• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 9000 Ultra ile görüntüyü kayıt ve izleme işlemi

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• bülent56 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @mmursel kardeş
    http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=19971 bu linkte 1. mesajda
    ne ile seyredeceğin çok güzel bir anlatımla açıklanmıştır saygılar
    arkadaşım yazdımı iyi oku ondansonra cevap yaz okadar cahil deyiliz kaydetmekten bahsetmiyorum yapılacak işlemlerin videolu anlatımını indirdim onu seyretmek için neyse ben herşeyi halletim sagılar

Yorum yap

• 9000 Ultra 2 Ocak 2008 (26 ekim 2007) yazılımını yükledikten sonra bir türlü kayıt yapamadım. acaba bir tarafta hatamı yaptım diye defalarca denedim ama sonuç maalesef olumsuz. daha önce televizyon izlemek için bile kullanabiliyodum ama şimdi maalesef olmuyor.
      ustalar acaba yukarıda söylediğim yazılımla ilgili bir sorunmu var yardımcı olabilirmisiniz, şimdiden teşekkürler.
      Şunu da söyleyeyim IP adresleri falan kayıt gösterilecek yer, sarı tuşla gelen menude IP yerine pc nin Ip adresi ve ayrıca ikinci ayrı bir pc de yine evin içinde bulunan tabi o pc nin Ip adresi ile denememe rağmen olumlu sonuç alamıyorum. 1 mesajdaki yolu doğru takip ettiğimdende kesinlikle eminim. eğer yazılım ile ilgili bir sorun varsa bildirirseniz artık uğraşmayı bırakacağım. sağolun..

Yorum yap

• ilköncelikle 3 ocak yazılımını attıktan sonra cihazına ip adresi aldığını farzedelim(yazılımdan sonra sıfırlıyor)
        tekrar stbpccom programını çalıştrarak ıp al. bu ıp yi kayıt ve pc playbacte ki ip ye yaz .
        daha sonra bilgisayarındaki vlc yi aç dosya ağ akışı aç a tıkla stream /save ,ayarlar dosya gözat a gel buraya bir dosya adı gir ok deyip çık .
        daha sonra uydu alıcından kaydet e bas ve buraya girdiğin dosya adını yaz bakalım kaydedecek mi ?
        eğer kayıt varsada yoksa da 2. vlc açıp ağ akışı aç deyip ok le bakalım bilgisayara görüntü geliyor mu ?
        kolay gelsin

Yorum yap

• kardeş yazdıklarını dikkatli okudum ve deneyip bilgi vereceğim. ellerine sağlık, cihazdan kumandanın sarı tuşu ile girerek pc kayıt kısmının altında bulunan ismi elle vererek ok ledikten sonra pc içinde bulunan vlc dosyasının içine yazıp yazmadığının farkında değilim..
          birde bu yolu deneyeceğim. teiekkürler.

Yorum yap

• maalesef olmuyor, ne yaptıysam hayır, artık uğraşamayacağım.. teşekkürler. dosyaya kayıt yapıyor ancak çok mozaikleme var, nedendir anlayamadım ve bir türlü de çözemedim.

Yorum yap

• arkadaşım moziklenmenın nedenı temelde pc'nın sistemının yavaş olmasından hızlı ve performansıo olan pc'lerde oylew bi sorun olmuyor...

Yorum yap

• hocam sistemin özelliklerini versem acaba değerlendirme yapabilirmisiniz;
                HP Intel Core 2CPU T5500 1.66 Ghz İşlemci 2.50 Gb Raam 256 Mb Ekran Kartı Windows Vista Ultimate İşletim sistemi Service Pack1 yüklü Dizüstü PC, ayrıca P4 3.0 işlemci 256 Mb Ekran Kart Windows XP Professional Service Pack2 ve tüm uptadeler yapılmış masaüstü pc bu her iki cihazdada deniyorum, daha önceden rahatça izleyebiliyordum ancak epey bir zamandır maalesef çözüm bulamadım, ayrıca ilgilendiğin için teşekkürler TAKDOGAN hocam.

Yorum yap

• arkadaşım sistemin iyi gibi gorunuyor bir sorun yapmaması lazım.yaptıklarını tekrar gözden geçirsen iyi olur...

Yorum yap

• dostum aslında windovs taki vlc 0.5,8 çok düşük vlc 0,6,8 olmalı istersen dene
                    next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

• kardeş mozaiklenme çanak ayarından olabilir yayını tv de izlerken mozaiklenme oluyor mu? olmasa bile çanağına ince ayar çekip bir kez daha dene .bu da olmazsa eternet kablonu daha kaliteli bir kablo ile değiştirip dene sorun çıkmaması lazım...

Yorum yap

• arkadaş kayıt esnasında moziklenme olduğunu söylüyor....

Yorum yap

• yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          dostum aslında windovs taki vlc 0.5,8 çok düşük vlc 0,6,8 olmalı istersen dene
                          kullandığım vlc 0.8.5 versiyonu,

turan7474
                          kardeş mozaiklenme çanak ayarından olabilir yayını tv de izlerken mozaiklenme oluyor mu? olmasa bile çanağına ince ayar çekip bir kez daha dene .bu da olmazsa eternet kablonu daha kaliteli bir kablo ile değiştirip dene sorun çıkmaması lazım...

2 mt. çanak var ve kalite bayağı yüksek, yayın almada herhangi bir sorun yok.
                          ayrıca ilgilendiğiniz için yinede çok çok teşekkürler. ben artık vazgeçtim. bıkkınlık verdi ve pes ettim.

Yorum yap

• poladil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            kullandığım vlc 0.8.5 versiyonu,

turan7474
                            kardeş mozaiklenme çanak ayarından olabilir yayını tv de izlerken mozaiklenme oluyor mu? olmasa bile çanağına ince ayar çekip bir kez daha dene .bu da olmazsa eternet kablonu daha kaliteli bir kablo ile değiştirip dene sorun çıkmaması lazım...

2 mt. çanak var ve kalite bayağı yüksek, yayın almada herhangi bir sorun yok.
                            ayrıca ilgilendiğiniz için yinede çok çok teşekkürler. ben artık vazgeçtim. bıkkınlık verdi ve pes ettim.
                            valla denemekten bıkmışsın ama birde farklı modemle dene diyeceğim çünki kullandığımız uydu alıcıları aynı uydu alıcında problem yoksa çok fazla mozaiklenme olmaması lazım.bende de anlık mozaiklenmeler oluyor fakat bunlar rahatsız edici değil 1- 2 saniye sürüyor ve her zaman da olmuyor.

Yorum yap

• arkdaşım aynı sorun bendede var cihazı aldığımdan beri denemediğim şey kalmadı yine aynı kablo değiştirdim kullandığım sistemi değiştirdim yazılımları değiştirip denedim yani ne yaptıysam olmadı
                              Vu+duo Wetek play2
                              120cm next ofset,HH120stab diseqc motor, 90cm hotbird,90cm eutelsatW3A,90cm türksat
                              :manga:

Yorum yap

• mental1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                arkdaşım aynı sorun bendede var cihazı aldığımdan beri denemediğim şey kalmadı yine aynı kablo değiştirdim kullandığım sistemi değiştirdim yazılımları değiştirip denedim yani ne yaptıysam olmadı
                                dostum 1 ci msajdakileri uygula
                                next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X