Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > Next & NextStar HD (High Definition) Uydu Alıcıları > Next Machina 3D

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Eski 03-01-2015, 18:17   #171
MXKM
Yeni Üye

MXKM kullanıcısının avatarı

Üye No: 126822
Giriş: 11-07-2014

Uydu Alıcısı: Next Machina 3D

Alıntı:
sinbas tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Selam Arkadaşlar;
Harici diskten veya başka bir ortamda video izleme esnasında cihazın bize vermiş olduğu imkanlar dahilinde görüntülü ileri geri alma özelliği yapabilirse süper olacak, en azından hangi sahnede kaldığımızı veya hangi sahneye kadar ileri geri alacağımızı görürüz.
ayrıca 3 kademeli ileri geri alma işlemi daha süper olur;
1. kademe de biraz yavaş,
2. kademe ondan biraz hızlı,
3. kademe daha hızlı ileri geri alma özelliği,
4. Film başı film sonu vs. eklenirse güzel olacak.
Bunun içinde sanırım daha gelişmiş bir medya oynatıcı konması gerekecek.
Bende sony bluray oynatıcı BDP-S790 var dediğim özellik bu cihazda aynen böyle, fikir vermesi açısından incelenmesini öneririm.
Saygılar....
Aynen katılıyorum. Bu özellik MUTLAKA OLMALI!
________________________________________________________________________________
Ne Mutlu Türklüğüyle Gurur Duyana.
MXKM is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-2015, 14:16   #172
23kemal
Yeni Üye

Üye No: 127744
Giriş: 12-10-2014

ben en çok next machinada mozilla firefox eklentisi olmasını istiyorum lakin artı bu kumanda sorunun düzeltilmesini istiyorum şimdiden teşekkürler
23kemal is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-01-2015, 13:27   #173
can_211
V.I.P

Üye No: 125266
Giriş: 08-04-2013

Uydu Alıcısı: Next Machina 3D/Turbo HD 2

Alıntı:
sinbas tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Selam Arkadaşlar;
Harici diskten veya başka bir ortamda video izleme esnasında cihazın bize vermiş olduğu imkanlar dahilinde görüntülü ileri geri alma özelliği yapabilirse süper olacak, en azından hangi sahnede kaldığımızı veya hangi sahneye kadar ileri geri alacağımızı görürüz.
ayrıca 3 kademeli ileri geri alma işlemi daha süper olur;
1. kademe de biraz yavaş,
2. kademe ondan biraz hızlı,
3. kademe daha hızlı ileri geri alma özelliği,
4. Film başı film sonu vs. eklenirse güzel olacak.
Bende sony bluray oynatıcı BDP-S790 var dediğim özellik bu cihazda aynen böyle, fikir vermesi açısından incelenmesini öneririm.
Saygılar....
Ben cihazı ben çıkmış çıkalı kullanıyorum da bu değiniz özellikler var zaten.Ben film izlerken kaç dikikalık film olduğu.Kaçıncı saniyede kaldığı,ileri sarabiliyorum,geri alabiliyorum.Hatta şimdi bilgi barı renk seçeneği bile var.
can_211 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-01-2015, 18:18   #174
sinbas
V.I.P

sinbas kullanıcısının avatarı

Üye No: 10111
Giriş: 20-03-2006

Uydu Alıcısı: MACHINA 3D™ çift tüner

Sayın @can__211 sanırım üst yazıyı tam okumadan cevap yazdınız ben görüntülü ve kademeli ileri geri alma sisteminden söz ediyorum. Tekrar okumanız için yeni ilavelerimle birlikte mesajımı tekrar güncelliyorum.
Saygılarımla.

Selam Arkadaşlar Bundan sonra ki çıkacak yazılımdan beklentilerim;
Harici diskten veya başka bir ortamda video izleme esnasında cihazın bize vermiş olduğu imkanlar dahilinde görüntülü ileri geri alma özelliği yapılabilirse süper olacak, en azından hangi sahnede kaldığımızı veya hangi sahneye kadar ileri geri alacağımızı görürüz.
ayrıca 3-4 kademeli ileri geri alma işlemi daha süper olur;
1/1. kademe de biraz yavaş,
1/2. kademe ondan biraz hızlı,
1/3. kademe daha hızlı ileri geri alma,
1/4. Film başı film sonu vs. özelliği eklenirse güzel olacak.

2. Seyredemediğimiz kartina tv nin yerine yeni bir yayın konulması daha şık olacaktır. Cihazı daha popüler hale getirebilecek bir uygulama (yayın) konulabilir.
Örneğin;
Ekstrem sporlar
Kaykay · Paten · BMX · Snowboarding · Sörf · Uçurtma kayağı · Yamaç paraşütü · MotoX · Bungee jumping · Rüzgâr sörfü · Dağcılık · Paraşütle atlama · Drift · Sokak kızağı · Slacklining vs vs.
veya
Diğerlerinin içinden ayrıştırılıp "Belgesel"ler adı altında yeni bir; adına klasör mü dersiniz ne derseniz öyle bir uygulama konulabilir.
Bunlar veya bunlara benzer yayın yapan üyelik zorunluluğu olmayan şifresiz kanallar daha çok ilgi görecektir.

3. harici belleklerden MP3 vs dinlerken ilgili albümün kapağını duvar kağıdı olarak fona yerleştirme seçeneği olursa güzel olacak.

4. film izleme esnasında izlenen filmden eskisini kapatmadan yeni filme tıklandığında zaman zaman cihaz reset atıyor bu konununda incelenmesini rica ediyorum.

5. Machina3 D portalda görünen anlık ve haftalık hava durumu ile dmi nin sitesinden alınan hava durumu eşleşmiyor sanırım machina3 d nin kinde güncelleme sorunu yaşanıyor. şu anda bakmak isteyen ne demek istediğimi farkedeceklerdir. http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-i...x?m=BURDUR#sfB pc mi açmadan machinadan hava durumunun son halini görmek istiyor ve güvenmek istiyorum.

Cihazın daha popüler ve daha kullanışlı olabilmesi adına yazdım ancak biraz fazla uzun oldu galiba

Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürlerimi iletir ve daha da başarılı olmalarını temenni ederim.

Saygılarımla.
________________________________________________________________________________
sinbas is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-2015, 16:11   #175
hakkiusta
Gelişimci Üye

Üye No: 7208
Giriş: 14-02-2006

Uydu Alıcısı: NEXT MACHINA 3D TWIN TUNER -DREAMBOX DM 7020HD - NEXT MACHINA SUPER

CCcam serverin açtığı şifre türü info tuşunda değişik renkte görünmeli.
1 den fazla cfg kullananlar içinde hagi dosyanın açtığı info tuşunda görülmeli
tabii mümkünse bu istek 27-02-2013 tarihinde ilgili bölüm no 18.

saygı duyduğum mach1 hocamın 28-02-2013 taih 19 no lu mesajı
İnfo bar güzel olur evet linux cihazlardaki gibi eklenmesi şart cccaminfo gibi panel gibi ama hala konmadı..

bu kadar güzel ve üstadlarımız tarafından her şeye hakim hale getirilebilen bu cihazdaki eksikliğin giderilmesini ilgililere arz ederim saygılarımla
hakkiusta is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-2015, 16:55   #176
marjinalhakan
Yeni Üye

Üye No: 116604
Giriş: 13-05-2011

"Uydu silme" özelliğine rastlamadım.
Daha önceden taratılan ve kullanılmayan uydular "sat" bölümünden kalkmıyor.

Bu özellik eğer yoksa getirilmeli.
marjinalhakan is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-2015, 17:00   #177
zafer3801
V.I.P

Üye No: 86669
Giriş: 20-09-2008

Uydu Alıcısı: nextye2000cıs süper plus-machina3D

Kart Paylaşımı: hayır

Alıntı:
marjinalhakan tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
"Uydu silme" özelliğine rastlamadım.
Daha önceden taratılan ve kullanılmayan uydular "sat" bölümünden kalkmıyor.

Bu özellik eğer yoksa getirilmeli.
bu konu daha önceleride defalarca yazıldı ancak bu cihazda mümkün olmadığı ustalarca belirtildi.saygılar.
zafer3801 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2015, 11:16   #178
kaankar
V.I.P

Üye No: 3244
Giriş: 09-12-2005

Uydu Alıcısı: next

toplu tp silme özelliği konması iyi olur selamlar
kaankar is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2015, 23:03   #179
STARCAN
Yeni Üye

STARCAN kullanıcısının avatarı

Üye No: 86388
Giriş: 17-09-2008

Uydu Alıcısı: NEXT MACHİNA 3D

şifreleme sistemi görünmüyor
STARCAN is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-2015, 03:04   #180
dijitalci
Kıdemli Üye

Üye No: 13168
Giriş: 14-04-2006

Uydu Alıcısı: MACHİNA 3-D

Kart Paylaşımı: Evet

Alıntı:
STARCAN tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
şifreleme sistemi görünmüyor
Görünmez olurmu arkadaşım hiç...OK tuşuna basınız şifreli bir kanal üzerine geliniz en altta SOL tarafta şifreleme sistemi ile beraber aynı zamanda yayıncı kuruluşun hangisinin olduğu bile aynen görünmektedir.
MACHİNA - 3-D
8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD
dijitalci is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık