Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > Next - NextStar > Next YE-9000 Serileri > Next YE-9000 Ultra & PVR

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-11-2006, 23:31   #51
Followmen
Özel Üye

Followmen kullanıcısının avatarı

Üye No: 195
Giriş: 02-11-2005

Uydu Alıcısı: Next 9000 Ultra + Dream 500s

Kart Paylaşımı: Drembox 500s

Niyet etmek başarmanın yarısıdır. Bir yerde daha sorun var ama dediğim gibi biraz daha uğraştığınızda mutlu sona ulaşacağınıza eminim .
________________________________________________________________________________
Next 2010 HD Tiger + Next 18500 HD + DREAM 500-S + SkyStar2
90 Cm Ofset Diseq Motor Ve Sabit Türksat + Hotbirt + Eutelsat W3
Cas İnterface 2+add-on + X-Cam Orion + İrdeto + Fun kartlar vs.

'' Teknik konuyla ilgili sorunlarınız için pm atmayın foruma yazınız ''
Followmen is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-2006, 02:06   #52
Followmen
Özel Üye

Konuyu daha iyi aydınlatmak adına sizler için gece yarısı da olsa vieo anlatımını tamamladım konunun altına ekledim. Saygılar.
________________________________________________________________________________

Eski 29-11-2006, 18:02   #53
kapkara
Gelişimci Üye

kapkara kullanıcısının avatarı

Üye No: 36248
Giriş: 26-11-2006

Uydu Alıcısı: next 9000 ultra,8000 x cam Next Mini-X veee 2000 Dobratech

Kart Paylaşımı: next 9000 ultra,newcamd

Sayın Follwmen eklediğiniz .fbr uzantılı dosyayı görünce, ilk önce bu ne yaw diye baktım sonra sanırım trial versiyon olan BBFlashBack adlı programı PC ye yüklemek zorunda kaldım vede sizin vieolu sunumu (animuax kanalında çektiğiniz,kotrada çok güzel di bu arada) tabi ben henüz mutlu sona birtürlü erişemediğim için camdan şeker yalar gibi seyrettim.Dikkatimi çeken nokta siyah ekranda görülen IP no sunu receiverda PC record da ayni IP olarak yazıp okey ledikten sonra,siyah ekranda receiverdan gelen herhangi bir ileti bende gözükmüyor dolayısıyla da siyah ekranda herhangi bir ekran görüntüsü çıkmıyor, yani PC ile receiver arasında biryerde tam entegre sağlanamıyor. Bir önceki msj da yazdığım gibi buna engel olan/veya engellerden bir tanesi olan Antvir programı kapatınca belli bir ilerleme sağladık ama tam entegreyi kısıtlayan başka birşey daha var onu keşfedemedik daha ,ben bütün bu işlemleri hep laptop da yapıyorum desktop um yok ADSL im Robotics 9108
çalışmanız ve emekleriniz için çok teşekkürler saygılar,
kapkara is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-2006, 18:31   #54
Followmen
Özel Üye

Paylaşmak güzel bir duygu birde emeğin değerini bilenler olması dahada güzel. Şimdi denemeni istediğim birşey daha var. Gerekirse tüm virüs programlarını kısa bir süreliğine iptel edin. StbPcComm'a tıklayın siyah ekran açıkken size pcnise ait ip no verecektir. pc record ve ip kontrol ederek ekle ardından ok de. Cihazda PC Record yazdığında eğer pcde siyah ekranda görüntü yoksa bu sefer kırmızıdan dur de ve tekrar pc record ve ok de görüntünün gelmesi gerekir. Her türlü denemede başarılı sonuçlar ben alıyorum. Tüm arkdaşlarımızın bunu başarması için uğraşıyorum. Birde 2 ve 3 ip alan arkadaşlara bir çare bulsak iyi olacak. Bu arada uyarın için teşekkürler. Evet BBFlashBack adlı programla yaptım. Ben daha önce bu editörle hazırlanmış bir dosyayı program kurulu olmadığı halde izledim ve ardından merak edip programı indirip üzerinde çalışmalar yaptım. Program arşivine programı ve gerekli ilaçları ekleyeceğim. Saygılar.

Eski 29-11-2006, 19:11   #55
kapkara
Gelişimci Üye

Exclamation

Üstat hastalığı en sonunda sanıyorum keşfettim, ve sanırım bahsettiğiniz 2 3 IP alan alan arkadaşlarda ayni sorunu yaşıyoruz şöyle ki;
STBPCCOM u açtığınız da size örneğin 192.168.1.3 verdi ayni anda MENÜ-AĞ ADRES AYARI na aktığınız da IP nizi 192.168.001.004 görüyorsunuz (yani farklı IP) buradaki IP no sunu STBCPCCOM daki IP ile değiştirdiğinizde(tersini yapma imkanınız yok çünkü) ekran açılıyor görüntü çok bozuk gecikmeli geliyor ayni anda PC niz de Sistem ağdaki başka bir sistem ile IP adres çakışması algıladı baloncuğu çıkıyor netice olarak benim tahminim sorun burada Robotics 9108 ün 4 lü hub u var 1 adeti 9000 ultraya bağlı 1 adeti laptopa bağlı ağ adres ayalarımda static IP kulanıyorum problem burada çözümü şu an beni aştı yinede çeşitli denemeler yapıyorum ama en azından hastalığı keşfettik tedavi için forumda değerli Prof larımız var, tekrar emeklerinize tşk ler bu arada BBFlashBack in ilacını verirseniz sağlama alalım
Eski 29-11-2006, 22:15   #56
Followmen
Özel Üye

Huptan kaynaklanan sorun nedeni ile bayağıdır uğraşıyorsun. Ama büyük bir gelişme kaydedip nereyde ise halletmek üzeresin. Senin isteğin üzere denemen için serial vereyim. BB FlashBack Player 1.5.3 foruma eklendi. Saygılar.
2SXSI-D1LQJ-GSJJ9-S1Q7F-845L
3SXSI-D91PS-9DJL5-81Q7F-84LK

Eski 29-11-2006, 22:39   #57
armanygio
Yeni Üye

Üye No: 3987
Giriş: 20-12-2005

ben tv den değil pc den seyrediyorum acaba tv den seyretmem için ne yapmam gerek
armanygio is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-2006, 22:53   #58
Followmen
Özel Üye

Alıntı:
armanygio tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben tv den değil pc den seyrediyorum acaba tv den seyretmem için ne yapmam gerek
Kayıtları pcye kaydedip tekrar pcdeki kayıdı tvden izlemek istiyorsanız altta verdiğim açıklamayı okuyarak yapın o zaman her ikisinde de seyredebilirsiniz.

İlk olarak yine C:\Program Files\VideoLAN\VLC klasöründeki StbPcComm'a tıklıyoruz ve siyah ekran yine pcde açık konumda duruyor olacak. Cihazımızın kumandasından SARI tuşa basıyoruz. Gelen Eğlence menüsünden izlemek için PC Playback seçeneğini seçiyoruz. Karşınıza Playback From Pc Menüsü gelecek Orada yine ip adresi var. İp adresi daha önce pcnize kayıt yaptığınız örnekteki yer. ok diyoruz. Ve karşımıza PC Filelist menüsü geliyor. Burada daha önce bilgisayarımıza kaydettiğimiz kayıtlar var. Birini seçiyor ve izlemeye PC'den ve TV'den izlemeye başlıyorsuruz. Sonlandırmak için kırmızı tuşa basıyoruz ve çıkıyoruz.

Düzenleyen : Followmen - Tarih : " 29-11-2006 " - Saat : 22:57
Eski 29-11-2006, 23:33   #59
kapkara
Gelişimci Üye

Alıntı:
Followmen tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Huptan kaynaklanan sorun nedeni ile bayağıdır uğraşıyorsun. Ama büyük bir gelişme kaydedip nereyde ise halletmek üzeresin. Senin isteğin üzere denemen için serial vereyim. BB FlashBack Player 1.5.3 foruma eklendi. Saygılar.
İlaç hastaya iyi geldi anında tşk etti,bende size tşekkür ediyorum üstat ama hub işinde ilerleme yok devammm saygılar,bir yerden bjk maçını seyrediyorum bir yerden kurcalıyorum en sonunda makina pes edecek tamam VLC yi halledeceğim diyecek onu bekliyorum, bu arada maç arasında baktım BBFlashback süper pogrammış üstat eline sağlık BJK da maçı kazandı ohh keyfe bak

Düzenleyen : kapkara - Tarih : " 30-11-2006 " - Saat : 00:53
Eski 30-11-2006, 01:42   #60
hakhan
V.I.P

hakhan kullanıcısının avatarı

Üye No: 9251
Giriş: 13-03-2006

Uydu Alıcısı: Next&Nextstar Ürünleri Machina3d - 18500 HD+Plus

Kart Paylaşımı: Kart Paylaşımı

Alıntı:
Followmen tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
usatat zip dosyası pasword istiyor saygılar...
YÜRÜYOR
yürüyor yalnız gidiyor
hayatı vermedi can, ona
kalbini dinledi gel dedi, ona
dağ, deniz ve nehir
düşündü gideyim
mutlu etmedi bu dünya beni
bulacakmıyım acaba bir yer
ağrısız içine yatacağım
bir toprak gitsem mi acaba
olsam mı acaba toprağa yem...
hakhan is offline   Alıntı Yaparak Cevapla