• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Uydu seçimini şifrelemek

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Uydu seçimini şifrelemek

Udulara geçiş yapımını şifrelemek istiyorum. Uydu listelerini nasıl şifreleyebiliriz? Örneğin Türksat'tan Hotbirde geçmek için uyduya geçmeyi şifreli olmasını istiyorum... Yardımcı olurmusunuz?
    Saygılar...

Benim bildiğim kadarı ile şimdilik böyle bir özellik yok...

Yorum yap

bu özellik şu an itibarıyla yok ama ilerde eklenmesi muhtemel bir özellik bu ...

Yorum yap

Uydulara kilit koyamazsınız o uyduya ait kanalları kilitleyebilir yada gizleme (Hide) özelliğini kullanarak kanalları gizleyebilirsiniz...
        Forum Kuralları

Yorum yap

ufoturko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Udulara geçiş yapımını şifrelemek istiyorum. Uydu listelerini nasıl şifreleyebiliriz? Örneğin Türksat'tan Hotbirde geçmek için uyduya geçmeyi şifreli olmasını istiyorum... Yardımcı olurmusunuz?
          Saygılar...
          cihazların şu an öyle bir özelligi yok hotbirt uydusunun sen yokken seyredilmesini istemiyorsan canak ayarlarındından LNB kısmını B den D harfie getir yeşil tuşa bas hafızaya al artık sen yokken açtıklarında sinyal yok yazısı cıkar herhangi bir şifre panosu cıkmadıgı içinde açan insanın kafasında soru ve şüphe işareti kalmaz seyredecegin zaman tekrar aynı işlemi yaparak LNB ayarını B ye getir yeşil tuşa bas hafızala hayırlı seyirler.bü işlemi yapmak toplam 15 saniyeni almaz

Yorum yap

Açıklama yapan tüm arkadaşlara teşekekür...
            Şimdilik muco2000 arkadaşımızın dediğiyle idare etcez. Belki ustalar bunada el atar ilerde...
            Saygılarımla...

Yorum yap

ufoturko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Açıklama yapan tüm arkadaşlara teşekekür...
              Şimdilik muco2000 arkadaşımızın dediğiyle idare etcez. Belki ustalar bunada el atar ilerde...
              Saygılarımla...
              arkadaşım yukarıda bahsettigim işlemden sonra istersen kumandadan uydu secimini türksat yap TRT1 üzerine gel kırmızı tuşa bas kaydet kısmını okeyle cık cihaz birdahaki acılımında TRT1,de acılır ve türksat uydusundan başkaşını görmez.kırmızı tüşa bastıgında kaydet bölümü kırmızıya gecmese kumandadan sesini biraz ac ve tekrar dene

Yorum yap

muco2000 Nickli Üyeden Alıntı
                arkadaşım yukarıda bahsettigim işlemden sonra istersen kumandadan uydu secimini türksat yap TRT1 üzerine gel kırmızı tuşa bas kaydet kısmını okeyle cık cihaz birdahaki acılımında TRT1,de acılır ve türksat uydusundan başkaşını görmez.kırmızı tüşa bastıgında kaydet bölümü kırmızıya gecmese kumandadan sesini biraz ac ve tekrar dene
                Tamam kardeş.
                Dediğini yaptım işe yaradı. Saolasın hemi...

Yorum yap

güzel soru

arkadas gercekten süper bir soru sordun.hocalarimiz bunu degerlendirip böyle bir şifreleme sistemi yeni yazilimda yaparlar umarim.yaparsiniz dimi sevgili hocalarimiz.tesekkürler
                  :trts:

Yorum yap

yazılımcı arkadaşlara bir işlev daha düştü böyle bir yazılım kaçmaz hemde next bunca ağırlığı ile önde giderken bence bunun altında kalmaz doktorlardan bunu bekleriz inşallah hayata geçirirler özellkle uydulara şifre koymayı veya faal uyduları gizlemeyi düşünürlerse iyibir iş çıkarmış olurlar selamlar kolay gelsin arkadaşlar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X