• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

2000 hd tv de görüntü kalitesi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 2000 hd tv de görüntü kalitesi

Arkadaşlar bu cihaz konusunda yeniyimde.cihazı tv ye hem scart hem hdmı olarak mı bağlanması gerekiyo yoksa sd kanallardaki görüntü açısından sadece hdmı bağlantı olması yeterli mi?cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

arkadaşlar yardım edin..

Yorum yap

sakarboy yardım bekliyommmm

Yorum yap

ceribasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        sakarboy yardım bekliyommmm
        Hem scart hem HDMı bağlamanıza gerek yoktur.

Sadece HDMI dan bağlarsanız yeterlidir.

BAzı Arkadaşlar Hem yuv hemde HDMI dan bağlantı yapıp SD kanalları YUV bağlantısından HD kanlları HDMI bağlantısından izleyin. diye.

Fakat bana göre aralarında bir fark yok. Samsun 82cm LCD ve panasonic 106 Plazmada özellikle denedim. YUV ile HDMI arasında Sd yayınlarda bir fark göremedim açıkcası. belki fark lcd ve plazmalarda fark olabilir. onuda ben şahsen görmedim.

Kısacası bana göre HDMI dan bağlaman yeterlidir.
        Panasonic TX-42PX80 Plasma + Profigold PVG 10002 24K Gold %99.96 OFC + Next 2000 SuperHD + 500GB E-Sata - D-Smart Modul + Full HD Paket
        Dreambox 800HD + 250GB Sata - Cccam FULL + Profigold PVG 1102 24K Gold %99.96 OFC
        WD Tv Live HD Player + 4X Seagate Xtreme 1TB

Yorum yap

sakarboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Hem scart hem HDMı bağlamanıza gerek yoktur.

Sadece HDMI dan bağlarsanız yeterlidir.

BAzı Arkadaşlar Hem yuv hemde HDMI dan bağlantı yapıp SD kanalları YUV bağlantısından HD kanlları HDMI bağlantısından izleyin. diye.

Fakat bana göre aralarında bir fark yok. Samsun 82cm LCD ve panasonic 106 Plazmada özellikle denedim. YUV ile HDMI arasında Sd yayınlarda bir fark göremedim açıkcası. belki fark lcd ve plazmalarda fark olabilir. onuda ben şahsen görmedim.

Kısacası bana göre HDMI dan bağlaman yeterlidir.
          Katılmıyorum.
          Benim sistemimde HD 2000 Pio 508xd televizyona HD yayınlar için HDMI ile, SD yayınlar için scart ile bağlı (dikkat YUV değil Scart). Arada bariz bir fark var. Scart ile SD yayın tartışmasız çok daha iyi. Mantık da zaten öyle olması gerektiğini söylüyor. Olmayan bir şeyi siz suni olarak yaratırsanız ne kadar başarılı olacak? Yayın doğuştan 576 ise, onu suni yoldan 1080 çıkarınca kalite düşüyor.
          Bunu sistemi eve kurmaya gelen pio'nun teknisyenleri demo ile bana gösterdiler. Adamlar hergun onlarca sistem kuruyor. Herhalde bir sey biliyorlar. Hem zaten göz görüyor aradaki farkı.
          Ayrıca çok önemli bir başka nokta daha var. Her televizyonda var mı yok mu bilmiyorum. Ama Pio, 4:3 yayınları şişman göstermemek için geniş ekran denen bir sistem kullanıyor, ekranın sadece kenarlarını genişletiyor merkez kısmını sabit tutuyor. Böylece ekranın büyük bir bölümünde deformasyon olmuyor. Ama bunu HDMI ile bağladığınız girişte yapmıyor, çünkü normal olarak HDMI veya HD yayınlar 16:9 dur. Bunu sadece scart veya YUV bağlantıda yapıyor. Haliyle SD yayınları HDMI izlemeye kalkarsanız o zaman insanları top gibi görmekten kurtulamıyorsunuz.
          Zor bir şey değil. Telvizyona iki adet bağlantı kurup kontrol etmek. Nasılsa kablolar da vardır. Takıp kontrol edip kendiniz kararı verin.

Yorum yap

fault123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Katılmıyorum.
            Benim sistemimde HD 2000 Pio 508xd televizyona HD yayınlar için HDMI ile, SD yayınlar için scart ile bağlı (dikkat YUV değil Scart). Arada bariz bir fark var. Scart ile SD yayın tartışmasız çok daha iyi. Mantık da zaten öyle olması gerektiğini söylüyor. Olmayan bir şeyi siz suni olarak yaratırsanız ne kadar başarılı olacak? Yayın doğuştan 576 ise, onu suni yoldan 1080 çıkarınca kalite düşüyor.
            Bunu sistemi eve kurmaya gelen pio'nun teknisyenleri demo ile bana gösterdiler. Adamlar hergun onlarca sistem kuruyor. Herhalde bir sey biliyorlar. Hem zaten göz görüyor aradaki farkı.
            Ayrıca çok önemli bir başka nokta daha var. Her televizyonda var mı yok mu bilmiyorum. Ama Pio, 4:3 yayınları şişman göstermemek için geniş ekran denen bir sistem kullanıyor, ekranın sadece kenarlarını genişletiyor merkez kısmını sabit tutuyor. Böylece ekranın büyük bir bölümünde deformasyon olmuyor. Ama bunu HDMI ile bağladığınız girişte yapmıyor, çünkü normal olarak HDMI veya HD yayınlar 16:9 dur. Bunu sadece scart veya YUV bağlantıda yapıyor. Haliyle SD yayınları HDMI izlemeye kalkarsanız o zaman insanları top gibi görmekten kurtulamıyorsunuz.
            Zor bir şey değil. Telvizyona iki adet bağlantı kurup kontrol etmek. Nasılsa kablolar da vardır. Takıp kontrol edip kendiniz kararı verin.
            zaten aksini iddia etmiyorum ben. Aralarında bir fark olduğu ortada ama ben şahsen bariz bir fark hissetmediğimi söylüyorum.
            belki benim kullandıgım kablodan kaynaklı bişeydir bilemiyorum .Profigold YUV kablo iledeProfigold Scart ilede denedim HDMI ile arasında bariz bir fark göremedim.

Ayrıca Sd yayınlarda Scart da kullansanız YUV da HDMI da kullansanız 4.3 yayını 16.9 tv de top gibi izlemeye mahkumsunuz. tv modellerinin kendine özgü kalıbrasyon ayarları ile ancak kısmen giderilebilir.
            (geniş, Tam,Geniş,16.9 geniş, Live,Super live ..modları gibi) gözle görülür şekilde hissedilmeyebilir ama 4.3 tv ile yan yana getirince farkı çok bariz görebilirsiniz.
            Panasonic TX-42PX80 Plasma + Profigold PVG 10002 24K Gold %99.96 OFC + Next 2000 SuperHD + 500GB E-Sata - D-Smart Modul + Full HD Paket
            Dreambox 800HD + 250GB Sata - Cccam FULL + Profigold PVG 1102 24K Gold %99.96 OFC
            WD Tv Live HD Player + 4X Seagate Xtreme 1TB

Yorum yap

fault123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Katılmıyorum.
              sevgili fault123 o kadar forumlarda yazdım kimse yardımcı olmadı umarım siz bana yardımcı olursunuz.
              bende PIONEER PDP-428XD plazma var ve uyduda NEXT 2000 HDTV bunları şu an HDMI dan bağlayıp izliyorum input 3 ten.input 4 te de TOSHIBA HD-EP30 HD DVD input 1 veya input 2 den farketmez altın kaplamalı hama marka skartla bağlı ama ayarlamasını beceremedim serviste beceriksiz biri çıktı sizin skarttan izlerkenki inputta iken yaptığın ayarları buraya yada bu başlığa http://www.mach1digital.com/mach1for...t=49674&page=2 yada bana pm olarak atarsan çok memnun olurum.şimdiden teşekkürler.
              İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
              VU+ SOLO 2
              Popcorn Hour A-210
              TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
              UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
              DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
              NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
              DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
              NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

tartışma çok güzel devam ediyor. araya ben de bir soru katmak isterim;

ben full hd lcd tv alacağım tabi bir de uydu alıcısı. açıkçası hd yayın izlemek gibi bir saplantım da yok. bu durum da hd olmayan örneğin ulusal kanalları izleyeceğimi düşünürsek next 2000 hd mi almam iyi olur yoksa 2000 cıs sper plus mı almam iyi olur. zira netlik anlamında kanal d veya trt gibi kanalları izlemede bir fark ortaya çıkmakta mı next 2000 hd aldığım zaman?
                saygılar

Yorum yap

sadece HDMI ile büyük fark gördüm ben
                  NEXT 2000DPCIS SUPER PLUS USB
                  NEXT 2000CIS SUPER PLUS USB
                  D-SMART NEXT 9500 X CIS
                  NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

45erdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ben full hd lcd tv alacağım tabi bir de uydu alıcısı. açıkçası hd yayın izlemek gibi bir saplantım da yok. bu durum da hd olmayan örneğin ulusal kanalları izleyeceğimi düşünürsek next 2000 hd mi almam iyi olur yoksa 2000 cıs sper plus mı almam iyi olur. zira netlik anlamında kanal d veya trt gibi kanalları izlemede bir fark ortaya çıkmakta mı next 2000 hd aldığım zaman?
                    saygılar
                    Bende hem 2000HD var, hem cis 2000 super. SD yayınlarda ikisi arasında bir fark görmüyorum. Ancak anladığım kadarıyla bağlanan televizyonun marka ve modeli de bu işlerde fark ediyor. Benim kullandığım televizyon pio, gözlemlerim bu marka üzerinde yapılmıştır.

Yorum yap

peki hocam, next hd ile cıs super plusu karşılaştırdığınız da hız ve sorunsuz çalışma anlamında hangisini tavsiye edersiniz. zira ben 2000 xcı plus kullanmıştım ve performans olarak beğenmiştim. HD bu noktada nasıl (sadece hız ve sorunsuz çalışma anlamında soruyorum saygılar)

Yorum yap

saygılar
                        Madem yeni cihaz alacaksın ileriye dönük Next Super 2000 HDTV almanı öneririm,yayınlar hep böyle kalmayacak artık hızla HD yayınlarına geçmeye hazırlanıyor televizyoncular,görüntü açısındanda farkı farkedersin.

Yorum yap

evet bencede next 2000 hd al

Yorum yap

peki hocam, next hd ile cıs super plusu karşılaştırdığınız da hız ve sorunsuz çalışma anlamında hangisini tavsiye edersiniz. zira ben 2000 xcı plus kullanmıştım ve performans olarak beğenmiştim. HD bu noktada nasıl (sadece hız ve sorunsuz çalışma anlamında soruyorum saygılar)
                            Tabii ki CIS daha sorunsuz çalışıyor. Ama son derece doğal öyle olması. Büyük başın derdi büyük olur. 2000HD ötekine göre çok fazla özellikleri olan bir makine. Örneğin cis ile ethernet bağlantı sorunu, port sorunu yaşamazsın çünkü etherneti yok! Fazla ısınmaz çünkü işlemcisi fazla çalışmak zorunda değil. Anlatabiliyor muyum?
                            Hız olarak ikisi de aynı. Ama arkadaşların dediği gibi HD yayın geleceğin yayını. EN çok bir yıl sonra HD yayınlar çoğunlukta olmaya başlayacak. Bunu da göz önüne alıp öyle karar vermek lazım.

Yorum yap

çok sağol usta. olay anlaşıldı.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X