Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > Next & NextStar HD (High Definition) Uydu Alıcıları > Next Machina 3D

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-02-2013, 17:01   #11
euro
Gelişimci Üye

Üye No: 31578
Giriş: 10-10-2006

Uydu Alıcısı: MACHINE 3D 19500 CIS HD

Kart Paylaşımı: CCcam

sayın cevdem

elinize sağlık çok güzel paylaşım
teşekkürler
euro is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-02-2013, 17:34   #12
cevdem
V.I.P

Üye No: 120033
Giriş: 16-01-2012

Uydu Alıcısı: MACHINA 3D 19500 CIS HD

Varsayılan Machina 3D den PC deki videoları izlemek

Arkadaşlar elimden geldiğince programsız anlatmaya çalışayım dedim bu yöntemle pc de paylaşdığımız klasörler machina 3d de görünmüyor ancak izlemek istetiğimiz videoları Pc de paylaşılan videolarım klasörüne atarak machina 3D de izleyebiliriz

Alttaki anlatıma geçmeden önce Machina 3D cihazımızın internet ayarları yapılmış ve cihaz açık olmalı

Windows Media Player 12 kullanan arkadaşların yapması gereken ayarlar
1. adımda wmp i çalıştırıp Akış yap sekmesi altındaki Medya akışını aç ı seçiyoruz

2. adımda yine Medya akışını aç ı tıklıyoruz

3. adımda medya akışına erişecek aygıtların listesini görüyoruz ve buradan izinleri ayarlıyoruz

4. adımda tekrar Akış yap ı tıklayıp Aygıtların medyamı yürütmesine otomatik olarak izin veriyoruz

Windows Media Player 11 kullanan arkadaşların yapması gereken ayarlar
1. adımda wmp i çalıştırıp Kitaplık menüsünden Medya Paylaşımı’nı tıklıyoruz

2. adımda Medyamı paylaştır seçeneğini işaretleyip tamam butonuna tıklayınız

3. adımda paylaşıma izin vereceğiniz aygıtlar geliyor paylaşım izinlerini belirleyip Ayarlar butonuna tıklıyoruz

4. adımda paylaşım adınızı girerek paylaşacağınız müzik, video, resim gibi içerikleri seçip ve izinleri belirleyip tamam ı tıklıyoruz

Next Machina 3D de yapılacak olanlar

PC Açık olmalı

1. adımda Kumandadan M+ tuşuna basıp medya menüsü’ne girip Ağdan Oynatıcı’yı seçiyoruz

2. adımda Ağdaki Cihazlar altında Bilgisayarımıza bağlandığımızı görüyoruz ve kumandadan Bilgisayarımızı seçiyoruz

3. adımda videolar klasörünü seçiyoruz

4. adımda Tüm Videolar klasörünü seçiyoruz

5. adımda videolardan birini seçip Machina 3D de izliyoruz

Buradada Videolarım klasörüne attığım piknikte çektiğim video’yu görüyorz

İnşallah faydalı bir şey olmuştur saygılar

Düzenleyen : cevdem - Tarih : " 13-02-2013 " - Saat : 23:34
cevdem is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-02-2013, 19:33   #13
mach1
Forum Leader

mach1 kullanıcısının avatarı

Üye No: 1
Giriş: 31-10-2005

Uydu Alıcısı: Machina 3D Vu+ Duo2 WeTek-Play Gigablue Quad Plus/X1

Kart Paylaşımı: CCcam-Newcamd

Eline sağlik cevdem çok faydalı oldu bilgiler..
________________________________________________________________________________
Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay2 -Next Machina 3D 2000 HD Minix Vu+ Ultimo- WeTekPlay -WeTekCore4K Gigablue X1- Gigablue Quad Plus ....

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-28d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1b-30b vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1for...p?do=newpm&u=1

Test server verilmiyor sadece üye olanlar cccam serverı izler..

IPTV server desteği için forumda iptv bölümüne bakın bana pm atmayın

http://www.mach1digital.com/mach1for...ewpost&t=71472

Herkes yoluna cebine bakar konuşur bir halt yapmaz , biz yaparız...

WeTek Depo
http://wetektr.com/WeTek/index.php
WeTek E2 Depo
http://wetektr.com/WeTek/index.php?d=Enigma2
mach1 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-08-2014, 14:33   #14
kınık
Üye

Üye No: 123964
Giriş: 09-12-2012

Uydu Alıcısı: vu+uno

Kart Paylaşımı: vu+uno

pc den bağlanıp makinayı göremiyormuyuz e2 tabanlı cihazalar gibi
kınık is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-2016, 04:43   #15
MXKM
Yeni Üye

MXKM kullanıcısının avatarı

Üye No: 126822
Giriş: 11-07-2014

Uydu Alıcısı: Next Machina 3D

Arkadaşlar android işetim sistemli telefonlar için de Play Store'dan İmediaShare programını indirebilirsiniz.
________________________________________________________________________________
Ne Mutlu Türklüğüyle Gurur Duyana.
MXKM is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-09-2016, 16:18   #16
ismarasaid
V.I.P

ismarasaid kullanıcısının avatarı

Üye No: 89558
Giriş: 27-10-2008

Uydu Alıcısı: Wetek Play 2 - Next Machina 3D - Vu+ Duo2 - Vu Zero - Xtreamer Prodigy 4K - DM 800HD SE-DM600-DM500

Son çıkan yazılımla hiçbir ayar yapmadan ağdaki NAS'ı görüp içinden film açabildim.
ismarasaid is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-2016, 15:17   #17
can_211
V.I.P

Üye No: 125266
Giriş: 08-04-2013

Uydu Alıcısı: Next Machina 3D/Turbo HD 2

Arkadaşlar.ben cihaza next machina 3d ye cep telefonundan bağlanıyorum kumanda ediyorum.Ama pc ile next machina 3D arasında bağlantı kuramıyorum.Pc sistemi win 7.nextmachina 3D ise kablolu kullanıyorum.Pc deki videoları vede filmleri resimleri 2 yıldır bakamadım vede yapamadım vede diğer yerden yardım istedim kimse oralı olmadı.Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.Pc de win 7 de ki izlemek istediğim fotolar videolar,resimler tek dosya halinde paylaşım vermişim.Ama no signal.
can_211 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-2016, 23:20   #18
can_211
V.I.P

Üye No: 125266
Giriş: 08-04-2013

Uydu Alıcısı: Next Machina 3D/Turbo HD 2

Alıntı:
can_211 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar.ben cihaza next machina 3d ye cep telefonundan bağlanıyorum kumanda ediyorum.Ama pc ile next machina 3D arasında bağlantı kuramıyorum.Pc sistemi win 7.nextmachina 3D ise kablolu kullanıyorum.Pc deki videoları vede filmleri resimleri 2 yıldır bakamadım vede yapamadım vede diğer yerden yardım istedim kimse oralı olmadı.Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.Pc de win 7 de ki izlemek istediğim fotolar videolar,resimler tek dosya halinde paylaşım vermişim.Ama no signal.
Neyse kendi sorumu kendim yanıtlayayım.Çok fazla bir pc kullanıcı olarak canı gönülden uğraştım vede oldu.Verilen bilgilerde bazı püf noktalar atlanınca uğraştırdı ama o puf noktalar bulununca iş daha da kısaldı.Sonuçta kablolu ile bu iş olmuyor.Wifi ile bağlandım oldu.bazı da media playerde de kısa püf noktalarda bulununca iş tamam oldu.Yalnız videolarda sıkıntı yoktur da hemen açıyor filmleri ve de videoları hemen açıyor yalnız resimlerde çok yavaş o da galiba wifi %30 ile çektiği için ona yordum yavaşlığı.Ama videolarda tık açıyor.Şimdilik işlem tamam yalnız bu iş kablolu ile olsa daha bir harika olurdu.İlerde belki yazılımla düzelir.Meraktan yaptık uğraştık vede oldu.Gerçi pc de bulunan videoları filmleri herşeyi 2 trb lık bir hardiske atıp ordan direk next machina 3D ye bağladık mı işlem daha da süper oluyor ben öyle yapıyorum.Elim de çok fazla bolca pc aparatı vede harddikleri var.Bu işlem daha mantıklı.
Hem pc hemde next machina 3D hemde tv çalışınca da elektrik sarfiyatı çok fazla oluyor aynı anda hem pc hem tv hemde cihaz çalışınca elektrik sarfiyatı fazla oluyor.En kestirme yol bir HDD ye herşeyi atıp direk cihaza takmak benim için daha kolay oluyor.En azından merakımı giderdim.Vede oldu.(Lütfen bu yazdıklarım kimseyi zan altında koymak için ve de bu pc ye bağlanma olayının saçma olduğu anlamına gelmesin kendi olanaklarıma göre cihazı kulanım şeklimi yazdım.)Lütfen tartışma konusu olmasın).Cihazı kendim kullanım koşullarına göre kendi kullanım tarzımı belirtmek istedim.
can_211 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-2016, 23:46   #19
MXKM
Yeni Üye

MXKM kullanıcısının avatarı

Üye No: 126822
Giriş: 11-07-2014

Uydu Alıcısı: Next Machina 3D

Alıntı:
can_211 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Neyse kendi sorumu kendim yanıtlayayım.Çok fazla bir pc kullanıcı olarak canı gönülden uğraştım vede oldu.Verilen bilgilerde bazı püf noktalar atlanınca uğraştırdı ama o puf noktalar bulununca iş daha da kısaldı.Sonuçta kablolu ile bu iş olmuyor.Wifi ile bağlandım oldu.bazı da media playerde de kısa püf noktalarda bulununca iş tamam oldu.Yalnız videolarda sıkıntı yoktur da hemen açıyor filmleri ve de videoları hemen açıyor yalnız resimlerde çok yavaş o da galiba wifi %30 ile çektiği için ona yordum yavaşlığı.Ama videolarda tık açıyor.Şimdilik işlem tamam yalnız bu iş kablolu ile olsa daha bir harika olurdu.İlerde belki yazılımla düzelir.Meraktan yaptık uğraştık vede oldu.Gerçi pc de bulunan videoları filmleri herşeyi 2 trb lık bir hardiske atıp ordan direk next machina 3D ye bağladık mı işlem daha da süper oluyor ben öyle yapıyorum.Elim de çok fazla bolca pc aparatı vede harddikleri var.Bu işlem daha mantıklı.
Hem pc hemde next machina 3D hemde tv çalışınca da elektrik sarfiyatı çok fazla oluyor aynı anda hem pc hem tv hemde cihaz çalışınca elektrik sarfiyatı fazla oluyor.En kestirme yol bir HDD ye herşeyi atıp direk cihaza takmak benim için daha kolay oluyor.En azından merakımı giderdim.Vede oldu.(Lütfen bu yazdıklarım kimseyi zan altında koymak için ve de bu pc ye bağlanma olayının saçma olduğu anlamına gelmesin kendi olanaklarıma göre cihazı kulanım şeklimi yazdım.)Lütfen tartışma konusu olmasın).Cihazı kendim kullanım koşullarına göre kendi kullanım tarzımı belirtmek istedim.
Dediğinize katılıyorum. En mantıklısı filmleri harici harddiske atmak ve Next'e bağlamak ama; merakımdan soruyorum, bilgisayar ile next bağlantısını nasıl kurdunuz? Burada anlatılanlara göre ben de bilgisayar ve Next bağlansı kurdum ama; Next tüm filmleri görmüyor. Halbuki tüm filmler avi. formatında.
Ne Mutlu Türklüğüyle Gurur Duyana.

Düzenleyen : MXKM - Tarih : " 19-09-2016 " - Saat : 23:48
MXKM is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık