Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > Teknik Destek - Tamir - Montaj > Receiver Arızaları

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

Eski 05-01-2010, 03:03   #1
mavişehir
Yeni Üye

mavişehir kullanıcısının avatarı

Üye No: 69025
Giriş: 17-02-2008

Uydu Alıcısı: Next pulus Next Minix -SUNNY

Arrow next 2000 x plus (yüksek voltaj) sorunu

degerli admin ve forum üyeleri birkaç gün önce yüksek voltaj nedeni ile next ye 2000 x pulus cihazımda bir anda display görüntüsü gitti. cihaz kapandı hiç açılmıyor.cihazı çıkarıp başka prizde denedim çalışmadı. cihazın kapagını açtım besleme çıkışlarındaki 2 adet 1000 uf 16 volt kondansatörlerin tepe noktaları şişmişti. elektronik bilgim vardı kendim değiştirdim. tekrar açtm yine çalışmadı. daha sonra blok kondansatör 82 uf 450 volt kapasitörü ve hızlı diyotları yenileri değiştirdim yinede çalışmadı. besleme kısmıda kısık sesli çıt sesi gelmeye başladı. başka hangi parçaların değişmesi gereklidir.besleme çıkışlarındaki voltajları 12 volt sürekli değişiyor ,sabit değil diğerleride aynı sayılır sayın admin ve degerli üyeler bu konuda yardım ederseniz memnun olurum.
mavişehir is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-01-2010, 00:45   #2
mavişehir
Yeni Üye

mavişehir kullanıcısının avatarı

Üye No: 69025
Giriş: 17-02-2008

Uydu Alıcısı: Next pulus Next Minix -SUNNY

sorun tarafımdan çözüldü...
mavişehir is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-01-2011, 21:26   #3
serhat99
Yeni Üye

Üye No: 114754
Giriş: 31-01-2011

Uydu Alıcısı: NEXT YE 2000 X PLUS

arkadaşlar bende de ye 2000 x plus var.sinyal iyi kalite düşük bazı kanalları çekmiyor.beslemedeki 68 mf 450 V kondansatörü değiştirdim ama düzelmedi.LNB girişindeki voltaj 18 V olması gerekirken 23 V ve bölücünün çıkışını yakıyor.yardımcı olursanız sevinirim.
serhat99 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-01-2013, 22:30   #4
haterbol
Yeni Üye

Üye No: 124544
Giriş: 29-01-2013

sevgili serhat99 47uf 50 v kondansatörü ve cıkış voltajlarının önündeki kondansatörleride kontrol edin değeri düşen varsa değiştirin
haterbol is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık