• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

2000 cıs süperplus yardım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 2000 cıs süperplus yardım

şuana kadar bisürü cihaz sattım böyle bir sorun yaşamadım! benimde beynim durdu! şimdi sorun multivizyonlar,bu kanalların müşteri evine götürdüğü zaman 2 ,3 dakika izleyip tekrar kapanması yani 2,3 dakikada bir güncellemsi gerekiyor.benim yanıma geldiği zaman ise sorun olmaması. en son yazılımlarıda yükledim... 11.06 25.06 03.07 tarihli yazılımları her gelişinde yükledim ama her üç yazılımdada aynı sorunu yaptı. en sonunda sorun cihazda diye düşündüm ve başka bir cihaz verdim ama maalesef! verdiğim cihazda açmamış.
    çok saçma bir sorun ama aklınıza gelen ihtimalleri söylerseniz bende ona göre bişiler yapmaya çalışırım.. not..(binada merkezi sistem kullanılıyor)

kablosunda bir sorun olabilir arkadaşım veya cihazının yakınında telsiz telefon varsa uzaklaştırsın sorun yaratıyor...
    MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

Arkadaşım çanak gevşek olabilir önünde yaprak dal varmı veya lnb bozuktur osilasyon ayarıda değişmiş olabilir lnb'nin frekansları iki yukarı veya aşağı deneyerek kontrol ediniz.

Yorum yap

memoli42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Arkadaşım çanak gevşek olabilir önünde yaprak dal varmı veya lnb bozuktur osilasyon ayarıda değişmiş olabilir lnb'nin frekansları iki yukarı veya aşağı deneyerek kontrol ediniz.
        hayır sinyalde sorun yok! multiler açmamazlık ediyor.yani açılıp tekrar kapanıyor.

Yorum yap

Arkadaşım merkezi sistem ile alakalı bir durum gibi geliyor.merkezi sistem ile hiç uğraşmadığım için bir şey söyleyemeceğim ama uğraşan arkadaşlar yardım ederler.

Yorum yap

az önce gönderdiğim 3.cü cihazdada açmadı (açılıp tekrar kapanıyor)özellikle kendi kullandığım cihazı gönderdim ve 1 ay boyunca sorun çıkarmamıştı. ama yine açmıyor haberini aldım şimdi.sanırım merkezi sistemle alakalı olabilir. ama kendi kendimede şifreli kanalların ne alakası var demedende edemiyorum.

Yorum yap

şifreli kanallarla bir ilgisi yok gibi görünüyor üç cihazdada aynı sorunu yapıyorsa sinyallerle ilgili bir sorundur,dağıtım sisteminizdeki santral'i kontrol ediniz...
              Forum Kuralları

Yorum yap

Cihazı verdiğin müşterin eğer share yapmıyorsa com port ayarlarını kapatsın.
                Com açık olunca cihaz ilk anda açmıyor tps leri bi süre bekleyip kanal şifreli veya kapalı dedikten sonra açıyor.Müşterinde muhtemelen bu bekleme süresinde tekrar update yaptırıp ondan sonra izliyor.Com u kapatınca sorunun çözülmesi lazım.En azından bende öyle olmuştu.

Saygılar
                I LOVE THIS FORUM

VU+DUO2 LG 42LW5500 3D SMART TV
                YE NEXT8000XCAM;2000 cx Super Plus USB;2000 cıs super plus USB Ye-2000 Super Hdtv e-Sata FG Superıor Plus HD
                2*120 ofset çanak-3*0,4db next lnb
                Türksat-Hotbird-Eutelsat

Yorum yap

şareyle alakası olacagını sanmam ben paylaşım yapıyorum aynı anda tpsler auto oluyor benim düşüncem kablo baglantılarıyla ilgili auto yaparken sinyalde kesilmeler olabılır ondan olabilir yani cıhaz şifre verilerini tam almaya bilir aynı binada başka komşuda denesin proplem olmazsa ona gelen baglantıları yeniden elden gecirsin
                  Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma

Yorum yap

share yaptığını sanmıyorum. bana dediği.yeşil tuştan güncellemeyi yapıyor kanallar açıldığı zamanda 2 3 dakika izliyebiliyor ve kapanıyor tekrar 2 3 dakikada bir güncellemesi gerekiyor maalesef! çok ilginç bir durum. tekrar söyliyim 3 farklı cihaz ve 3 farklı yazılım denedim hepsindede aynı...

Yorum yap

EKSELANSS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      share yaptığını sanmıyorum. bana dediği.yeşil tuştan güncellemeyi yapıyor kanallar açıldığı zamanda 2 3 dakika izliyebiliyor ve kapanıyor tekrar 2 3 dakikada bir güncellemesi gerekiyor maalesef! çok ilginç bir durum. tekrar söyliyim 3 farklı cihaz ve 3 farklı yazılım denedim hepsindede aynı...
                      Kanalların açılmaması ne cihazla ilgili nede yazılımla ilgili, sorun sadece kullandığı merkezi sistemde. Genellikle merkezi sistemlerde sinyal seviyeleri düşüktür. Sinyal seviyesi düşük olduğu zaman auto update yaparken sorun çıkar. Sizin yapmanız gereken bizzat kendiniz gidip merkezi sistemdeki sinyal seviyelerin kontrol etmek.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X