• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Motorlu Anten Kurulumu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Motorlu Anten Kurulumu

arkadaşlar benim 2 sorum olacak??1.benim evde sabit çanak var bide motorlu alacam...iki sistemi aynı anda kullanabilir miyim??2,sorum hispasat sabit antenlerde yere bakar motorlu antende nasıl ayarlicaz hispasat ı??çanal capı büyük??cevaplarınızı bekliyorum??

Cevap-1:
    Sabit anten ile motorlu anteni Diseqc switch ile bağlarsanız ve sabiti Diseqc 1'e, motorluyu da Diseqc 2'ye takarsınız.
    Cevap-2:
    Motorluyu kurarken bulunduğunuz enlem ve boylama hangi uydu denk geliyorsa o uyduya göre kurarsınız. Eğer kurulum doğru olursa kuşakta bulunan uydulara sorunsuz döner.

Yorum yap

hiç bilmiyorsanız kurmasını teknik destek almalısınız diseq motor kurulumu zordur ama şansınız bol olsun arkadaşım bayağı güzel bir sistem kullanınca anlarsın keyfini...
      MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

urfaya hangi uydu denk geliyor???yani diyosunuzki diseg 2 ye taksam motorlu hareket eder???

Yorum yap

urfalı63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          arkadaşlar benim 2 sorum olacak??1.benim evde sabit çanak var bide motorlu alacam...iki sistemi aynı anda kullanabilir miyim??2,sorum hispasat sabit antenlerde yere bakar motorlu antende nasıl ayarlicaz hispasat ı??çanal capı büyük??cevaplarınızı bekliyorum??
          arkadaşım bende hem motor hemde hipsa için ayrı çanak kullanıyorum tasarım ustadın dediği gibi motoru Diseqc switch çıkışı a diğerinide b veya c yaparsın sorunu çözersin
          kurulumu o kadarda zor değil biraz uğraştıkça ayarlarsın forumda araştır sandığın kadar zor değil ama biraz zahmetli ve zaman alıcı
          saygılarımla kolay gelsin

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır.":efferin: :efferin:
          ultra fan clup

Yorum yap

urfalı63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            urfaya hangi uydu denk geliyor???yani diyosunuzki diseg 2 ye taksam motorlu hareket eder???
            39E Hellassat uydusu.
            Next HH Disecq motor 120 çanak 42E-30W
            2 x 90 çanak 5 Uydu.42E-19E-13E-7E-5E

Yorum yap

Kollu motorlu alırsan, kol uzunluğunu ayarlarken biraz boşluk bırakman gerek yoksa sıkışma yapar.

Yorum yap

Bulunduğun bölgede sabit antenle hispasatı alıyorsan motorlu antenlede alabilirsin.İki anten kullanmana gerek yok.Tek 120 lik ofset çanak iyi bir LNB ve çok iyi ayarlayabilecğin sıfır noktasından sonra keyifle uydular arası gezersin.Kolay gelsin.Motor USALS destekli olsun yeter.
                BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

slm yardımcı olursanız cok minnettar kalıcam bende motorlu anten kulannıyorum( yeni taktım ) hotbor u buluyorum türksata sorunsuz geciyorum orda sorun yok ama batıya etulsata gectiğimde bulamıyorum kayıp oluyor sirusu buluyorum etulsata geciyorum sorun yok diğerlerini bulamıyorum bulunduğum şehir bursa gemlik burda hangi uyduyu bulursam sorunsuz diğerlerine gecebilirim birde lnb nin yönü nasıl olacak çanağa tam sıfırmı yada yatıkmı sağa sola yardımcı olursanız cok minnetar kalıcam şu sadece 2 ydu buluyorum etul 7 derce ve sirus 5 derece diğerleri yok

Yorum yap

@dobratech
                    arkadaşım izmirde biz 26e yada 28e uydularını merkez alıyoruz ve sorunsuzca 45doğu 45batı alıyoruz.bursa için sanırım 40derece doğu yada 39 hellesat uydusunu merkez alıp kurman lazım.lnb ayarına gelince normal hotbirdtte nasıl bırakıyorsan öyle bırak lnb ayarını.tabiki ufak tefek ince ayarlar çekmende gerekebilir.bu arada disek motor kuruyorsan uğraştırır biraz ama bana sorucak olursan en sağlıklısı piston kollu motor
                    kolay gelsin arkadaşım

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X