• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Dobratech i niye gizemli hale getiriyoruz ki?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next Dobratech i niye gizemli hale getiriyoruz ki?

Hangi başlıkta yazdığımı hatırlamıyorum ama ben Dobratech i alma nedenim olarak bugune değin salt next ürünlerini kullandığımı ve yine sadece Mach1,Doktor,Nebutv,Tasarım gibi usta ve üstatlara guvenerek aldığımı belirtmiştim.(Emeği geçen başka isimleri unuttuysam özür dilerim)
    Mesleğim olan Banka Müdürlüğü olarak zamanın da da Bankamın ürün sunma ve pazarlama teknkleri açısından diğer rakiplerine oranla artılarını ortaya koyamadığından ve bunu pazarlayamadığından hayıflanırdım. Ve sen kendi işine bak bu işle ilgilenen kişi ve birimler var ukalalık yapma diye kendime telkinde bulunurdum.
    Bugün gerek Bankamın gerekse, Dobratech konusunda acaba fikirlerimi tasvip görsün veya görmesin açıklamanın ne zararı var ki düşünüyorum. Sevgili gerek Moderatör,gerek yönetici,gerek kullanıcı ve sadece ziyaretçi dostlar ,salt kendi istek,şikayet vb,konularında konu açmasak ve sayın Mod larımız mevcut konular ve olası sorular çerçevesinde konu başlıkları açsa ve de bu başlıklar altında fikir teatisinde bulunulsa daha iyi olur gibi geliyor bana.Bu sayede daha net bir forum ve bilgiye ulaşma sağlanır diye düşünüyorum.Bunu da son yavrumuz Dobratech le başlatsak bu sayede de bilinmezlikleri ve tereddütleri ortadan kaldırsak,hakikaten mükemmel olan bir cihazı(tabi ki daha gelişecektir yazılım kadro ve desteğiyle)piyasaya sunsak ve tanıtsak fena mı olur.
    Tüm dostlara sevgi ve saygılarımla,

NOT:Sevgili Şampiyon 2 adet Dobratech in le seni unuttuğumu sanma sakın...
    ---------------------------------------------------

kapkara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi başlıkta yazdığımı hatırlamıyorum ama ben Dobratech i alma nedenim olarak bugune değin salt next ürünlerini kullandığımı ve yine sadece Mach1,Doktor,Nebutv,Tasarım gibi usta ve üstatlara guvenerek aldığımı belirtmiştim.(Emeği geçen başka isimleri unuttuysam özür dilerim)
    Mesleğim olan Banka Müdürlüğü olarak zamanın da da Bankamın ürün sunma ve pazarlama teknkleri açısından diğer rakiplerine oranla artılarını ortaya koyamadığından ve bunu pazarlayamadığından hayıflanırdım. Ve sen kendi işine bak bu işle ilgilenen kişi ve birimler var ukalalık yapma diye kendime telkinde bulunurdum.
    Bugün gerek Bankamın gerekse, Dobratech konusunda acaba fikirlerimi tasvip görsün veya görmesin açıklamanın ne zararı var ki düşünüyorum. Sevgili gerek Moderatör,gerek yönetici,gerek kullanıcı ve sadece ziyaretçi dostlar ,salt kendi istek,şikayet vb,konularında konu açmasak ve sayın Mod larımız mevcut konular ve olası sorular çerçevesinde konu başlıkları açsa ve de bu başlıklar altında fikir teatisinde bulunulsa daha iyi olur gibi geliyor bana.Bu sayede daha net bir forum ve bilgiye ulaşma sağlanır diye düşünüyorum.Bunu da son yavrumuz Dobratech le başlatsak bu sayede de bilinmezlikleri ve tereddütleri ortadan kaldırsak,hakikaten mükemmel olan bir cihazı(tabi ki daha gelişecektir yazılım kadro ve desteğiyle)piyasaya sunsak ve tanıtsak fena mı olur.

Merak etme eger ustalarim bu makina icin gizemli daha cok sey yapacak demisse bekle gor derim cunku ustalarin tutugu ve onerdigi bir makina asla hayal kirikligi yasatmaz onlarin verdigi yazilim ve guncelemelerle goreceksin Next Dobratechle neler yapacaksin bende bu aleti aldim ve bundan onceki aletimi alirkende ustalarimin yazilim ve destegi herseyden once verdikleri guven yeterli oldu sende pisman olmasin goreceksin zamanla insallah tekrardan hayirli ugurlu olsun..
    Next Machina 3D (1080p Full HD) Black

Yorum yap

Sayın Kapkara Ustat Aktif bir bankacı olduğunu söylemekte;
      Bense gerekse aktif Bankacılığım ve gerekse emekli Bankacı olarak hâlâ Next demekteyim
      Çümkü Kyoto 8550 dapcı ve diğer Kyotonun eski ürünlerden sonra, Next uydu alıcıları ve diğer ürünler de dahil olmak üzere en büyük desteği veren bir firma/ürün/cihaz olarak Next bende en başta gelmektedir.Nedeni ise yine söylüyorum Ürünlerine en büyük desteği veren Bütün usta/yapımcı/üreticilere çok teşekkür ederim.
      Saygılar

Yorum yap

bence mükemel bir cihaz

Yorum yap

İki konuda açıklama yapmam gerekti sanırım.
          1-Aktif bankacı değilim Emekliyim,cümlem herhalde benim yazım hatamdam bu şekilde anlaşıldı.
          2-yazımda Dobratech in mükemmel bir cihaz olduğunu ve daha da olacağını belirtiyorum.Cihazı alırken salt marka ve üstatlara güvenerek aldığımı yenilemek isterim.Next dışında cihaz kullanmadım,belki ilerde briç ten bıkarsam,bulmaca çözmek yerine bir db alır kurcalar dururum,beyin fonksiyonlarımı taze tutmak için.
          Saygılar,
          ---------------------------------------------------

Yorum yap

bir soru e2 çıkmadan bu cihazın nası mükemmel olabileceğini düşünüyosunuz

Yorum yap

banderas Nickli Üyeden Alıntı
              E2 yazılımı olmayacak defalarca belirdildi...
              VU+ Duo Twin Linux HDTV...

Yorum yap

banderas Nickli Üyeden Alıntı
                E2 E2 E2 bi tutturmuşun e2. E2 sadece dreambox cihazlarda kullanılıyor. Daha önceki sorularında da cevapladım. Eniğma 2 sadece Dreambox cihazların GUI ( Kullanıcı arabirimi) sidir. Sadece dreambox cihazları farklı markalar altında getiren firmalar E2 yi kullanabilir. Ya da merdiven altı klon cihazlar. E2 kullanınca ne değişiyor onu anlamıyorum. Sana göre dreamboxdır ben hiç hoşlanmadım ayrı mesele bana göre Next. Eniğma 2 kullanacaksanız gidip Drembox DM 800 alırsınız...Üstatlar bunda GUI olarak Next in orjinal menüsünü seçmiş sen beğenirsin veya beğenmessin..
                Computer High Engineer
                Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller
                Türk insanı para gibidir . İçine ışık tut , Atatürk yoksa sahtedir.
                Bilinçsizce söz söylemektense otur , oku, düşün, anla, kavra öyle gel..

Yorum yap

e2 olmadanda cihaz super ve gorecegiz zamanla hersey daha super olacak yeterki Allah bizi usta doktor hocamizdan mahrum etmesin next alirken kisisel gorusum aslaa suphem yada korkum olmaz cunku ustalarimiz var burda onlarin verdikleri yazilim ve yardimlarla next en guzele daha saglam giriyor benim gorusum tabii
                  Next Machina 3D (1080p Full HD) Black

Yorum yap

kapkara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

size aynen katılıyorum. konular çok dağınık. bazen çok temel konu başlıkları arka sayfalarda kalınca ulaşılmıyor. önemli konu başlıklarının sabitlenmesinde yarar var.

Yorum yap

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı
                      size aynen katılıyorum. konular çok dağınık. bazen çok temel konu başlıkları arka sayfalarda kalınca ulaşılmıyor. önemli konu başlıklarının sabitlenmesinde yarar var.
                      Önemli olabilecek konuları zaten sabitliyoruz. Muhabbet tarzı konuların da sabitlenmesini istemeyin lütfen. Yöneticiler forumun tüm bölümlerini zaman zaman kontrol eder, gerekli gördükleri konuları kimse uyarmadan sabitler veya sabitini indirir arkadaşlar. Bu konuda rahat olun.

Yorum yap

next destek verir cihazına ama tabii ki bir sonra ki model çıkar ağırlık ona kayar, ama next iyi cihazdır, hele hele hd 2000.

Yorum yap

Bakın arkadaşlar benim anlayamadığım birşey var. Cihazlar incelenirken yazılımlara göre inceleniyor. Oysa altyapıya bakıp öyle incelemek gerek. Next cihazların birçoğunun altyapısı sağlam ve hızlı. Sadece son bir yazılım çıkartılıp stabil hale getirilmeye bekleyen bazı cihazlar var olay bu. Bu yüzden altyapı itibariyle Next gerçekten de tatmin edecek bir marka. Ben yakında Technisat Digicorder HD ve HD Box 10000 alacağım nasipse. Ama Next 2000 Dobratech i de alacağım bunların yanına... Yani Next siz olmaz...
                          DIGITURK IRDETO MODUL
                          D-SMART D-FIX MODUL
                          TİVİBU IRDETO MODUL
                          ---------------------------
                          SKYSTAR 2 USB HD TV CARD
                          -------------------------
                          TECHNISAT DIGIT ISIO STC 4K
                          HUMAX 4TUNE 4K
                          KATHREIN 926 4K
                          VU+ DUO 4K
                          DREAMBOX ONE 4K
                          WETEK PLAY 2 4K
                          ATLANTA CI 4K
                          TOPFIELD SMART URBAN HD
                          NEXT 10000 PLUS 4K
                          GOLDMASTER ULTRA 4K
                          GOLDMASTER HD-1090 TWINBOX
                          NEXT 2000 MACHINA 3D HD
                          NEXT PANDORA HD
                          NEXT 2000 DOBRATECH HD
                          NEXT 18500 PLUS HD

Yorum yap

Mrdp Nickli Üyeden Alıntı
                            E2 E2 E2 bi tutturmuşun e2. E2 sadece dreambox cihazlarda kullanılıyor. Daha önceki sorularında da cevapladım. Eniğma 2 sadece Dreambox cihazların GUI ( Kullanıcı arabirimi) sidir. Sadece dreambox cihazları farklı markalar altında getiren firmalar E2 yi kullanabilir. Ya da merdiven altı klon cihazlar. E2 kullanınca ne değişiyor onu anlamıyorum. Sana göre dreamboxdır ben hiç hoşlanmadım ayrı mesele bana göre Next. Eniğma 2 kullanacaksanız gidip Drembox DM 800 alırsınız...Üstatlar bunda GUI olarak Next in orjinal menüsünü seçmiş sen beğenirsin veya beğenmessin..
                            bu düşünceyle cihazın gelişmesini engellemiş oluyosun haberin yok
                            e2 sadece dreambox cihazlarda kullanılıyor demişin anlaşılan uydu konusunda
                            baya geri kalmışın
                            kim ne derse desin bir cihaz linux embeded diye satılıyorsa akla gelen ilk şey e2dir. dobrateche e2 çıkmadığı müddedce 2000hdtv dende bir artısı yoktur

Yorum yap

banderas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              bu düşünceyle cihazın gelişmesini engellemiş oluyosun haberin yok
                              e2 sadece dreambox cihazlarda kullanılıyor demişin anlaşılan uydu konusunda
                              baya geri kalmışın
                              kim ne derse desin bir cihaz linux embeded diye satılıyorsa akla gelen ilk şey e2dir. dobrateche e2 çıkmadığı müddedce 2000hdtv dende bir artısı yoktur
                              e2 ıle e1 arasındakı farkı bılıyormusun .. dreamın en ıyı modellerı olan 7025 / 800 / 8000 de bıle e2 nın agırlıgı tartısılır durumda dıger klonları saymıyorum bıle.. next ın tasarrufu bu arkadasım kendı yazılımımı yada ımage ımı yaparım kapalı kaynak olur ısteyen alır ısteyen almaz ..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X