• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

İOS Android ve İOS dünyasınde neler oluyor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Android 7.1 Ön İzleme Sürümü Ekim'de Geliyor

Google özellikle Google Pixel versiyonları ile birlikte Android 7.1 versiyonuna da geçiş yaparken Ekim ayı itibariyle yeni versiyonun piyasaya sunulacağı belirtildi.

4 Ekim tarihinde yapılan tanıtım ile birlikte Google Pixel telefonlarında Android 7.1 versiyonunun kullanılacağı belirtilirken bu durum şimdiden Android'in yeni bir versiyonunun hazır olduğunu da göstermişti. Yapılan tanıtımların ardından kullanıcıların en büyük beklentisi bu güncellemenin kısa süre içerisinde üreticiler tarafından sunulması olurken gelen bilgilerde Android 7.1 versiyonunu ne zaman piyasaya sunulacağı, neler getireceği hakkında detaylar paylaşıldı.

Ekim’de Gelecek

Yapılan resmi açıklamalarda Android 7.1 ön izleme sürümünün Ekim ayı itibariyle kullanıcılara sunulacağı belirtildi. Ekim ayının sonu ile birlikte ön izleme sürümüne ulaşılabilmesi mümkün hale gelecek yeni versiyon ile birlikte kullanıcıların pek çok konuda iyileştirilmiş bir işletim sistemine sahip olacağı görüldü.

DayDream Desteği Geliyor

Yeni sistemde önemli değişiklikler sanal gerçeklik gözlüğü ile uyum sağlanması ve pek çok farklı özelliğin geliştirilmesi yönünde olacak. Aynı zamanda Android ile birlikte gelen pek çok farklı özellik de yine geliştirilerek daha pratik bir hale getirilecek.

Android 7.1 versiyonunun piyasaya sunulmasının ardından güncellemeyi başlangıçta çok kısıtlı telefon modelleri alacak. Bu modellerin ardından ise üreticilerin güncellemeyi sunması halinde kullanıcılar yeni versiyonu kullanma imkanı edecek. Fakat şu anda pek çok üretici Android 7.0’ı dahi kullanıcılara sunmuş değil.

Yorum yap

iOS 10 Kullanıcıları Müjde: iOS 10.0.3 Çıktı!

İOS 10 işletim sistemini piyasaya sunduktan sonra geliştirmelerini sürdüren Apple yeni bir versiyonu daha kullanıma sunduğunu belirtti.

Apple tarafından yapılan son açıklamalarda özellikle iOS işletim sistemine yönelik yeni bir geliştirmenin yapıldığı açıklandı Piyasada son aylar içerisinde yüksek kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran iOS kısa süre içerisinde en çok kullanılan işletim sisteminin iOS 10 olmasını da sağladı. Yakalanan bu başarı yeni işletim sisteminin daha hızlı bir şekilde gelişmesini de sağlarken yapılan açıklamalarda iOS 10.0.3 versiyonun da kullanıma sunulduğu belirtildi.

Yeni Versiyon Geldi

Yeni versiyon ile birlikte kullanıcıların çok daha geliştirilmiş ve iyileştirilmiş bir işletim sistemine sahip olacağı belirtilirken şu anda iOS işletim sistemine sahip tüm cihazlarda yeni güncelleme alınabilecek.

iOS Güncellemesi Nasıl Alınacak?

Güncellemeyi almak isteyen kullanıcıların telefon ayarlarından yazılım kontrolünü yapması gerektiğini ifade edilirken yazılım kontrolü sonrasında yer alacak güncellemenin alınması ile birlikte cihazların iOS 10.0.3 versiyonuna geçiş yapabileceği belirtildi. Yeni versiyon için yapılan bu güncellemeler kuşkusuz kullanıcıların da bu durumdan memnun olmasını sağlayacak.

4 hafta önce iOS 10.0.2 versiyonunu kullanıcılar ile buluşturan Apple, bir aylık süre içerisinde yeni bir güncellemeyi daha piyasaya sunmayı başardı. Bu açıdan önümüzdeki aylar içerisinde Apple’ın daha farklı versiyonlar ile piyasaya giriş yapabilmesi de mümkün.

Yorum yap

Google, Android 7.1 Geliştirici Önizleme Sürümünü Yayınladı

Google, henüz Android 7.0 Nougat güncellemesi bile tam olarak yayınlanmadan Android 7.1 güncellemesi için geliştirici önizleme sürümünü yayınladı

Google, geçtiğimiz hafta söz verdiği gibi bugün Android 7.1 Geliştirici Önizleme sürümünü kullanıma sundu. Mountain View merkezli firma her ne kadar "Beta" etiketini kullansa da yayınlanan Android 7.1 Geliştirici Önizleme sürümü, Android 7.0 Beta 3 sürümü kadar önemli yükseltmeyen içermiyor olması nedeni ile hayal kırıklığına sebep olabilir.
        Daha önce planlandığı üzere bugün yayınlanan Android 7.1 Geliştirici Önizleme sürümü sadece LG Nexus 5X, Huawei Nexus 6P,ve Pixel C için kullanılabilir durumda. Google yaptığı açıklamada önümüzdeki ay yayınlanacak olan Android 7.1 Geliştirici Önizleme 2 sürümü ile birlikte listeye yeni cihazların da ekleneceğini belirtti fakat bu cihazlara ait bilgiler paylaşılmadı. Ayrıca Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile uyumlu tüm Nexus cihazların Android 7.1 güncellemesi alacakları belirtildi.
        Google, Android 7.1 Geliştirici Önizleme sürümü ile birlikte yeni API'ler 25. seviyeye yükseltildi. Artık geliştiriciler bu API'lerle geliştirdikleri uygulama ve oyunları Google Play Store'a gönderebikecekler. Geliştiriciler ayrıca Alpha, Beta ve Production kanallarını kullanarak yeni uygulamalarını yayınlayabilecek.
        Eğer cihazınız Android Beta Programına kayıtlıysa Android 7.1 Geliştirici Önizleme sürümünü ypklemrkniçin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Zira cihazınız otomatik güncelleme uyarısı verecektir. Eğer cihazın Android Beta Programına kayıtlı değilse BURADAN hemen kayıt olabilirsiniz. Eğer bu güncellemeyi cihazınıza Flash yolu ile yüklemeyi isterseniz Android 7.1 Geliştirici Önizleme image dosyasını BURADAN indirebilirsiniz.

Yorum yap

Android 7.0 Nexus'a Yaramadı!

Android 7.0'la birlikte, Google'ın Nexus telefonları, bazı özelliklerini kaybedecek!

Android 7.1 Nougat Geliştirici Önizlemesine'ne yükselen Nexus cihazları Gece Modu özelliklerini kaybediyor. Gece Modu ekrana hafif bir kırmızı renk vererek gece mavi ışığı azaltan bir moddu. Google'dan Ian Lake bu olayı doğruladı; Gece Modu'nun en son güncellemeyle Nexus cihazlardan kaldırıldığını çünkü sürücü desteklemesinde bazı problemler olduğunu söyledi.

Gece Modu'nun Nexus cihazlarından kaldırılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada Lake, "Gece Işığı, GL Shader yerine renklerle ilgili yeni bir donanım arayüzü kullanıyor, bu yüzden özel olarak sürücü desteği gerektiriyor, bu da Nexus telefonlarda bulunmuyor" dedi.

Nexus telefonların erişemeyeceği bir diğer özellik de parmak izi okuyucusunun hareket algılama özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar parmak izi okuyucusunu aşağı doğru çekerek bildirimlere erişebilecekti. Google'ın bu özelliği Nexus cihazlara taşıyamamasının sebebi cihazların bu özelliği desteklememesi. Bu özelliği destekleyen diğer Android cihazlar 'Moves' adlı bu özelliğe Android 7.1 ile erişebilecekler.

Lake'in Moves hakkındaki açıklaması şu şekilde: "Nexus 6P ayarlarında Moves seçeneği var ama bu seçenek, sadece temel işlemleri içeriyor. Maalesef Nexus 5X ve 6P gerekli donanıma sahip değiller ve dolayısıyla Moves'u da desteklemiyorlar."

Gelecekte mod yazılımcıları Gece Modu'nu bir şekilde Nexus telefonlara uyarlayabilir. Kullanıcılardan biri Ian Lake'e verdiği cevapta Gece Modunun Android 7.0'da mükemmel çalıştığını belirtmişti.

Yorum yap

iOS 10 Rakamlarda iOS 9’u Geçemedi

Apple tarafından piyasaya sunulan iOS 10 işletim sisteminin iOS 9 işletim sisteminin gerisinde kaldığı belirtildi.

Apple büyük bir gelişme sağladığı iOS işletim sistemi ile piyasaya iddialı bir giriş yapsa da beklenen ilgi oldukça geç geldi. iOS 9 ile üç günlük bir süre içerisinde yüzde 50'lik kullanım oranını ulaşmayı başaran Apple, aynı başarıyı iOS 10 ile yakalayamadı. Öyle ki iOS işletim sisteminin aynı başarıyı göstermesi ancak bir aylık süre itibariyle mümkün oldu.

Neden İlgi Az Oldu?

iOS 10 işletim sisteminin bu kadar az ilgi görmesinin pek çok farklı etkene bağlı olabileceği belirtilirken dün yapılan yeni MacBook tanıtımları ile birlikte kullanım oranlarının yüzde 60 seviyelerine çıktığı ifade edildi. Şu an için iOS 10 adına her şey yolunda olsa da kullanıcıların yeni işletim sistemine ilgi göstermemesi ciddi soru işaretleri oluşturdu.

Üstelik yapılan açıklamalarda bugüne kadar piyasaya sunulan en iyi işletim sisteminin iOS 10 olduğu açık bir şekilde belirtilerek, tüm kullanıcılara güncellemeleri yapması istendi. Fakat iOS 10’dan elde edilen sonuçlar Apple'ın bu konuda çok fazla başarıya ulaşamadığını da gösteriyor. Önümüzdeki dönemlerde yeni güncellemelerin sunulacağı iOS 10 için kullanıcıların daha fazla istekli olabilmesi de mümkün.

Yorum yap

Geliştiriciler bundan böyle App Store için promosyon amaçlı oluşturdukları kodlarını dağıtarak uygulama ve uygulama içi satın almalar sunabilecekler. Tabii ki bazı kısıtlamalarla.

Apple, geliştiriciler tarafından uzun zamandır beklenilen müjdeli haberini sonunda verdi. Bundan böyle geliştiriciler uygulama içi satın almalar için promo kodları sunabilecekler. Öte yandan Apple yine belirli kriterlere sahip...
              Promo kodları nasıl kullanılacak?

Geliştiriciler, her bir uygulama içi satın alma öğesi için en fazla 100 adetpromo kodu verebilecekler. Her 6 ayda bir, her bir uygulama içinse 1000 kodluk limit konulmuş durumda.
              Apple daha önce geliştiriciler ücretli uygulamalar için promo kodu dağıtmasına izin verirken, bu kodların uygulama içi satın almalarda dağıtılmasının kolay bir yolu sağlanmıyordu.

Yeni hamleyle birlikte geliştiriciler, örneğin inceleme ve test yapanlar ile medya üyelerine bir Oyuna ücretsiz olarak erişebilecekleri kodlar göndermenin yanında oyun içi öğelere de ücretsiz olarak erişebilecekleri kodlar sağlayabilecekler. Bu sayede incelemelerin çok daha detaylı yapılması sağlanacak.
              Promo kodlarının kullanımında da kısıtlamalar bulunuyor. Bir promo kodu ile App Store üzerinden uygulama indirenlerin oy vermesi veya yorum yazması mümkün olmayacak. iOS cihazıyla promo kodu kullanacakların App Store uygulamasını açması ve Öne Çıkanlar altındaki Kodu Kullanseçeneğini kullanması yeterli olacak.
              Promo kodlarının oluşturulması ve geçerliliği

Yönetici, uygulama yöneticisi veya pazarlamacı rolündeki yetkililerin, Özellikler bölümü altındaki Uygulamalarım bölümünden oluşturabilecekleri promo kodları 28 gün süreyle geçerli olabilecek.

Yorum yap

Android 7.0 Nougat LG G5'e Geldi
                LG tarafından piyasaya sunulan LG G5 için Android 7.0 Nougat güncellemesinin yayınlandığı duyuruldu.

LG geçtiğimiz aylarda piyasaya sunduğu yeni telefon modeli ile yüksek beklentiler ile piyasaya giriş yapmış olsa da bu konuda başarıya ulaşamamıştı. Telefon için güncelleme yaparak kullanıcılarını memnun etmeyi amaçlayan LG, Android'in son sürümü olan Android 7.0 Nougat versiyonu için güncellemeyi sunduğu duyurdu.

2 Ayda Tüm Telefonlara Gelecek

Yapılan resmi açıklamalarda özellikle önümüzdeki hafta itibariyle Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri bölgesinde güncellemelerin sunulacağı belirtilirken maksimum 2 ay içerisinde tüm dünya genelindeki LG G5 modellerine yeni güncellemenin geleceği ifade edildi.

Güncelleme Nasıl Alınacak?

LG G5 için Android 7.0 güncellemesini almak isteyen kullanıcılar bilgisayarlarının ayarlar bölümü üzerinden gerekli işlemleri yapması gerekirken güncelleme yapmayı bilmeyen kullanıcıların;

Ayarlar> Genel> Telefon Hakkında> Güncelleme Merkezi> Yazılım Güncelleme

Adımlarını takip etmesi yeterli. Güncellemenin dağıtımı bugün itibariyle başlarken kullanıcıların özellikle güncelleme sonrasındaki telefon değerlendirmeleri merak ediliyor. Piyasaya çıktığında özellikle modüler yapısı ile dikkatleri üzerine çeken fakat kullanıcılar tarafından kullanışlı bulunmadığı gerekçesiyle satışları düşük rakamlarda kalan LG G5 özellikle yeni güncelleme sonrasında yeniden dikkat çekebilir. Güncelleme sonrasında yapılacak değerlendirmeler bu açıdan telefon için oldukça önemli.

Yorum yap

Android Google Play Mi Yoksa iOS App Store Mi Daha İyi?
                  Android ve iOS karşılaştırması sürekli yapılırken bu iki işletim sisteminin uygulama mağazası olan App Store ve Google Play de sürekli karşılaştırmalara tabi tutuluyor. Google Play Store App Store arasında yapılan karşılaştırmalarda hangi uygulama mağazasının daha güvenli ve yüksek kullanıcı sayısına sahip olduğu detaylı bir şekilde araştırıldı.
                  Android Google Play Mi Yoksa iOS App Store Mi Daha İyi?
                  Dünya genelinde en çok kullanılan iki işletim sistemi olan Android ve iOS bu bakımdan kendi alanlarında oldukça iddialı ve güçlü.

Uygulama Sayılarında Durum Ne?

Yapılan karşılaştırmalar ilk olarak uygulama sayısı üzerine yapılırken Google Play Store'de 2.2 milyon uygulamanın bulunduğu belirtildi. iOS’ta ise bu rakam 2 milyon ile sınırlandırıldı. Uygulama sayısına bakıldığında özellikle uygulama sayısı olarak Google Play Store dünya genelinde lider durumda. 2 milyon uygulama sayısı ile App Store Google Play’in ardından ikinci sırada yer alıyor.

Artışta Çok Fark Yok

2008 yılında piyasaya sunulan App Store 8 yıllık bir süre içerisinde iki milyonluk bir uygulama sayısına ulaşmış durumda. Üstelik içeriğin yüzde 23'lük bir bölümü oyunlardan oluşuyor. Android cephesinde ise 2016 Haziran ayı itibariyle 2.2 milyon barajı geçirilmiş durumda. Fakat artış konusunda 2 uygulama mağazasının birbirine karşı net bir üstünlüğü bulunmuyor.

Üstelik App Store için farklı bir durumdan da söz etmek mümkün. Öyle ki Google Play Store üzerinden uygulama yayınlamak çok daha kolay. Biraz daha kapalı kutu şeklinde olan App Store için güvenlik daha ön planda. Bu bakımdan Apple mağazasına uygulama eklemek isteyen kişilerin pek çok farklı kriteri yerine getirmesi gerekirken yayına alınacak uygulamalar için de çok farklı testler yapılıyor. Bu bakımdan güvenlik denildiğinde de ön plana çıkmayı başaran App Store oluyor.

Yorum yap

Android 7.0 Nougat'ın Girişi Yavaş Oldu
                    Google tarafından 2 ay önce kullanıma sunulan Android 7.0 nougat işletim sisteminin kullanım oranlarının yavaş ilerlemesi dikkatlerden kaçmadı.

Android işletim sistemi dünya genelinde en çok kullanılan mobil işletim sistemi olurken bugüne kadar piyasaya sunulan pek çok farklı işletim sistemi kısa süre içerisinde yüksek bir ilgi görmüştü. Fakat Android 7.0 Nougat işletim sisteminde böyle bir etkinin görülmemesi ve kullanım oranlarının düşük kalması Google tarafından araştırılmaya başlandı.

Sorun Üreticilerde

Yayınlanan raporlarda Android 5.1 işletim sisteminin hala büyümeye devam ettiği ve özellikle işletim sisteminin güncelleme ile telefonlara sunulduğu görülürken Android 4.4 versiyonunda iki aylık sürecin ardından 2.5’lik bir düşüş yaşandı. Bu açıdan 4.4 yerine artık 5.1 lik versiyona geçiş yapıldığı da net bir şekilde görülebiliyor. Açıklanan raporlarda en çok dikkat çeken detayAndroid 5.1 işletim sisteminin büyümesi olurken Android 7.0 işletim sistemi kullanıma sunulmasına rağmen hala piyasada 5.1 güncellemelerin yapılması da üreticilerin sistemleri çok geriden takip ettiğini gösteriyor.

Android 7.0 ,yayınlanan raporda yüzde 0.3’lük bir kullanım oranına sahip olarak listeye girmeyi başarırken bu durumun en büyük sebebi cihazın kullanıcılara sunulmaması. Üstelik Nexus ve LG’nin bazı modellerinde sunulan Android 7.0 bu bakımdan kullanıcıların en çok tercih ettiği Samsung ve Huawei gibi markalar tarafından henüz sunulmamış nedeniyle düşük kullanım oranlarında kaldı.

Yorum yap

• Apple Uygulama İle Anlık Destek Verecek

Apple tarafından yapılan açıklamalarda yeni bir destek uygulamasının yayına alındığı belirtildi. İşte konuyla ilgili detaylar.

Özellikle Hollanda'ya yönelik son zamanlarda özel işlemler yürüten Apple, geliştirdiği yeni bir uygulamayı resmen kullanıma çıkardı. Yapılan açıklamalarda kullanıcıların destek alabilmesi adına uygulamayı kullanmasının yeterli olabileceği belirtilirken Apple cihazlar için anlık olarak alınabilecek destek sayesinde cihazda yaşanan tüm sorunlar giderilebilecek.

Başlangıç Hollanda’da

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda hizmetin şu an için sadece Hollanda ile sınırlı olacağı belirtilirken Hollanda'da yapılacak destek çalışmalarının ardından bu çalışmadan iyi sonuçların alınması halinde benzer çalışmaların diğer ülkeler için de sunulması bekleniyor. Üstelik destek alınmasının yeterli olmadığı durumlarda kişilere farklı tüm yönlendirmeler yapılarak sorunlarını çözebilmesini ya da sorunların çözülememesi halinde ise servis için randevu alarak cihazlarda yaşanan problemlerin giderilmesinin sağlanması mümkün.

Bu bakımdan Apple tarafından yapılan çalışma cihazlarda yaşanan sorunların giderilmesi için çok daha pratik bir çözüm sunacak. Şu an için Hollanda'da başlatılan çalışmaların sonuçlanmasının ardından ise paylaşılacak raporlarda kullanıcıların bu yeni uygulamaya ne kadar ilgi gösterdiği ve Apple için işlerin ne kadar kolay hale geldiği net bir şekilde görülecek. Kullanıcılar için destek vermek ve sorunların hemen giderilmesi sağlamak artık çok daha fazla önem kazanırken Apple tarafından böyle bir hamlenin yapılması da kullanıcılara ciddi bir fırsat yaratacak.

Yorum yap

• Android Artık Instagram'da

Dünya genelinde en çok tercih edilen mobil işletim sistemi Android olurken işletim sistemi için resmi Instagram hesabı açıldı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Android farklı sosyal medya sitelerinde hesaplar açarken kullanıcıların bu hesap üzerinden çeşitli paylaşımlarda bulunmasına ve Android ile ilgili gelişmeleri takip etmesini sağlıyor. Instagram için böyle bir çalışma bugüne kadar yapılmadığından dolayı sık sık bu durum dile getilirken geçtiğimiz günlerde yapılan son duyuruda Android için resmi Instagram hesabının açıldığı belirtildi.

Artık Instagram’da Da Var!

Yapılan duyuru ile birlikte Instagram'da en çok takip edilmeye başlanan hesaplardan bir tanesinin Android hesabı olacak tahmin edilirken şimdiden 9 bin takipçi sayısına ulaşılmış durumda. Android hesabı üzerinden 9 kişi takip edilirken şu ana kadar 6 gönderi paylaşılmış durumda. Yapılan ilk paylaşımlarda kullanıcılara Merhaba gibi çeşitli mesajlar gönderilirken Android için böyle bir işlemin yapılması Google’ın sosyal medya hesaplarını de artık etkin bir şekilde kullanmaya karar verdiğini gösteriyor.

Kullanıcıların sosyal medya siteleri üzerinden firmalara kolay bir şekilde ulaşmasını yanı sıra son gelişmeleri ve haberleri de sosyal medya üzerinden takip edebilmesi özel hesapların açılması ile birlikte daha kolay bir hale geliyor. Bu açıdan Facebook ve Twitter'ın ardından Instagram üzerinden de Android yayınlarının yapılacak olması kullanıcıların kolay bir şekilde takipte olmasını sağlayacak.

Yorum yap

• iOS 10'da Şeftali Emojisi Sosyal Medya Gündeminde!

iOS 10 işletim sisteminin yeni versiyonları için geliştirmeler sürdürülürken ios 10.2 Beta çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların en dikkat çeken yönü ise şeftali emojisi oldu.

iOS 10.2 çalışmalarında oldukça dikkat çekici değişiklikler yapılacak. Özellikle emojiler üzerinde gerçekleştirilen değişiklikler pek çok kullanıcının ilgisini çekerken artık emojilerin daha da büyümesi söz konusu.

Şeftalide Yine Değişiklik Var

Eski versiyonlarda popüler olan şeftali emojisinin yeni versiyonda farklı bir şekilde tasarlanması oldukça ilgi çekti. Yeni versiyonda şeftali emojisinin görünümü farklı şeylere çağrışım yaparken bu konu sosyal medyada en çok konuşulan konuların başında geldi.

Konuyla ilgili yapılan paylaşımlarda Apple'ın şeftaliyi neden popoya benzetmeye çalıştığı sorgulanırken iOS 10.1 versiyonundan itibaren giderek farklı şekillerde çizilmeye başlanan şeftali emojisinin Apple tarafından neden bu kadar önemsendiği de merak ediliyor. Öyle ki konuyla ilgili sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda özellikle 10.2 versiyonunda kullanılan tasarımların çok daha dikkat çektiği belirtilirken bu tasarımların kullanıldığı emojiler paylaşılarak Apple’a tepki gösteriliyor. İşte iOS versiyonu ile birlikte şeftali emojisinde yaşanan değişiklikler;

Yorum yap

• iOS Arızada Android'i Geçti!

Apple tarafından piyasaya sunulan ve iOS işletim sistemine sahip olan cihazların arıza oranlarının daha yüksek olduğu belirtildi.

Android ve iOS arasında yapılan karşılaştırmalarda cihazların arıza oranları ile ilgili önemli bir tespit yapıldı. Yayınlanan raporlara göre Apple tarafından piyasaya sunulan iOS işletim sistemine sahip cihazların arızalanma oranın Android işletim sistemindeki cihazlara göre çok daha yüksek olduğu belirtildi.

İncelemeler Tamamland

Mobil Cihaz Performansı Ve Sağlık Durumu kapsamında yeni bir araştırmanın yapıldığı belirtilirken bu araştırma ile birlikte iPhone ve iPad'lerin arıza oranının yüzde 62 olarak tespit edildiği açıklandı. Android cihazlar için yapılan araştırmalarda ise arıza oranı yüzde 47’de kaldı. Bu bakımdan iOS cihazlara göre yüzde 15 gibi bir fark bulunurken kullanıcıların Android işletim sistemine sahip cihazlarda daha az arıza ile karşılaştığı belirtildi.

Yapılan bu karşılaştırma Android'in farklı bir alanda daha iOS işletim sistemine karşı üstünlük kurduğunu gösterdi. Açıklamaların yapılmasının ardından pek çok kullanıcı da bu durumu desteklerken açıklamalarda cihazlara göre de arızaların detaylı bir şekilde incelendiği ifade edildi. Buna göre en çok arıza yaşanan cihazlar yüzde 13’lik oran ile iPhone 6. Bu bakımdan kullanıcılarının özellik iPhone 6 kullanması sırasında yüksek oranda arıza yaşaması mümkün.

Yorum yap

• Huawei Mate 8'e Android 7.0 Gelebilir

Huawei tarafından piyasaya sunulan Huawei Mate 8 için Android güncellemesinin gelebileceği belirtildi. İşte detaylar.

Google tarafından geliştirilen Android işletim sisteminin son versiyonunun sunulması pek çok kullanıcıda yeni beklentiler yarattı. Öyle ki Android işletim sistemi ile birlikte sunulan yenilikler kullanıcıların bu yeni sisteme bir an önce geçmesini isteklendirirken telefon üreticileri tarafından güncellemelerin geç sunulması çeşitli sorunların da yaşanmasına yol açtı. Fakat Huawei tarafından yapılan son açıklamalar da özellikle Huawei Mate 8 modeli için Android 7.0 güncellemesinin gelebileceği belirtildi.

Huawei MATE 8 Sızdırıldı

Sızdırılan bilgiler dahilinde yeni telefonlarda Android 7.0 deneyimi sunulacak. Telefon kullanıcılarını bu haber şimdiden büyük bir heyecan yaşatmaya başlatmış durumda. Konu ile ilgili resmi olarak açıklama yapılmamış olsa da güncellemenin internete sızdırılması ve telefonun Android 7.0 işletim sistemiyle çalışan bir videosunun paylaşılması durumun kesinlik taşıdığını düşündürüyor. Önümüzdeki dönemlerde firma tarafından yapılacak yeni açıklamalar ile birlikte resmi olarak Android işletim sisteminin yeni versiyonu duyulabilir. Üstelik forum sitelerinde paylaşılan bilgilere göre Mate 8 kullanıcıları dilerlerse Android 7.0 işletim sistemini hemen manuel olarak kullanabilir.

Yorum yap

• Birleşik Krallık’taki üç farklı üniversitenin ortak çalışmasında, her iki telefonu kullanan kişilerin kişilik özelliklerinin karşılaştırılması yapıldı.
                                Bu araştırmaya Windows Phone’un da girmesini isterdik fakat maalesef acı gerçek şu ki akıllı telefon piyasasını iki marka domine ediyor: Android telefonlar ve iPhone’lar.

Yapılan bir araştırma, Android ile iPhone kullanıcılarının bazı kişisel özelliklerinin farklı olduğunu ortaya çıkarıyor. University of Lincoln, Lancaster Üniversitesi ve Hertfordshire Üniversitesi’nin ortaklaşa yaptığı araştırmada, 500 katılımcıdan kendilerine ‘akıllı telefonlarına karşı tutumları’ ile alakalı olarak sorulan sorulara cevap vermesi isteniyor. Cevapların ardından elde edilen tespitlerden bazıları şunlar:

Android kullanıcıları, zenginlik ve statüye iPhone kullanıcılarına oranla daha az ilgi duyuyorlar. Android kullanıcıları, görüntüleri itibarı ile daha dürüst ve hoşgörülüler.
                                iPhone kullanıcıları ise genellikle kadınlar. Telefonlarının özellikler olarak herhangi bir Android cihaza eş olması konusunda endişe duyuyorlar. Yani bir iPhone modelinin özellikleri kağıt üzerinde herhangi bir Android cihazla aynı olsa da onların gözünde iPhone her zaman daha iyidir.
                                iPhone kullanıcılarında dürüstlük ve alçakgönüllülük, Android kullanıcılarına oranla çok daha düşük. Yalnızca biraz daha duygusallar.
                                Android kullanıcıları, kişisel kazançları uğruna kuralları çiğneme yönelimine sahip değiller.
                                Android kullanıcıları, iPhone kullananlara nazaran daha içe dönükler.
                                Özellikler arasında sizi tanımlayanlar var mı? Mesela ben her ikisini de kullandığım için ocak dışı kaldım

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X