Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > 4K Receiver-Uydu Alıcılar

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 25-11-2017, 19:17   #31
ugurtabu
Yeni Üye

Üye No: 135758
Giriş: 25-11-2017

Uydu Alıcısı: k1 plus

d smart yayını olan merkezi sistem var apartmanda. k1 plus da konu başlığındaki cihaz. eski karasal yayın yapan girişi bir de standart uydu girişi var. merkezi sistemde hangi girişe takacağım kabloyu( gerçi ikisini de denedim). normalde televizyonda uydu var. uydu alıcılı. onda sıkıntı yok. fabrika ayarlarına dönüp tekrar kanalları tv de yüklüyorum. fakat bu cihazda sinyali bulamadım.
ugurtabu is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-2017, 21:03   #32
bülent56
Section Moderator

bülent56 kullanıcısının avatarı

Üye No: 15637
Giriş: 14-05-2006

Uydu Alıcısı: wetek play2-Next YE 2000 HD İnternet Machina 2adet

Kart Paylaşımı: Hayır

televizyondaki uyduyu iptal edeceksin iptal ettiğin uydu kablosunu cihazına takacaksın ve diseqc ayarı yapacaksın yani şöyle merkezi sistemde kaç anten varsa ona göre cihazından ayarlıyacaksın anten kablon cihazına takılı olsabile çakıştığı için cihazından sinyal ve yayın alamıyorsun televizyonun kapalı olmuş olsa cihazında başka bir televizyona takılı olsa o zaman diğer televizyon kapalı olduğu için cihazından yayın alabilirsin bu dediklerimi dene yapamazsan bir uydu ayarlayıcı servise baş vurmanı tavsiye ederim kolay gelsin

not:30 nolu mesajda bir arkadaşımızda bahsetmiş dediğim gibi televizyondaki uydu kablosunu cihazına takacaksın

saygılar

Düzenleyen : bülent56 - Tarih : " 25-11-2017 " - Saat : 21:05
bülent56 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-2017, 13:45   #33
ugurtabu
Yeni Üye

Arkadaşlar baştan başlayım. apartmanda d smart merkezi sistemi var. çanak sistemi yok sanırım bunlarda.(pek bilmiyorum) vestel tv(uydulu) eve gelen anten girişini(eski anten girişi) tv ye bağlayıp sinyali ve kanalları buluyorum. tv fabrika ayarlarına döndükten sonra dahi kolaylıkla kanalları buluyrum. k1 plus ta bunu yapamıyorum. bunun sebebi de sanırım merkezi sistem olması. uydu sistemi olsa basit belki de. dediğiniz gibi bütün diseqc leri denedim olmadı. düz uydu sistemi olsa basit belki de bu merkezi sistemde nasıl oluyor bilemedim.
Eski 26-11-2017, 15:43   #34
bülent56
Section Moderator

binanızda dsımart merkezi sistem var diyorsunuz o zaman yöneticinize danışacaksınız böyle sistemlerde değişik daireye özel şifreleme sistemi kullnılabilir ama binada dsmart çanak anten kullanılıyorsa buda Türksat üzerinden yapılıyordur terk çanaksa cihazına diseq tanıtmaman gerekir direk taratma yapman lazım en azındaz komşularınızdan uydu cihazı kullanan muhakkak vardır sorabilisin tekrar sölüyorum tek anten kablosuyla merkezide olsa 2cihaz çalıştıramazsın birinden birinin kapalı olması gerekir

Not: DSmart Abonelik gerektirir

saygılar

Düzenleyen : bülent56 - Tarih : " 26-11-2017 " - Saat : 16:12
Eski 26-11-2017, 16:48   #35
ugurtabu
Yeni Üye

iki cihazı aynı anda kullanmıyorum zaten. kabloyu tv den çekip cihaza bağlıyorum. diseq tanıtmadan bi taratayım. yazarım. teşekkürler
Eski 26-11-2017, 19:06   #36
ugurtabu
Yeni Üye

diseq tanıtmadan taradım yine sinyal yok. özel şifreleme daireye özel mi yoksa cihaza özel mi. cihaza özel olsa ben tv yi fabrika ayarlarına dönüp tekrar kanalları taratmıştım.
Eski 26-11-2017, 19:27   #37
bülent56
Section Moderator

önce emin olmak için cihazınızı çanak anteni olan tanıdığınız bir yerde test edin sinyal alıyormu almıyormu sonra benim bildiğim site veya binalarda ortak yayın bağlantılarında
dsmart veya digitürk ve bunun gibi bağlantılarda daireye özel şifreleme sistemi kullanılır
çünki bir abone bedeli ödemeniz gerekir bununla ilgili bağlantılar özel bağlantılardır ama binaya özgü çanak anten sistemi varsa diseq ayarları veya tek anten varsa diseq ayarı olmadan direk yayın alınması gerekir ayrıca daireye giren bağlantıda sorun olabilir kablolarda şaseleme yapıyorsa sorun olabilir bu bağlantıları kontrol etmek lazım sinyal alamamanın bir sürü yönleri çıkabilir belkide bütün sorun cihazınızda olabilir bence biir bunları deneyin derim

ayrıca cihaza özel şifreleme sistemi o yayınları satan firmaların
ya modülleri ile yada cihazları ile yapılır ama merkezi sistemlerde
dsmart ve bunun gibi sistemler kullanılıyorsa daire başına şifreleme
sistemi ile ücretlendirme yapılır

saygılar
Eski 26-11-2017, 19:53   #38
ugurtabu
Yeni Üye

teşekkürler bülent bey. önce cihazı deneyeyim. haklsın. son bir soru sorayım bu şifreleme ile ilgili. cihazı ya da uydu cihazlı tv yi fabrika ayarlarına döndürdüğüm takdirde yine şifreleme sistemi kurulması gerekmiyor mu. gerekmiyo olabilir mi
The Following User Says Thank You to ugurtabu For This Useful Post:
bülent56 (26-11-2017)
Eski 26-11-2017, 21:06   #39
bülent56
Section Moderator

Alıntı:
ugurtabu tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
teşekkürler bülent bey. önce cihazı deneyeyim. haklsın. son bir soru sorayım bu şifreleme ile ilgili. cihazı ya da uydu cihazlı tv yi fabrika ayarlarına döndürdüğüm takdirde yine şifreleme sistemi kurulması gerekmiyor mu. gerekmiyo olabilir mi
evet her ne olursa olsun TV nizi veya Receiver cihazınızı fabrika ayarlarına veya sıfırlamaya aldığınız takdırde bu şifreleme sistemine tanıtmanız lazım yani yeniden kurulum yaptığınız için yeniden şifreleri girmeniz gerekir ama a firmasının cihazını veya modülünü kullanıyorsanız o cihaz veya modül otomatik olarak yayına başlayabilir diyelim IPTV server aldık kendi cihazımızda kullanacağız karşı tarafın bize vermiş olduğu bilgileri cihaza girmemiz gerekirki yayınları alabilelim yada kendimizin kullandığı IP adresi+MAC adresini karşı tarafa vermeliyizki yayınları alabilelim kısaca sıfırlanmış cihazlara yeniden şifreleme tanımlanması gerekir

saygılar
Eski 26-11-2017, 21:33   #40
ugurtabu
Yeni Üye

şu an kullandığım tv (vestel uydulu) nin anakartı yanmıştı. değiştirdim. kabloyu taktım ve kanalları tarattım direk geldi d smart kanalları ulusal kanallar. en doğrusu sizin de dediğiniz gibi cihazı başka bi çanakta denemek. cihazın sağlam mı değil mi ona bakmak.
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık