• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kara göründü

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kara göründü

Yıllardır söylüyorum: Linux’un rakibi Microsoft değil dedim, aynı pazarda değiller dedim, rakip değiller dedim. Microsoft kendisine rakip olarak Linux’u görüyorsa çok ciddi stratejik hata yapıyor dedim. Linux’un gerçek rakibi Unix ve Unix türevleridir diye açıkça belirttim ve bu konuda dünyada yayınlanmış olan istatistikleri yayınladım.

Artık kara göründü, Microsoft Türkiye topraklarında gerçek rakibiyle nihayet karşılaştı: Google.

Bu rekabeti büyük bir merakla izleyeceğim. En büyük merakım da acaba Microsoft Türkiye’nin de Google rekabetine Amerika ve Avrupa da olduğu gibi hazırlıksız ve donanımsız mı yakalanacağı, , yoksa Amerika ve Avrupa da olanlardan sonra yeni bir strateji mi geliştireceği.

Microsoft Türkiye gerek sıklet, gerekse maddi güç olarak kendisiyle yarışabilecek rakibi karşısında acaba ne yapacak? Bekleyip göreceğiz.

AÇIKLAMA

Nintendo Türkiye temsilcisi Nortec Genel Müdürü Hasan Çolakoğlu, geçen ay kaleme aldığım köşe yazıma karşılık bir açıklama göndermiş. Açıklama aynen şöyle:

"25 Haziran 2006 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nin e.yaşam ekinde yayınlanan "Türkler ne versen onunla oynar" başlıklı yazınızı ilgiyle okuduk. Yazınızda belirttiğiniz "Beyin Jimnastiği" oyunuyla ilgili yorumlarınıza istinaden, Nintendo’nun "Brain Training" oyununda kullanılacak lisanla ilgili olarak sizi bilgilendirmeyi arzu ediyoruz.

Brain Training oyununu, 17 Haziran tarihinden itibaren Türk oyun tutkunlarıyla buluşturacağız. Tüm dünyada 35 yaş ve üzeri oyunseverler tarafından büyük ilgi gören oyunun, Babalar Günü ile eş zamanlı olarak Türkiye’de olmasının babalar ve çocukları için anlamlı olacağını düşünüyoruz. Ancak sizin de yazınızda belirttiğiniz gibi oyun şimdilik sadece belli dillerde. Ancak yakın zaman içinde Yunanistan ve Türkiye pazarına özel Türkçe Ğ Yunanca yazılım paketini, 2007 yılının başında Türk tüketicisine ulaştıracağız. Türkçe ve Yunanca’nın birlikte pazara sunulmasının en önemli sebebiyse, Nintendo’nun Türkiye temsilcisi Nortec Eurasia’nın bir Türk-Yunan ortaklığı olması.

Konu hakkında sizi aydınlattığımızı umuyoruz. Görüşlerinizi dinlemekten her zaman mutluluk duyacağımızı belirtir, çalışmalarınızda başarılar dileriz."

Öncelikle köşe yazarlarının yer darlığına saygı göstererek böyle kısa ve öz bir açıklama yolladıkları için teşekkür ederim.

Ama bu açıklamadan da anlaşıldığı üzere Beyin Jimnastiği oyunu Türkiye pazarına bu yıl Türkçe sunulmuyor. Bende zaten bu konu üzerinde durmuştum. Sayın Çolakoğlu 2007 yılının başında (dikkatinizi çekerim net bir tarih yok) oyunun Türkçe paketini tüketicilerin hizmetine sunacaklarını söylüyor, bu da benim çocuklarıma bu oyunu almama kararımı şimdilik değiştirmiyor.

Hazırlanıyor...
X