• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Vatandaşa bedava muayene geliyor !.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Vatandaşa bedava muayene geliyor !.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, 1 Temmuz'dan itibaren birinci basamak sağlık kuruluşlarında muayene olan hiçbir vatandaştan ücret alınmayacağını açıkladı. Memleketi Erzurum'da seçim çalışmalarını sürdüren Bakan Akdağ, Valilik binasında düzenlediği basın toplantısında, "1 Temmuz'dan itibaren birinci basamak sağlık kuruluşlarında, sağlık ocakları ve benzeri kuruluşlarda verilen bütün hizmetler memurlarımız, işçilerimiz, yeşil kartlılarımız ve sosyal güvencesi olmayan tüm vatandaşlarımız için tamamen ücretsiz hale getirilecektir. Ayrıca muayene için vatandaşlarımızdan kimlik belgesi dışında herhangi bir belge istenmeyecek" dedi.

Hazırladıkları genelgeyi ilgili kurumlara göndereceklerini ifade eden Bakan Akdağ, bu yöndeki çalışmaların 2007 yılı başında başladığını söyledi. Bakan Akdağ, "Birinci basamak sağlık kuruluşlarında hizmet alan her vatandaşımız için tek tek fatura düzenleniyordu. Bu konu için Mart'ta Sosyal Güvenlik Kurulu Kanunu'na 'Maliye Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu alacağı hizmetler için Sağlık Bakanlığı'yla hizmetin toplu biçimde alınması için sözleşme yapabilir' şeklinde ek madde ekledik. Böylece toplu faturalandırmayı hükme bağladık.

Dördüncü ayda yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında ise bu konuda karar çıkardık. Böylece konuyla ilgili mevzuatı tamamladık. Bu konuda hazırlanan sözleşme bizim talimatımızla Sağlık Bakanlığı Müsteşarı, Sosyal Güvenlik Kurum Başkanı ve Maliye Bakanlığı Müsteşarı arasında imzalandı" dedi. Yapılan çalışmanın "Sağlıkta Dönüşüm Programı'nın" bir parçası olduğunu dile getiren Bakan Akdağ, "Böyle bir uygulamanın başlayacağını ifade edince birileri 'Sseçim zamanı yaklaştı diye böyle bir uygulama yapıyorlar' diye itirazda bulunabilir. Bu uygulamanın sürecini biz çok önce başlattık" diye konuştu.

Öte yandan bir gazetecinin, üniversite hastanelerinde yapılan özel ameliyatlara profesörlerin girmesi için ayrı para ödendiğini hatırlatması üzerine Bakan Akdağ, "Üniversitelerimizin kendi döner sermaye kanunlarına göre yapılan uygulama mevzuata uygundur. Ben vatandaş olsam bu kadar seçeneğin olduğu, devlet hastanelerinin bu kadar iyi hizmet verdiği yerde bu tür taleplere sıcak bakmazdım. Vatandaşlardan artık üniversiteler, özel ameliyatlardaki profesörler için bazı özel hastane ve sağlık merkezleri de para farkı isteyebiliyor. Süreç içinde vatandaşa sunduğumuz çeşitlilik arttıkça bunların da hem fiilen hem de hukuken ortadan kalkacağına inanıyorum" şeklinde cevap verdi.

İHA - Konhaber' den alıntı olup, bilgilendirme amaçlıdır...
    Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
    Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)

Bunlar vatandaşa seçim avantajlarıdır.düne kadar hastalar hastanelerde rehin kalıyordu.senetler imzalatılıyordu.bunları ne tez unuttu bu hükümet.ne kadar vaat verirse versin bu millet çekdigi eziyeti unutacagını zannetmiyorum.
    Bu Günü Düşünürüm,Dün Geçti,Yarın varmı? Gençligime'de Güvenmem,Ölen Hep İhtiyarmı?

TAKO 2000 DEN FORUM DOSTLARINA SEVGİLER

Yorum yap

tako 2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Bunlar vatandaşa seçim avantajlarıdır.düne kadar hastalar hastanelerde rehin kalıyordu.senetler imzalatılıyordu.bunları ne tez unuttu bu hükümet.ne kadar vaat verirse versin bu millet çekdigi eziyeti unutacagını zannetmiyorum.
      Yazdıklarına aynen katılıyorum.
      İnandıkları Gibi Yaşamayan İnsanlar

Yaşadıkları Gibi İnanmaya Başlarlar...

Yorum yap

Benimde hislerime tercüman olmuşsun arkadaşım.!
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

bende katılıyorum seçim vaadi bunlar

Yorum yap

sonrada bir karış suratla hizmet alırız .. doner sermayeleri kesiliyor ya ..

Yorum yap

bana yalan gibi geldi eskiden beni ssk özele sevk ettigi zaman para vermezdim şimdi dinci şifa hastahanesi bile avanta para istiyor eskiden daha iyi idi telefonla randevumu alırdım ve asla sevklerde para konusu geçmezdi ama eskinin tek kötü yanı eczane konusu idi oda çok daha eskiden gene eczaneler bize açıktı halk devleti kazıklayınca ilaçlar gene hastahanelrden verilmeye başladı ,egerki hatırlıyorsanızki bizim halka balık akıllı diyorlar geçmişi anında unuturuz (gerçi balıklara hakaret oldu ama)

Yorum yap

slm sevgili dostum tako insan yapısından kaynaklanan veya ihmalinden diyelim
                istisnalar yoksa bu ülkede cumhuriyet tarihinden beri yapılmamış sağlık devrimi şu son beş yılda yapıldığı inancındayım bizat şu iki üç yildır allah kimsenin
                yolunu hastanelere düşürmesin benim düştü ve şunu gözlemledim harbiden bir sağlık devrimi yapılmış ülkemizde kısaca paylaşıyım dedim sevgiler not spartaküse de bilgi için teşekkürler:byeeee:

Yorum yap

spartakus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, 1 Temmuz'dan itibaren birinci basamak sağlık kuruluşlarında muayene olan hiçbir vatandaştan ücret alınmayacağını açıkladı. Memleketi Erzurum'da seçim çalışmalarını sürdüren Bakan Akdağ, Valilik binasında düzenlediği basın toplantısında, "1 Temmuz'dan itibaren birinci basamak sağlık kuruluşlarında, sağlık ocakları ve benzeri kuruluşlarda verilen bütün hizmetler memurlarımız, işçilerimiz, yeşil kartlılarımız ve sosyal güvencesi olmayan tüm vatandaşlarımız için tamamen ücretsiz hale getirilecektir. Ayrıca muayene için vatandaşlarımızdan kimlik belgesi dışında herhangi bir belge istenmeyecek" dedi.

Hazırladıkları genelgeyi ilgili kurumlara göndereceklerini ifade eden Bakan Akdağ, bu yöndeki çalışmaların 2007 yılı başında başladığını söyledi. Bakan Akdağ, "Birinci basamak sağlık kuruluşlarında hizmet alan her vatandaşımız için tek tek fatura düzenleniyordu. Bu konu için Mart'ta Sosyal Güvenlik Kurulu Kanunu'na 'Maliye Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu alacağı hizmetler için Sağlık Bakanlığı'yla hizmetin toplu biçimde alınması için sözleşme yapabilir' şeklinde ek madde ekledik. Böylece toplu faturalandırmayı hükme bağladık.

Dördüncü ayda yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında ise bu konuda karar çıkardık. Böylece konuyla ilgili mevzuatı tamamladık. Bu konuda hazırlanan sözleşme bizim talimatımızla Sağlık Bakanlığı Müsteşarı, Sosyal Güvenlik Kurum Başkanı ve Maliye Bakanlığı Müsteşarı arasında imzalandı" dedi. Yapılan çalışmanın "Sağlıkta Dönüşüm Programı'nın" bir parçası olduğunu dile getiren Bakan Akdağ, "Böyle bir uygulamanın başlayacağını ifade edince birileri 'Sseçim zamanı yaklaştı diye böyle bir uygulama yapıyorlar' diye itirazda bulunabilir. Bu uygulamanın sürecini biz çok önce başlattık" diye konuştu.

Öte yandan bir gazetecinin, üniversite hastanelerinde yapılan özel ameliyatlara profesörlerin girmesi için ayrı para ödendiğini hatırlatması üzerine Bakan Akdağ, "Üniversitelerimizin kendi döner sermaye kanunlarına göre yapılan uygulama mevzuata uygundur. Ben vatandaş olsam bu kadar seçeneğin olduğu, devlet hastanelerinin bu kadar iyi hizmet verdiği yerde bu tür taleplere sıcak bakmazdım. Vatandaşlardan artık üniversiteler, özel ameliyatlardaki profesörler için bazı özel hastane ve sağlık merkezleri de para farkı isteyebiliyor. Süreç içinde vatandaşa sunduğumuz çeşitlilik arttıkça bunların da hem fiilen hem de hukuken ortadan kalkacağına inanıyorum" şeklinde cevap verdi.

İHA - Konhaber' den alıntı olup, bilgilendirme amaçlıdır...
                  bilgi için teşekkürler bucalı bende şirinyer yerdeyim next cihaz satıyom forbeste

Yorum yap

arkadaşlar dün show haberde bunun hiçte boyle olmadıgı ispatlandı. muayene ücreti almıyoruz diyorlar fakat ilaç parasına bu ücreti yansıtıyorlar. ilacınızı eczaneden alırken ssk lılar 1 ytl bagkurlular ise 3 ytl muayene ucretini haberleri olmadan ödüyorlar. Ayrıca muayene olduktan sonra şayet ilacınızı almazsanız bir sonraki ilaç yazdırdıgınızda eski muayene ücretinide ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X