• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Machina 3D de Motor Ayarları Nasıl Yapılır?

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

arzum_34 Nickli Üyeden Alıntı
    bu cihazda pozizyoner olsa daha iyi olurdu benim sistemim de 18 inç motor kullanıyorum bence
    Pozisyoner derken neyi kasdettiniz anlayamadım DAZYZEK 1.2 MOTOR modunumu yoksa USALS modunumu kasdettiniz.Bu cihazda her iki sistemde çalışıyor.

Yorum yap

18 inç nasıl motor oluyorki evet pozizyoner diyorum

Yorum yap

can bey tesekurederım sorunsuz hallettım cok super oldu elıne saglık

Yorum yap

gazialgül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          can bey tesekurederım sorunsuz hallettım cok super oldu elıne saglık
          Gazi abi sizden ricam eger (USALS) modunda motorlu çanagı kullanıyorsanız aşagıdaki batı uydularına dönüş yapabiliyormusunuz sinyal alıyormusunuz bir zahmet beni bilgilendirirmisiniz.
          NSS 7 20W
          Ses-4 22W
          İntelsat 907 27,5w
          Hispasat 30w

Yorum yap

sayın tasarım
            ben bugün machina 3 d aldım. daha önce 2000 dpcıs receiver kullanıyordum. Bu cihaz bildiğiniz üzere motorlu idi. machina 2000 dpcıs gibi motor ayarlımı? ayrıca hdd kaç gb kadar destekliyor. server bağlantılı hiç makine kullanmadım. sever bağlantıları nasıl yapılıyor. birde cihazın renk ve kontrast ayarlarıını yapmama rağmen bir türlü 2000 dpcıs daki gibi renk canlılığını yakalayadım. tam olarak nasıl ayarlamam gerekiyor? son sorumda ip tv nasıl kullanılıyor. evimde Superonline fiberoptik var. youtube girip video seyretmek istiyorum bir türlü videoyu seyredemiyorum. ne yapmam lazım? çok soru sordum ama bu cihazı bana tarif edebilecek ve kullanan birisi yok. bu cihazı internetten araştırırken buldum. yardımlarınızı bekliyorum üstadım. çok teşekkürler
            atla:NEXT 2000 DPCIS SUPER PLUS
            150 CM HAREKETLİ
            SHARP 0.3 LNP

Yorum yap

imzanda yazdığına göre daha önce pozisyonerli cihaz ve kollu motor kullanıyormusun machina da bu motoru kullanmak için harici pozisyonere ihtiyarcın var renk ayarına gelince yazılım olarak iyileştirmeler yapılabilir iptv ve cccam için ise internete cihazını kablolu yada wifi üzerinden bağlanıp forumda verilen günlük iptv adreslerini girerek izleyebilirsin yada paralı abonelikler alıp daha sağlıklı izleyebilirsin

Yorum yap

antalyalix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                sayın tasarım
                ben bugün machina 3 d aldım. daha önce 2000 dpcıs receiver kullanıyordum. Bu cihaz bildiğiniz üzere motorlu idi. machina 2000 dpcıs gibi motor ayarlımı? ayrıca hdd kaç gb kadar destekliyor. server bağlantılı hiç makine kullanmadım. sever bağlantıları nasıl yapılıyor. birde cihazın renk ve kontrast ayarlarıını yapmama rağmen bir türlü 2000 dpcıs daki gibi renk canlılığını yakalayadım. tam olarak nasıl ayarlamam gerekiyor? son sorumda ip tv nasıl kullanılıyor. evimde Superonline fiberoptik var. youtube girip video seyretmek istiyorum bir türlü videoyu seyredemiyorum. ne yapmam lazım? çok soru sordum ama bu cihazı bana tarif edebilecek ve kullanan birisi yok. bu cihazı internetten araştırırken buldum. yardımlarınızı bekliyorum üstadım. çok teşekkürler
                - Merhabalar,
                - Bu cihazın yazılımında maalesef Pozisyoner entegre değil, ben Dizeqc pozisyoner ile kullanıyorum ve bir sorunum yok.
                - Harddisk olarak ben 1 TB'lık ve iki partisyonu (Bölümü) bulunan "iomega Ego" marka harddiski çok rahat bir biçimde kullanıyorum.
                - Server ayarları, Ip TV ayarları oldukça basit, bununla ilgili forumda oldukça geniş bilgiler mevcut, yine de yapamazsanız buradan veya özelden de yardımcı olurum.
                - Cihazında eğer Internet bağlantısı varsa, M+ tuşundan Youtube bölümüne girip istediğiniz videoyu izleyebilirsiniz.

Yorum yap

Super plus gibi "perfect" olarak, ben merak ediyorum acaba bigün şaşırmadan bu "Machına" motorlu çanağı ne zaman satbil şekilde çalıştırcak acaba
                  -az önce baktım 10e derece kaymış, tam ayarladım hooop 31.5e ten yukarısı başka mahallede
                  ALLAH Nasip Ettirmeyeceği bir Şeyi Hayal Ettirmez .!!.!! Hz. Osman (r.a)
                  Next 2000 super HDTV_Orginal ®
                  Next 2000 cx super plus_Orginal ®
                  MACHINA 3D_V.I.P.___(2'ci seri)_gri panel (26.02.2015)
                  Next 1.2 Diseqc Motor/ 70.5 E_68.5 E_53 E_46 E_45 E_42 E_39 E_36 E_31,5 E_28,2 E_26 E_23,5 E_21,5 E_19,2 E_13 E_9 E_7 E_4,8 E
                  Windows 7 home basic- intel core i7-3770k - 3.50 Ghz - 3.50 Ghz
                  Redmi Note 8 - 65 gb /48MP , FHD+, 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci (26.01.2020) "Akta Gamat

Yorum yap

Bende bu soruları sorucaktım

next machıne 3d cihaz.
                    next 2600 diseqc motor ile
                    oldukça geniş yelpazeden yayın alıyorum.ancak: bu cihaza yeniyim.
                    usalss modunda çalıştırıyorum.
                    türksattan hispaya gidiyor buluyor uyduyu.acaba max sinyaldemi buluyor .yoksa azıcık kaçırıyormu bunu bilmiyoruz.belki az sağ ve sol ayarla maximize edebiliriz sinyali.
                    şimdi bir kaç sorum var dostlar
                    burdaki ifadeler ne anlama geliyor.
                    mesela limitleri kaldırmak eski kollu motorlarda pozisyonerlde kullanılan kavramlar mı?

Yorum yap

Next Machina 3D Diseq Motor Ayarları Yardım Lütfen.

Selam arkadaşlar Next Machina 3D Diseq 1.2 veya Usals ayarlarından nasıl ayarlama yapılacak. Anteni yörüngeye oturttum. Motorun manuel olarak doğu ve batıya çevirip uydulardan sinyal alıyorum. Diseq 1.2 de iken Türksat uydusnu seçiyorum. ortadan türksata doğru kumandadan doğuya çevirip. sinyali en yüksekte iken kaydet yapıyorum. sonra hotbird'e gidiyorum. kaydet yapıyorum. sonra tekrar türksata git diye komut veriyorum. türksatı geçiyor. kaydetmiyor. 2016 yazılımında bunları yapıyor. Yazılımdan olabilirmi. Son yazılımı yükledikten sonra yine aynı olur mu? Usals ayarı veya Diseq 1.2 ayarı resimli ver videolu nasıl ayarları yapılacak. Yardım ederseniz sevinirim.
                      Usals ayarında enlem ve boylamı verdikten sonra sırası ile neler yapmamız gerekiyor yardım ederseniz sevinirim.

Yorum yap

Merhaba, yeni bir konu açmamak için sorunumu buradan yazmak istedim, Next Machina 3D ile kollu motorlu çanağımı Next YE-6000 pozisyoner box ile birlikte kullanıyorum. Çok uzun süredir Thor uydusunu seyrettiğim için çanağı döndürmemiştim. Dün gece hafızada kayıtlı olan başka uydudan bakmak istediğim bir kanal için kumandadan otomatik döndürmek istediğim zaman çanağın dönmediğini fark ettim. Fakat ayarlardan girip kumandadan elle çanağı çeviriyorum. Örnek olarak yakın uydulardan 4.9E Sirius(Astra 4A) uydusuna kumandadan devamlı tuşa basmak suretiyle sinyalini bularak döndürdüm. Fakat dediğim gibi kayıtlı olanlara otomatik olarak dönmüyor. Konu ile ilgili bilgisi olup yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

Yorum yap

sandmaN_ Nickli Üyeden Alıntı
                          Merhaba, yeni bir konu açmamak için sorunumu buradan yazmak istedim, Next Machina 3D ile kollu motorlu çanağımı Next YE-6000 pozisyoner box ile birlikte kullanıyorum. Çok uzun süredir Thor uydusunu seyrettiğim için çanağı döndürmemiştim. Dün gece hafızada kayıtlı olan başka uydudan bakmak istediğim bir kanal için kumandadan otomatik döndürmek istediğim zaman çanağın dönmediğini fark ettim. Fakat ayarlardan girip kumandadan elle çanağı çeviriyorum. Örnek olarak yakın uydulardan 4.9E Sirius(Astra 4A) uydusuna kumandadan devamlı tuşa basmak suretiyle sinyalini bularak döndürdüm. Fakat dediğim gibi kayıtlı olanlara otomatik olarak dönmüyor. Konu ile ilgili bilgisi olup yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.
                          Motor ayarlarında iken
                          Limit ayarları nı açın
                          Altta limitleri sıfırlayın
                          Sonrasında uydularınızı tekrardan ayarlayıp hafızalayın tek tek

Yorum yap

aydın ipek Nickli Üyeden Alıntı
                            Motor ayarlarında iken
                            Limit ayarları nı açın
                            Altta limitleri sıfırlayın
                            Sonrasında uydularınızı tekrardan ayarlayıp hafızalayın tek tek
                            Sayın aydın ipek öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Şu an 0.8W Thor uydusunda, dediğiniz işlemleri yaptıktan sonra ilk bu uyduyu hafızaya alıp diğerlerini ayarlayacağım. Akşam yapacağım için ayrıca bilgilendirme yaparım. Saygılarımla.

Yorum yap

Kolay gelsin

Yorum yap

aydın ipek Nickli Üyeden Alıntı
                                Kolay gelsin
                                Sayın aydın ipek merhaba, dün akşam dediğiniz gibi yaptım ve hafızaya aldığım uydular arasında motor kumandadan tek tuşla dönmeye başladı. Yardımınız için teşekkür ederim. Saygılarımla.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X