• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Ev içinde dağıtım yapmak istiyorum

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Ev içinde dağıtım yapmak istiyorum

Selam arkadaşlar;
    Söylemesi ayıp benim evde 4 tv var. Digitürk receiverdan her tv ye hat çekmek istiyorum ama bir şartla; her odada isteyen istediği kanalı izleyebilmeli. bunu tek çanak ve receiver ile halletmem mümkün müdür. Bunun için çarşıya çıktım ve bu işe uğraşan bir sürü satıcıyla konuştum. bana tatmin edici bilgi veren çıkmadı. anlayamadığım bu iş otellerde nasıl yapılıyor? her odada tv olan ve digitürk, lig tv olanlarda kaldım. Demek ki bunu yapmak mümkün. tabi bir de ekonomik olarak daire içi kullanım için değer mi?

Maalesef mümkün değil çünkü izlenecek kanalı uydu alıcısından seçiyorsunuz.
    Bu istedikleriniz gerçekleşmesi için her tv yanında Digiturk alıcısına ihtiyacınız var
    Hotellerde bir kontrol odası bulunmakta, odalarda izlenecek kanal sayısı kadar uydu alıcısı bulunmakta.

Yorum yap

ercu Nickli Üyeden Alıntı
      Selam arkadaşlar;
      Söylemesi ayıp benim evde 4 tv var. Digitürk receiverdan her tv ye hat çekmek istiyorum ama bir şartla; her odada isteyen istediği kanalı izleyebilmeli. bunu tek çanak ve receiver ile halletmem mümkün müdür. Bunun için çarşıya çıktım ve bu işe uğraşan bir sürü satıcıyla konuştum. bana tatmin edici bilgi veren çıkmadı. anlayamadığım bu iş otellerde nasıl yapılıyor? her odada tv olan ve digitürk, lig tv olanlarda kaldım. Demek ki bunu yapmak mümkün. tabi bir de ekonomik olarak daire içi kullanım için değer mi?
      arkadaşım sen bir tane türk sata canak taktır dörtlü lnb tak her odaya resivır koymak zorundasın başka olmaz tercih senin oteller icin santıral sistemi kuruluyor her odaya merkezden dagılım oluyor pahalıya malolur sana uymaz sen her odada digitürmü istiyorsun 4 tane digi üyeligi ödüyceksin ozaman karar senin
      AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

Aslında bu teknoloji çağında bu istediğim çok şey olmamalı ama sanırım özellikle yapılmıyor. Ben bunu sadece daire içi kullanım için istiyorum ama otel cafe gibi ticari müesseselerde digitürk gibi platformların bu şekilde kullanımını engellemeye yönelik bir davranış sergileniyor kanımca. belki de kendi içerisinde haklı bir mantığı vardır. ben şimdilik bu sorunu evdeki eski bir analog receiverı kullanarak halletmeye çalıştım ama hala her tv bağımsız kanal seçemiyor. Digital receiver hangi kanalı izliyorsa diğer tv ler de onu izlemek zorunda kalıyor. buna da şükür.

Yorum yap

Uyu alıcısı uydudan gelen yayınların tek bir tanesini süzüp görüntüye dönüştürebiliyor(PİP özellikli olanlar da aynı paket içindeki iki kanalın görüntüsünü içi içe vermektedir)
          Uydu alıcısını bir video ya benzetebilirsiniz.
          İçinde bulunan kasetin görüntüsü aynı anda bağlı bütün televizyonlara gider.
          Sizin yürüttüğünüz mantığa göre Bu videoya ilkini çıkartmadan ikinci bir kaset takma imkanınız olursa (ki yok) aynı anda iki farklı filmi izleyebilirsiniz.
          Herhangi bir engelleme sözkonusu değil. Bugünün teknolojisi bukadarına izin veriyor.
          Zaten imkan olsa forumda herkes bir yol gösterecektir

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X