• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Sony KV-X2551K tv Vertikal arızası hk.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Sony KV-X2551K tv Vertikal arızası hk.

Merhaba arkadaşlar

Sadece cevap vermeyip te biz de birşeyler soralım dedik

Yukarıda modelini belirttiğim televizyon TDA8170 vertikal çıkış entegresi ve bunu besleyen hat üzerinde 1.2 Ohm direnç arızalı olarak geldi.
    Bunları ve etrafında bulunan kondansatorleri değiştirmeme rağmen bir çözüme ulaşamadım.
    Her ihtimale karşı TEA2028B osilator entegresini de değiştirdim.
    Sadece ölçü aleti probunu TDA8170 entegrenin 7 nolu pinine dokundurduğumda açılır gibi oluyor.
    Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler

aynı sorunu yasıyorum bende tda8170 entegresının 7.pın ıle temas ettıgımde entegre yanıyor bu arada 1 nolu pınde ramp vertıkal sınyalı okunuyor ve 5 nolu pınde cıkıs alamıyorum devredekı c532 nolu kapasıte 100uf 50v deger degıstırmıs yenısı takıldı yıne 2 bır arıza soz konusu IC150 tea2035 O/W entegresı cok ısınıyor....kolay gelsın arkadaslar cozum bulursam cevap yazarım ayrıca ugrasmaya devam

Yorum yap

ergenekon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      aynı sorunu yasıyorum bende tda8170 entegresının 7.pın ıle temas ettıgımde entegre yanıyor bu arada 1 nolu pınde ramp vertıkal sınyalı okunuyor ve 5 nolu pınde cıkıs alamıyorum devredekı c532 nolu kapasıte 100uf 50v deger degıstırmıs yenısı takıldı yıne 2 bır arıza soz konusu IC150 tea2035 O/W entegresı cok ısınıyor....kolay gelsın arkadaslar cozum bulursam cevap yazarım ayrıca ugrasmaya devam
      Arızanın çözümü sadece original SONY tv de kullanılan TDA8170 entegrede.
      Piyasadan birçok farklı malzemeciden aldığım entegre çalışmadı.
      Son çare olarak çalışan bir tv ve arızalı tv yi yanyana alıp malzemeleri çapraz olarak değiştirerek çözüme ulaştım.
      Çalışan tv ye piyasadan aldığım bütün entegreleri denedim olmadı.
      Sony yetkili servisinden temin ettiğim entegre ile iki tv de çalıştı.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X