Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Uydular - Frekanslar - Feed'ler > Popüler Uydular ve Frekanslar > Turksat 42ºE

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-01-2012, 13:06   #41
collo1
Informant

collo1 kullanıcısının avatarı

Üye No: 71310
Giriş: 21-03-2008

Uydu Alıcısı: NEX YE 2000 CIS SUPER PLUS ,19500 superior cis nexmachine 3d super

Varsayılan ABANT TV Yakin da TÜRKSAT ta yayinda.

Abant TV, Radyo Televizyon Üst Kurulu(RTÜK)'ten yayın lisansı almak üzere müracaat eden Altunbey TV ve Radyo AŞ.'nin lisans talebini değerlendirmiş, kurul kararı ile lisansın verilmesi uygun görüldü. Böylece İstanbul ve Ankara arasında önemli bir konum teşkil eden, tarihi, doğal güzellikleri, termal su kaynakları ve milli parkları ile ünlü Bolu ili ilk ve tek ulusal kanalına Abant TV ismi ve logosu ile merhaba demeye hazırlanıyor. Böylece Abant TV, Bolu, Türkiye ve Dünya'nın her yerinden izlenebilecektir.

Konu ile ilgili Abant TV yönetim kurulu başkanı Mustafa Altun yaptığı açıklamada:

''Bolu'nun tarihi ve doğal güzelliklerinin ulusal yayın ortamında Türkiye'ye ve Dünyaya tanıtılması hususu önemli bir görev ve sorumluluktur. Böyle önemli bir görevi yerine getirmek beni heyecanlandırıyor. Böyle bir yayın hususu ile ilgili beni teşvik, eden her türlü maddi ve manevi desteği benden esirgemeyen ağabeyim eski Tarım İl Müdürümüz Mehmet Altun'a da teşekkür ediyorum. Abant TV tarafsız yayın ilkesi ile bölgesel yayıncılıkla Bolu'nun, genel yayın politikası ile de Türkiye'nin sesi olmaya adaydır.
2012'nin ilk çeyreğinde yayın hayatına girmeyi hedefleyen Abant TV'nin, Yönetim Kururlu Başkan Yardımcılığını Maksut Beykoz, Sorumlu Müdürlük görevini ise kırk yılı aşkın süredir TRT'de görev yapan DR. Faruk Ermemiş yürütecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Abant TV'nin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.''

________________________________________________________________________________

TÜRKSAT 4A ŞEBEKE TARAMA FREKANSLARI :

Düzenleyen : collo1 - Tarih : " 12-06-2012 " - Saat : 18:31
collo1 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-2012, 10:02   #42
collo1
Informant

Uydu Alıcısı: NEX YE 2000 CIS SUPER PLUS ,19500 superior cis nexmachine 3d super

Varsayılan Şanlıurfa'da 2 Televizyon Kanal GTV uydu da yayin icin RTÜK den izin alinmistir

Toplantı No :2011/71
Toplantı Tarihi :29.12.2011
Karar No :7

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği’nin 15 inci maddesinde belirtilen “…idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu belirlenen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmü uyarınca bilgi ve belgelerini Üst Kurula ibraz eden, yayın merkezinde yapılan denetim ve ölçüm sonuçlarının değerlendirilmesi neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik alt yapıya sahip olduğu tespit edilen “GÜNEYDOĞU İLETİŞİM VE YAYINCILIK A.Ş.’’ unvanlı kuruluşa 6112 sayılı Kanun hükümleri ve anılan Yönetmeliğin 9 uncu maddesi gereğince 10 yıl süreli Uydu Yayın Lisansı (U-TV) verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.
________________________________________________________________________________

Eski 19-01-2012, 18:39   #43
collo1
Informant

Varsayılan Kanal 55 Yakin da Türksat ta

Toplantı No :2011/71
Toplantı Tarihi :29.12.2011
Karar No :6

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği’nin 15 inci maddesinde belirtilen “…idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu belirlenen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmü uyarınca bilgi ve belgelerini Üst Kurula ibraz eden, yayın merkezinde yapılan denetim ve ölçüm sonuçlarının değerlendirilmesi neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik alt yapıya sahip olduğu tespit edilen Kanal 55 Kültür Sanat Reklâm ve Yayıncılık Tic. A.Ş.’’ unvanlı ve “Kanal 55” logolu kuruluşa 6112 sayılı Kanun hükümleri ve anılan Yönetmeliğin 9 uncu maddesi gereğince 10 yıl süreli Uydu Yayın Lisansı (U-TV) verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Eski 01-02-2012, 13:19   #44
collo1
Informant

Varsayılan Ktv yakın da türksat ta

KTV yönetim kurul baskani Adem Akkus Kirikkale ile ortak kültürlere sahip olduklarini.Kirikkale de müzisyenler derneginin kurulmasina sevindigini söyledi.Akkus Kirsehir TV olarak MÜYADER dernek baskani Adnan Sacal,in her zaman yanindayiz, kapimiz Kirikkaleli müsizyenlere sonuna kadar aciktir.MÜYADER in kurulmasi gelecekte"Muharrem Ertas,Neset Ertas,Asik Mahsuni,Aaik Veysel,Cekic Ali,Haci Tasan gibi yeni yetenekler cikmasina ve Onlarin biraktigi degerleri ileriye götürmesi acisindan iyi olacagini düsünüyorum"diye konustu. Yakinda Kirsehir TV,nin uyduya gececegini söyleyen Akkus Türküllerimizi izleyenlerimiz tüm dünyada seyretme ve dinleme sansini da bulunacaktir dedi.

BAYRAK

Eski 28-03-2012, 12:31   #45
collo1
Informant

Varsayılan Flaş..! Flaş..! SİNOP TV YOLDA!

GerzeHaber ve Sinop Gazetesi genel yayın yönetmeni Yusuf Kırtorun, Sinop’un hizmetine sunmak için bir TV Kanalını satın alma yönünde görüşmeler yaptıklarını söyledi.
GerzeHaber ve Sinop Gazetesi genel yayın yönetmeni Yusuf Kırtorun, Sinop’un hizmetine sunmak için bir TV Kanalını satın alma yönünde görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Geçtiğimiz yaz aylarında Sinop TV müjdesi veren Yusuf Kırtorun, konu ile ilgili uzun bir süredir çalıştıklarını ve Sinop Tv için gereken lisans işlemlerinin mevzuatın ağırlığından dolayı geciktiğini ifade etti.

Kırtorun, “Ben Gerzeli ve Sinoplulara 1 yıl önce Sinop TV için söz vermiştim. Bu konuda yasal mevzuattan dolayı bir çok sıkıntılar yaşadık. Şu anda bu mevzuatı aşacak bir çalışma yapıyoruz. Turksat 3A uydusundan Türkiye’de yayın yapan ve yayın lisansı olan bir TV kanalı ile görüşmeler yapıyoruz. Ciddi bir noktaya geldik. Ayrıca gereken finansman konusunda gerek öz kaynaklarımızı, gerekse sponsorları kullanarak önemli bir mesafe katettik. Yakında Gerze ve Sinoplulara müjdeli haberi vereceğiz” diye konuştu.

kaynak:

Eski 29-03-2012, 16:08   #46
collo1
Informant

Varsayılan 2000 tv yakin da Türksat´ta yayin da

Toplantı No :2012/15
Toplantı Tarihi:01.03.2012
Karar No :6

Konu :U-TV Yayın Lisansı Talebi (Radyo İkibin Uydu Yayıncılık Reklam Matbaa Tanıtım ve Organizasyon Hizmetleri A.Ş.)

İnceleme ve Değerlendirme :İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığı’nın 23.02.2012 tarihli ve 343 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
"Radyo İkibin Uydu Yayıncılık Reklam Matbaa Tanıtım ve Organizasyon Hizmetleri A.Ş." unvanlı ve “TV 2000” logolu kuruluşun, uydu ortamından televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan talepte bulunduğu,

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği’nin Değerlendirme, Lisans ve Yayın İletim Yetkisi Verilmesi başlıklı 15 inci maddesinde yer alan“Bu Yönetmelikte ve İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirtilen idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu yerinde yapılan denetimle tespit edilen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmü kapsamında, "Radyo İkibin Uydu Yayıncılık Reklam Matbaa Tanıtım ve Organizasyon Hizmetleri A.Ş." unvanlı ve “TV 2000” logolu kuruluşun; satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, yayın blok şemasını, teknik teçhizat envanterini Üst Kurula ibraz ettiği,

Söz konusu Kuruluşun İstanbul İlinde bulunan yayın merkezinde yapılan denetim sonuçlarının değerlendirmesi neticesinde, kuruluşun uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik alt yapıya sahip olduğunun tespit edildiği,
Buna göre, "Radyo İkibin Uydu Yayıncılık Reklam Matbaa Tanıtım ve Organizasyon Hizmetleri A.Ş." unvanlı ve “TV 2000” logolu kuruluşa, 6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği’nin 9 uncu maddesinde yer alan “uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü ve Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır.” hükmü çerçevesinde, 10 yıl süreli uydu yayın lisansı verilmesi hususunda karar alınmasını teminen yazının Üst Kurul'a havale edildiği, anlaşılmaktadır.

Karar :Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları ve gerekçeleri yukarıda izah olunduğu üzere; 6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği’nin 9 uncu maddesinde yer alan “uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü ve Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır.” hükmü çerçevesinde, "Radyo İkibin Uydu Yayıncılık Reklam Matbaa Tanıtım ve Organizasyon Hizmetleri A.Ş." unvanlı ve “TV 2000” logolu kuruluşa, 10 yıl süreli uydu yayın lisansı verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

NOT:Muhdemel len bu frekans da yayin da olmasi bekleniyor.
RADYO 2000

Eski 29-03-2012, 16:11   #47
collo1
Informant

Varsayılan Kanal 5 Gaziantep yakin da Türksat ta yayin da

Toplantı No :2012/16
Toplantı Tarihi:07.03.2012
Karar No :13

Konusu :U-TV Lisans Talebi (Kanal 5 Radyo ve Yayıncılığı A.Ş.)

İnceleme ve Değerlendirme :İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 02.03.2012 tarihli ve 221 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
Uydu ortamından televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan uydu yayın lisansı (U-TV) almak isteyen kuruluşlara ilişkin, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin Değerlendirme, Lisans ve Yayın İletim Yetkisi Verilmesi başlıklı 15 inci maddesinde;

“Bu Yönetmelikte ve İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirtilen idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu yerinde yapılan denetimle tespit edilen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmünün yer aldığı,

Buna göre; "Kanal 5 Radyo ve Yayıncılığı A.Ş." unvanlı ve (Kanal 5) logolu kuruluşun; anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinde bahsi geçen, satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, yayın blok şemasını, teknik teçhizat envanterini Üst Kurula ibraz ettiği,
Kuruluşun talebi üzerine; "Kanal 5 Radyo ve Yayıncılığı A.Ş." unvanlı kuruluşun Gaziantep İlinde bulunan yayın merkezinde yapılan denetim sonuçlarının değerlendirmesi neticesinde, bu kuruluşun uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik alt yapıya sahip olduğunun tespit edildiği,

Söz konusu kuruluş uydu yayın lisans ücretinin ilk taksiti olan 35.000,-TL’yi ilgili hesaba yatırmış olup, 6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinde yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü ve Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır.” hükmü kapsamında kuruluşa 10 yıl süreli uydu yayın lisansı verilmesi hususunda karar alınmasını teminen, yazının Üst Kurula havale edildiği anlaşılmaktadır.

Karar :Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları ve gerekçeleri yukarıda izah olunduğu üzere; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinde yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü kapsamında, "Kanal 5 Radyo ve Yayıncılığı A.Ş." unvanlı “KANAL 5” logolu kuruluşa, 10 yıl süreli uydu yayın lisansı (U-TV) verilmesine ve 6112 sayılı Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır” hükmüne göre bakiye taksitlerin tahsil edilmesine, oy birliği ile karar verilmiştir.

Eski 29-03-2012, 16:47   #48
collo1
Informant

Varsayılan Pamukkale tv yakin da Türksat ta yayin da

Toplantı No :2012/15
Toplantı Tarihi:01.03.2012
Karar No :4

Konusu :U-TV Lisans Talebi (PAMUKKALE TV)

İnceleme ve Değerlendirme :İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 22.02.2012 tarihli ve 320 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;

"DENİZLİ GÖRSEL İLETİŞİM UYDU TV RD YAY. HİZ. A.Ş." unvanlı ve “PAMUKKALE TV” logolu kuruluşun, uydu ortamından televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan talepte bulunduğu, Üst Kurulun 07/12/2011 tarih ve 2011/67 sayılı toplantısında alınan 15 no'lu kararı ile uydu televizyon yayın lisans işlemlerinin başlatılmasına karar verildiği,

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin Değerlendirme, Lisans ve Yayın İletim Yetkisi Verilmesi başlıklı 15 inci maddesinde yer alan “Bu Yönetmelikte ve İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirtilen idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu yerinde yapılan denetimle tespit edilen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmü kapsamında, "DENİZLİ GÖRSEL İLETİŞİM UYDU TV RD YAY. HİZ. A.Ş." unvanlı ve “PAMUKKALE TV” logolu kuruluşun; satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, yayın blok şemasını, teknik teçhizat envanterini Üst Kurula ibraz etmiş ve kuruluşun Denizli İlinde bulunan yayın merkezinde yapılan denetim sonuçlarının değerlendirmesi neticesinde, kuruluşun uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik alt yapıya sahip olduğu,

Buna göre, "DENİZLİ GÖRSEL İLETİŞİM UYDU TV RD YAY. HİZ. A.Ş." unvanlı ve “PAMUKKALE TV” logolu kuruluşa, 6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinde yer alan “uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü ve Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır.” hükmü çerçevesinde, 10 yıl süreli uydu yayın lisansı (U-TV) verilmesi hususunda karar alınmasını teminen yazının Üst Kurula havale edildiği, anlaşılmaktadır.

Karar :Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları ve gerekçeleri yukarıda izah olunduğu üzere; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinde yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü kapsamında, “DENİZLİ GÖRSEL İLETİŞİM UYDU TV RD YAY. HİZ. A.Ş.” unvanlı “PAMUKKALE TV” logolu kuruluşa, 10 yıl süreli uydu yayın lisansı (U-TV) verilmesine ve 6112 sayılı Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır” hükmüne göre bakiye taksitlerin tahsil edilmesine, oy birliği ile karar verilmiştir.

FREKANS BILGISI

pamukkale tv fecbook sayfasi

Düzenleyen : collo1 - Tarih : " 12-06-2012 " - Saat : 18:22
Eski 31-03-2012, 16:11   #49
collo1
Informant

Varsayılan Diyanet TV yayına hazırlanıyor

Alıntı:
collo1 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Diyanet televizyonu Ramazan'da yayında
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, gelecek yıl Ramazan ayından itibaren Diyanet Televizyonu'nun yayına başlayacağını açıkladı.

Diyanet Dergisi'nin 250. sayısının kutlamaları çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nda bir tören düzenlendi. Törene, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in yanı sıra eski Diyanet İşleri başkanları da katıldı.

Törende bir konuşma yapan Mehmet Görmez, “Modern zamanlarda söz düştü, imaj yükseldi. Görüntü yüceldi, söz yere düştü. Bizim yapacağımız önemli hizmetlerden bir diğeri, sözün değerini yüceltmeye devam etmek.” dedi.

Diyanet'in internet sayfasının ayda 1 milyon kişi tarafından tıklandığını hatırlatan Görmez, ocak ayından itibaren sayfanın yeni tasarımı ile daha etkin hale geleceğini aktardı.

Görmez, “İnşallah, Ramazan ayından itibaren, tarih vermek yöneticiler için risklidir, zorludur ama en azından düşüncemiz, hedefimiz, Diyanet’in televizyon kanalını da izlemeye başlayacağız.” diye konuştu. Bu konuda alt yapı hazıklıklarının önemli bir noktaya geldiğini söyleyen Görmez, “İnşallah detaylarını yakında duyacaksınız.” ifadelerini kullandı.

Görmez, “Ancak, televizyon, bilgisayar bütün bunlarla birlikte biz kitapta, dergide, sözde ısrar etmeye devam edeceğiz. Israr etmeye devam etmek istediğimizin belgesi olarak da 250. sayımızı kutlamak istedik.” şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın; İslam dini, milletin ve devletin hassasiyetleri üzerinde kurulu olduğunu vurgulayan Görmez, bu hassasiyetler çeliştiğinde dinin ve milletin hassasiyetleri yanında yer aldıklarının altını çizdi.

Görmez, “Diyanet, devletini, din konusunda ve milletin ortak değerleri konusunda hata yapmamaya, yaptırmamaya çalışmıştır.” dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığı televizyon kurmak için harekete geçti.

TRT Anadolu ile aynı frekanstan yayın yapacak Diyanet TV, gençler ve çocuklar için program hazırlayacak, önceliği aile içi şiddetin önlenmesine verecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, televizyon atağına geçti. Kurulması yıllardır tartışılan Diyanet TV, Ramazan'da yayına geçecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan ayına yetişmesi için ilgili bakanlık ve Diyanet yetkililerine talimat verdi. Erdoğan'ın talimatının ardından televizyonun alt yapı çalışmaları hızlandırıldı.

KÜRTÇE YAYIN OLMAYACAK
TRT ile görüşmeler sonucu Diyanet'in, TRT Anadolu'nun frekansını kullanması kararı alındı. Buna göre, 12 saat Diyanet TV, 12 saat yine TRT Anadolu yayını gerçekleştirilecek.
TRT Şeş'te Kürtçe dini içerikli programlar yer aldığı için Diyanet TV'de Kürtçe yayın olmayacak. Ramazan'da ana yayına geçecek televizyon, kısa bir süre sonra test yayınlarına başlayacak.

Eleman alımlarına başlayan Diyanet TV, özellikle kadın, genç ve çocuklara yönelik her türlü şiddeti önlemeye yönelik televizyon yayınları yapacak. Kadına karşı şiddet, kadın ve çocuk istismarı, töre ve namus cinayetleri, küçük yaşta zorla evlilik sorunları ile mücadele edilecek.

Bu kapsamda Hz. Muhammed (SAV) ve din büyüklerinin hayatından örnekler verilecek. Diyanet TV'de ayrıca, çocuklar ve gençlere yönelik programlarda İslamiyet'i doğru ve anlaşılır bir şekilde anlatan çalışmalara yer verilecek.

Belgesel yaynlanacak
Diyanet TV'de ayrıca, dini içerikli dizi filmler, belgeseller, tarihi kişilerin hayatları, dini programlar yer alacak. Diyanet TV'nin yayınlarının programlanması ve yayına hazırlanması Diyanet İşleri Başkanlığı denetimi ve koordinesinde gerçekleştirilecek.

Eski 02-04-2012, 15:53   #50
collo1
Informant

Varsayılan Çadırdaki Van TV D-Smart'ta olacak

Alıntı:
collo1 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Toplantı Tarihi : 05.05.2011
Toplantı No : 2011/27
Karar No : 8

Teknik yeterliliğe sahip olduğu belirlenen yayıncı kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı verilir.” hükmü uyarınca bilgi ve belgelerini Üst Kurula ibraz eden kuruluşun yayın stüdyosunda yapılan denetim ve ölçüm sonuçlarının değerlendirilmesi neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik alt yapıya sahip olduğu tespit edilen “Doğu Van Medya A.Ş.” (Kanal Doğu) unvanlı kuruluşa Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayını Lisans ve İzin Yönetmeliği’nin 17’nci maddesinde yer alan “Uydu ortamından yapılacak yayınlarda uydu yayın lisans ve izin süresi, uydu yayın lisans ve izin belgesinin düzenlendiği tarihten başlar” hükmü ile 6112 sayılı Kanunun 27’nci maddesinin 2’nci fıkrasında yer alan “yayın lisans süresi on yıldır” hükümleri uyarınca Uydu Yayın Lisansı (U-TV) verilmesine, Hülya Alp ve Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu’nun karşı oyları ve oy çokluğu ile karar verilmiştir.

Karara ait muhalefet şerhi/şerhleri

Radikal'in dünkü manşetinde 'Çadır TV' başlağıyla yayımlanan ve depremden sonra çadırdan yayın yapan Van TV'nin anlatıldığı haber yankı uyandırdı.

D-Smart, depremden sonra yayınını çadırdan zor şartlar altında sürdürmek zorunda kalan Van TV’ye destek vereceğini açıkladı. Radikal’e konuşan D-Smart İçerik Grup Başkanı Başar Başarır, Van TV’nin yayıncılık azmine katkı sunmak istediklerini söyledi. Başarır, kanalın uyduda yayın yapabilmek için Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) başvuru yaptığını belirterek, “Ancak bizim yardımcı olabilmemiz için onların frekans almaları gerekiyor. Başvurularını yapmışlar, sonucu bekliyorlar. Biz de daha çabuk alabilmeleri için yetkililerle görüşmeler yapıyoruz. Van TV’yi uydu lisansını aldıktan sonra kapsamamıza alacağız” dedi.

Siyasiler yanlız bıraktı
Van TV sahibi Zahir Kandaşoğlu ise memnuniyetine dile getirirerek başta Radikal olmak üzere destek olan herkese teşekkür etti. Haberin yayımlandığı dün çok sayıda destek telefonları aldıklarını analatan Kandaşoğlu, ilginin kendilerini duygulandırdığını söyledi. Zahir Kandaşoğlu, geçen seneden beri Türksat’tan frekans almayı beklediklerini ifade ederek, “216 bin TL’ye uydu lisansı aldık. Son taksidi 31 bin TL idi. Deprem nedeniyle geciktirdik. 160 TL faiz cezası kestiler. Gene de pes etmedik. Son taksidi de faiziyle ödedik. Bizi üzen tek şey ise devlet erkanınden kimseni bizi sormaması. Van’a o kadar siyasi gelip gitti, tek biri çadırımızı ziyaret etmedi. Ne diğer siyasiler ne de belediye başkanları. Ama medyadada ki dostlarımız sağ olsun. Çok sayıda ulusal kanal bizi aradı. Canlı yayınlara davet etti. Ama en önemlisi Radikal’in bizi manşet yapması. Hepsine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Deprem basını vurdu
Van’ı yerle bir eden 23 Ekim ve 9 Kasım 2011’deki depremler, kentteki yerel basını da vurmuştu. Radikal’in dünkü haberinde depremin ardından basının yaşadığı sorunlar da anlatılıyordu. Haberdeki bilgileri bir kez daha hatırlatmakta fayda var: Göç nedeniyle personel bulamayan gazeteler de var, ekonomik sıkıntılardan ötürü personel çıkaranlar da. Resmi ilan yayımlayarak ayakta duran 12 günlük gazete afet sonrasında ihale ilanı sayısı azaldığından zor günler geçiriyor.
Basın İlan Kurumu, basın kuruluşlarına maddi ve fiziksel destek verdi ancak bu yeterli olmadı. Van Şube Müdürü Mehmet Ayan, haberde şöyle diyordu: “Depremden sonra gazetecilerin çalışmalarını yapabilmeleri için iki büyük çadır kuruldu. İki ay süresince yiyecek desteği sağlandı. Her bir gazeteye 10 bin TL maddi destek sunuldu” diyor.

Vazgeçmiyorlar
Kimi gazetelerin, televizyonların binası yıkıldı kimisi ise ağır hasar aldı. 12 gazeteden 10’u tadilatla binalarına dönerken Van Haber ve İpek Yolu Haber gazeteleri halen konteynırde çıkıyor. Kentteki iki televizyon kanalından biri olan Van TV de üç aydır çadırdan yayın yapıyor. Ancak tüm sıkıntılı koşullara rağmen gazeteciler Van’ın gözü kulağı olmaya çalışıyor.

RADIKAL

Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık