Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Uydular - Frekanslar - Feed'ler > Popüler Uydular ve Frekanslar > Turksat 42ºE

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-04-2013, 13:54   #71
Tasarım
Administrator

Tasarım kullanıcısının avatarı

Üye No: 40
Giriş: 31-10-2005

Uydu Alıcısı: YE-2000 INTERNET MACHINA™ & YE-2000 MACHINA 3D™

Kart Paylaşımı: Cccam & Ip TV

Alıntı:
şıko tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
hadi ya
________________________________________________________________________________
Tasarım is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-04-2013, 16:36   #72
sedattascı
Sadık Üye

sedattascı kullanıcısının avatarı

Üye No: 2367
Giriş: 30-11-2005

Uydu Alıcısı: NEXT-Minix Amigo+Plus

Alıntı:
şıko tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
hadi ya
hadi gözün aydın kanalın geldi ya
sedattascı is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-2013, 15:09   #73
şıko
Gelişimci Üye

şıko kullanıcısının avatarı

Üye No: 68186
Giriş: 09-02-2008

Uydu Alıcısı: NEXT YE 2000 süper plus cıs

sn. dijitalci bilgi için teşekkür ederim..
şıko is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-04-2013, 16:10   #74
collo1
Informant

collo1 kullanıcısının avatarı

Üye No: 71310
Giriş: 21-03-2008

Uydu Alıcısı: NEX YE 2000 CIS SUPER PLUS ,19500 superior cis nexmachine 3d super

Varsayılan NTV Spor 2 yakında yayında!

Türkiye'nin en çok izlenen spor kanallarından olan Doğuş Grubu bünyesindeki NTV Spor'un, 2. kanalı açılıyor.

Türkiye'nin en çok izlenen spor kanallarından olan Doğuş Grubu bünyesindeki NTV Spor'un, 2. kanalı açılıyor.

Doğuş Grubu, NTV Spor kanalında yayınlanan maçlarda çakışma yaşanması ve izleyici için çeşitlilik olması açısından NTV Spor 2 kanalını açmaya karar verdi.

________________________________________________________________________________

TÜRKSAT 4A ŞEBEKE TARAMA FREKANSLARI :

collo1 is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-04-2013, 19:20   #75
orion_bilo
Gelişimci Üye

orion_bilo kullanıcısının avatarı

Üye No: 3999
Giriş: 20-12-2005

Uydu Alıcısı: dm 800 hd next 18500 hd pulus

iyi haberde hd olarak gelsin dt ye hd.si bizede normal kanal gelmesin
orion_bilo is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-04-2013, 16:39   #76
collo1
Informant

Uydu Alıcısı: NEX YE 2000 CIS SUPER PLUS ,19500 superior cis nexmachine 3d super

Varsayılan Safa SRT tv (Tokat) yakida Türksat ta yayin da.

Toplantı No : 2013/20
Toplantı Tarihi : 28.03.2013

Karar No : 6
Konu : U-TV Yayın Lisansı Talebi (Safa Radyo Televizyon İletişim Yayıncılık Tic. A.Ş)
İnceleme ve Değerlendirme : İzin Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 15.03.2013tarihli ve 259 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
Tokat il merkezinden yerel televizyon (T3) lisans müracaatı bulunan ve 6112 Sayılı Kanun kapsamında yayınlarına devam eden “Safa Radyo Televizyon İletişim Yayıncılık Tic. A.Ş ” unvanlı kuruluşun, “SRT” olan logosunu “SAFASRT” olarak değiştirmek ve televizyon yayın hizmetlerini uydu ortamından yapmak amacıyla, uydu televizyon (U-TV) yayın lisansı almak üzere 08/02/2013-3999 ve 08/03/2013-6681 RTÜK Evrak No’lu yazı ile evrakını tamamlayarak Üst Kurula başvuruda bulunduğu,

Dairece yapılan inceleme neticesinde, kuruluşun bilgi ve belgelerini 6112 Sayılı Kanun, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği ve Medya Hizmet Sağlayıcı Kuruluşlar İle Platform ve Altyapı İşletmecilerinin Uymaları Gereken İdari ve Mali Şartlar Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak tanzim ettiğinin belirlendiği,
Bu çerçevede, 6112 sayılı Kanunun 14 üncü ve 27nci maddeleri ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğin 5, 7 ve 15 inci maddeleri ve Medya Hizmet Sağlayıcı Kuruluşlar İle Platform ve Altyapı İşletmecilerinin Uymaları Gereken İdari ve Mali Şartlar Hakkında Yönetmelik. kapsamında gerekli bilgi ve belgeleri ibraz eden “Safa Radyo Televizyon İletişim Yayıncılık Tic. A.Ş ” unvanlı uydu televizyon (U-TV) yayın lisansının verilmesinin uygun olacağının değerlendirildiği,

Talebin uygun görülmesi halinde, kuruluşun “SRT” olan logosunun “SAFASRT” olarak değiştirilmesi ve teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz etmesi ve teknik yeterliliğe sahip olduğunun belirlenmesinin akabinde, uydu televizyon (U-TV) yayın lisansı verilebileceğinin kuruluşa bildirilmesi yönünde karar alınmasını teminen yazının Üst Kurula havale edildiği anlaşılmaktadır.

Gerekçe : Konunun; İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın yazısı, eki belgeler ve ilgili mevzuat kapsamında Üst Kurulumuzca yapılan değerlendirmesi neticesinde;
Talep sahibi kuruluşun, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz etmesi ve ilgili Yönetmelik hükmü kapsamında teknik yeterliliğe sahip olduğunun belirlenmesi akabinde uydu televizyon (U-TV) yayın lisansı verilebileceğinin kuruluşa bildirilmesi ayrıca kuruluşun “SRT” olan logosunun “SAFASRT” olarak değiştirilmesi uygun görülmüştür.

Karar : Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları ve gerekçeleri yukarıda izah olunduğu üzere;
1- “ Safa Radyo Televizyon İletişim Yayıncılık Tic. A.Ş ” unvanlı medya hizmet sağlayıcı kuruluşun, “SRT” olan logosunun “SAFASRT

Eski 27-04-2013, 16:50   #77
collo1
Informant

Toplantı No : 2013/20
Toplantı Tarihi : 28.03.2013

Karar No : 5
Konu : U-TV Yayın Lisansı Talebi (Baharoğlu Yayıncılık Tanıtım Hiz. A.Ş.)
İnceleme ve Değerlendirme : İzin Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 25.03.2013tarihli ve 427 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
“Baharoğlu Yayıncılık Tanıtım Hiz. A.Ş.” unvan ve “Bahar Türk” logolu medya hizmet sağlayıcı kuruluş, genel yayın türünde uydu ortamından televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan talepte bulunduğu ve Üst Kurulun 30/01/2013 tarih ve 2013/07 sayılı toplantısında alınan 7 no'lu karar ile uydu televizyon yayın lisans işlemlerinin başlatılmasına karar verildiği,

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği Değerlendirme, Lisans ve Yayın İletim Yetkisi Verilmesi başlıklı 15 nci maddesinde yer alan“Bu Yönetmelikte ve İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirtilen idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu yerinde yapılan denetimle tespit edilen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmü kapsamında, “Baharoğlu Yayıncılık Tanıtım Hiz. A.Ş.” unvan ve “Bahar Türk” logolu kuruluş; satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, teknik teçhizat envanterini Üst Kurula ibraz etmiş ve kuruluşun Gaziantep İlinde bulunan yayın merkezinde yerinde yapılan teknik denetim sonuçlarının değerlendirilmesi neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik yeterliliğe ve alt yapıya sahip olduğunun tespit edildiği,

Buna göre, “Baharoğlu Yayıncılık Tanıtım Hiz. A.Ş.” unvan ve “Bahar Türk” logolu kuruluşa, 6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğin 9 uncu maddesinde yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü ile Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır.” hükmü ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği 15 inci maddesi 2 inci fıkrasında yer alan “Lisans ücretinin Kanunun 42 nci maddesine göre taksitle ödenmek istenmesi halinde, yayın lisansı verilmeden önce, lisans ücreti tutarında Üst Kurula muhatap düzenlenmiş ve Kurulca belirlenen örneğe uygun banka teminat mektubu sunulur. Bu kapsamda Üst Kurula sunulacak banka teminat mektubu tutarı, birden fazla bankadan temin edilen banka teminat mektupları ile de sağlanabilir.” hükmü çerçevesinde, on (10) yıl süreli “Genel” türde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesi hususunda karar alınmasını teminen yazının Üst Kurula havale edildiği anlaşılmaktadır.

Gerekçe : Konunun; İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nınyazısı, eki belgeler ve ilgili mevzuat kapsamında Üst Kurulumuzca yapılan değerlendirmesi neticesinde;

Talep sahibi kuruluşun, ilgili Yönetmelik hükmü kapsamında Gaziantep İlinde bulunan yayın merkezinde yapılan denetim sonuçlarının değerlendirmesi neticesinde, bu kuruluşun uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik alt yapıya sahip olduğu tespit edilmiş olmakla, 6112 sayılı Kanun ve Yönetmelik hükümleri kapsamında, 10 yıl süreli uydu yayın lisansı verilmesi uygun görülmüştür.

Karar : Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları ve gerekçeleri yukarıda izah olunduğu üzere;
6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinde yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü kapsamında; “Baharoğlu Yayıncılık Tanıtım Hiz. A.Ş” unvanlı ve “BAHAR TÜRK ” logolu kuruluşa, “10 yıl süreli “Genel” türde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesine ve 6112 sayılı Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır” hükmüne göre bakiye taksitlerin tahsil edilmesine, oy birliği ile karar verilmiştir.

Eski 05-08-2013, 09:29   #78
collo1
Informant

Varsayılan Kudüs TV yakin da Türksat ta

Toplantı No : 2013/40
Toplantı Tarihi : 03.07.2013

Karar No : 14
Konu :U-TV Yayın Lisans Talebi (KUDÜS TV)
İnceleme ve Değerlendirme : İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 24.06.2013 tarihli ve 950 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;

“Kudüs Medya A.Ş. unvan ve “KUDÜS TV” logolu medya hizmet sağlayıcı kuruluş, genel yayın türünde uydu ortamından televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan talepte bulunduğu ve Üst Kurulun 28/03/2013 tarih ve 2013/20 sayılı toplantısında alınan kararı ile uydu televizyon yayın lisans işlemlerinin başlatılmasına karar verildiği,

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin Değerlendirme, Lisans ve Yayın İletim Yetkisi Verilmesi başlıklı 15 nci maddesi birinci fıkrasında yer alan“Bu Yönetmelikte ve İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirtilen idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu yerinde yapılan denetimle tespit edilen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmü kapsamında “Kudüs Medya A.Ş. unvan ve “KUDÜS TV” logolu kuruluş; satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, yayın blok şemasını, teknik teçhizat envanterini Üst Kurula ibraz etmiş ve kuruluşun İstanbul İlinde bulunan yayın merkezinde yerinde yapılan teknik denetim neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik yeterliliğe ve alt yapıya sahip olduğunun tespit edildiği,

Lisans ücretinin tamamını yatıran “Kudüs Medya A.Ş. unvan ve “KUDÜS TV” logolu kuruluşa, 6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesi ile Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrası hükmü ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 15 inci maddesi birinci fıkrası hükmü çerçevesinde, uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesi hususunda karar alınmasını teminen yazının Üst Kurula havale edildiği anlaşılmaktadır.

Karar : Yapılan görüşmeler sonucunda, lisans ücretinin tamamını yatıran “Kudüs Medya A.Ş. unvan ve “KUDÜS TV” logolu kuruluşa, 6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinde yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü çerçevesinde, on (10) yıl süreli “Genel” türde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Eski 19-06-2014, 18:33   #79
collo1
Informant

Varsayılan (Semerkand Çocuk) ve (Jiyan) lisans basfurusu.

Toplantı No : 2014/31
Toplantı Tarihi : 21.05.2014

Karar No : 9
Konusu : U-TV Yayın Lisans Başvurusu(Jiyan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı A.Ş.)
İnceleme ve Değerlendirme : İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 16.05.2014 tarihli ve 836 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
“Jiyan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı A.Ş.” unvan ve “JİYAN TV” logolu medya hizmet sağlayıcı kuruluşun, uydu ortamından genel yayın türünde televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan talepte bulunduğu ve 04/03/2014 tarih ve 2014/15 sayılı toplantısında alınan 21 nolu Üst Kurul kararı ile uydu televizyon yayın lisans işlemlerinin başlatılmasına karar verildiği,

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 15 inci maddesi kapsamında “Jiyan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı A.Ş.” unvan ve “JİYAN TV” logolu kuruluşun; satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, yayın blok şemasını, teknik teçhizat envanterini ibraz ettiği ve kuruluşun Diyarbakır İlinde bulunan yayın merkezinde yerinde yapılan teknik denetim sonuçlarının değerlendirmesi neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik yeterliliğe ve alt yapıya sahip olduğunun tespit edildiği,

“Jiyan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı A.Ş.” unvan ve “JİYAN TV” logolu kuruluşa, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on (10) yıl süreli “Genel yayın” türünde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesi hususunun 11/04/2014 tarih ve 609 sayılı yazı ile Üst Kurula sunulduğu ve Üst Kurulun 17/04/2014 tarih ve 2014/26 sayılı toplantısında alınan 7 nolu kararı ile “ …taleple ilgili olarak, eksikliklerinin ikmali için dosyanın İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’na iadesine “ karar verildiği,

Bunun üzerine düzenlenen stüdyo denetim formlarında kuruluş yetkilisinin imzasının olmadığının görüldüğü, kuruluşun yönetim kurulu başkanı Hasan SANCAR’ın kuruma davet edilerek stüdyo denetim formlarını imzaladığı, buna göre kuruluşa uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesi hususunda karar alınmasını teminen yazının Üst Kurula havale edildiği anlaşılmaktadır.
Karar :
Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları yukarıda izah olunduğu üzere;
Uydu televizyon yayın lisans ücretinin tamamını yatıran ve Üst Kurul kararındaki eksikliği tamamlayan “Jiyan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı A.Ş.” unvan ve “JİYAN TV” logolu kuruluşa, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesi hükmü ile Kanunun 42 nci maddesihükmü çerçevesinde, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on (10) yıl süreli “Genel yayın” türünde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesine, oy birliği ile karar verildi.

Toplantı No : 2014/31
Toplantı Tarihi : 21.05.2014

Karar No : 10
Konusu :U-TV yayın lisans talebi (Semerkand Çocuk Televizyon A.Ş)
İnceleme ve Değerlendirme : İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 15.05.2014tarihli ve 825 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
“Semerkand Çocuk Televizyon A.Ş.” unvan ve “Semerkand Çocuk” logolu medya hizmet sağlayıcı kuruluşun, uydu ortamından “Eğitim-Kültür” konulu “Tematik Yayın” türünde televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan talepte bulunduğu ve uydu televizyon yayın lisans işlemlerinin başlatılmasına karar verilmiş olduğu,

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği'nin Değerlendirme, Lisans ve Yayın İletim Yetkisi Verilmesi başlıklı 15 inci maddesi (1)’inci fıkrasında yer alan “Bu Yönetmelikte ve İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirtilen idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu yerinde yapılan denetimle tespit edilen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmü kapsamında, “Semerkand Çocuk Televizyon A.Ş.” unvanlı ve “Semerkand Çocuk” logolu kuruluşun; satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, yayın blok şemasını, teknik teçhizat envanterini Üst Kurula ibraz etmiş ve kuruluşun İstanbul İlinde bulunan yayın merkezinde yerinde yapılan teknik denetim sonuçlarının değerlendirmesi neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik yeterliliğe ve alt yapıya sahip olduğunun tespit edildiği, buna göre kuruluşa uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesini teminen yazının Üst Kurula havale edildiği anlaşılmaktadır.

Karar :
Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları yukarıda izah olunduğu üzere; uydu televizyon yayın lisans ücreti için teminat mektubunu sunan “Semerkand Çocuk Televizyon A.Şâ€ unvanlı ve “Semerkand Çocuk” logolu kuruluşa, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği'nin 9 uncu maddesi birinci fıkrası ile 15 inci maddesi ikinci fıkrası ve Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasındaki hükümler kapsamında, on (10) yıl süreli “Eğitim-Kültür” konulu “Tematik Yayın” türünde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesine, oy birliği ile karar verildi.
Eski 24-08-2014, 17:23   #80
collo1
Informant

Varsayılan Yasin TV yakin da Turksa ta yayin da.

Toplantı No : 2014/40
Toplantı Tarihi : 23.07.2014

Karar No : 9

Konusu : U-TV yayın lisans talebi (Bayram Radyo ve Tel. Yay. A.Ş.)

İnceleme ve Değerlendirme :İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 18.07.2014 tarihli ve 1134 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
Uydu radyo yayın lisansı (U-RD) bulunan “Bayram Radyo ve Televizyon Yay. A.Ş.” unvanlı medya hizmet sağlayıcı kuruluşun, uydu ortamından “Eğitim-Kültür” konulu “Tematik Yayın” türünde uydu televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan talepte bulunmuş olduğu ve 26/02/2014 tarih ve 2014/14 sayılı toplantısında alınan 23 nolu Üst Kurul kararı ile uydu televizyon yayın lisans işlemlerinin başlatılmasına karar verilmiş olduğu,
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğin Değerlendirme, Lisans ve Yayın İletim Yetkisi Verilmesi başlıklı 15 inci maddesi (1)’inci fıkrasında yer alan “Bu Yönetmelikte ve İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirtilen idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu yerinde yapılan denetimle tespit edilen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmü kapsamında kuruluşun; satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, yayın blok şemasını, teknik teçhizat envanterini ibraz etmiş ve kuruluşun İstanbul İlinde bulunan yayın merkezinde yerinde yapılan teknik denetim sonuçlarının değerlendirmesi neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik yeterliliğe ve alt yapıya sahip olduğunun tespit edilmiş olduğu,
Konu hakkında karar alınmasını teminen yazının Üst Kurul'a havale edildiği, anlaşılmaktadır.

Karar : Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları yukarıda izah olunduğu üzere;
Daire Başkanlığının talebinin kabulü ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğin 9 uncu maddesi birinci fıkrasında yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü ile Kanunun 42 nci maddesi hükmü çerçevesinde, uydu televizyon yayın lisans ücretinin tamamını yatıran “Bayram Radyo ve Televizyon yay. A.Ş.” unvanlı ve “Yasin TV ” logolu kuruluşa, on (10) yıl süreli “Eğitim-Kültür” konulu tematik yayın türünde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesine, oy birliği ile karar verildi.

Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık