Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Linux Tabanlı Uydu Alıcıları > Vu+ > Vu+ Ultimo 4K

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 07-01-2017, 20:40   #41
Sami Ertaga
Deneyimli Üye

Sami Ertaga kullanıcısının avatarı

Üye No: 132051
Giriş: 26-04-2016

Uydu Alıcısı: Dreambox 8000 HD PVR

VU+ Firması'nın ileriki üretim programında DUO2 4K diye bir model olmadığını duymuştum.
________________________________________________________________________________
Mega 180 cm hareketli parabol çanak anten, Beyaz Sharp LNB. (30 batı - 105 doğu)
DM 8000 HD PVR, Open ATV 5.3
Sami Ertaga is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2017, 15:10   #42
LASTSAMURAI
V.I.P

LASTSAMURAI kullanıcısının avatarı

Üye No: 15692
Giriş: 15-05-2006

Uydu Alıcısı: Vu+ULTİMO 4K -Next Machina 3D

DUO2 4K modeli 2 0 1 8 de cıkarılacak !
________________________________________________________________________________
VU+ULTİMO 4K - Next Machina 3D
LASTSAMURAI is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2017, 19:40   #43
Sami Ertaga
Deneyimli Üye

Kaynak nedir?
Mega 180 cm hareketli parabol çanak anten, Beyaz Sharp LNB. (30 batı - 105 doğu)
Eski 10-01-2017, 04:25   #44
-=sezo=-
Yeni Üye

Üye No: 133228
Giriş: 30-09-2016

Uydu Alıcısı: Duo2,Zero,wetekplay 1 ve 2, dm 520

Kart Paylaşımı: hayir

Alıntı:
AYBERK tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Valla millet aya çıktı , siz hala dreambox diyorsunuz..isteyen istediği cihazı elbette alsın ama tamamen yanlış bilgiler yazılıyor..

Bunları cidden bilerek mi yazıyorsunuz , bunlar sizin hayalleriniz mi?

VU+ OE 3.0 Tabanına geçti..Ayrıca söylediğiniz tam tersi dream debian sistemine geçerek hayatının hatasını 2.kere yaptı..dm7080 modeli nooldu? ne kadar sürdü? 7 ay dsmart modül çalışmadı , en az 6 ay turkvod vb eklentiler..

oe 2.2 debain bir sürü problem varken daha onları çözmeden oe 2.5 e geçti , ve tam bir facia.

hala kopya diyen herşeyi çok bilen arkadaşlar ; transcoding özelliği tam 2 yıl önce dünyada sadece Vu+ ile başladı..CI+ plus modül desteği VU+ ile başladı. Hala da dreamlerde VU+ kadar stabil değil..Şuanda VU+ firmasının ekonomik güç olarak dreamin 5 katı olduğunu biliyor musunuz? Hatta bir çok önemli yazılımcıların sadece VU+ da olduğundan haberdar mısınız?

benim mesajlarımda sizinkiler de burda kalsın , hep ebraber sadece 1-2 ay sonra akışı görelim..

ayrıca ultimo 4k nın yanında dm900 konuşmak fiatın yanında mercedesi konuşmaktır.

neyse , marka fanlığıyla değil gerçek verilerle bakarsanız daha iyi anlarsınız.
Ustam evet cidden yaziyorum. vu+ sözde oe3 verdi ama vuplus-supporta bile yok. Sözde BH oe3 üzeri img sunuyor ve Stream berbat. VTI 11 cikti ve oe2.1. Yazilanlardan okuduguma göre VU+ Distipisiniz yada bayisi. VUya kötü diyecek haliniz yok. Ben 2 senedir duo2 ve zero kullaniyorum, daha önce duo1 vardi, yani uzun yillardir VU+ kullanicisiyim. Neden bir markaya takili kalayim, babamin malimi ? Burada cok arkadas bu isi Hobi olarak yapiyor ve birakin test eden arkadaslar birikimlerini paylassinlar. Ben burada birilerini cekistirmedim, birilerini elestirmedim. Yazi sekliniz rencide edici, kaba bir usluple yazmissiniz. Ultimo4ün DMden ne kadar üstünlügü varki %100 daha pahali ? Bluetooth 4, Wlan ve FBC Tuner ( S2x özelligi yok ) Bende su an duo2, dm 900, dm 525, Wetek2 ve Zero var. Iclerinde en iyi Duo2. Ben bunu demekten gocunmuyorum ve düsündüklerimi yaziyorum. VTIden bildigim cok kisi ayrildi, BH yerinde sayiyor. Bir VU kullanici olarak üzülüyorum tabiki.
Kücük cihazlarda kesinlikle DM 520 ve DM 525 en iyileri. H265 gösteriyorlar. 4K olmamasina ragmen. Sizde bildiklerinizi paylasinki, bizlerde bilgilenelim. Ficalamayin.
Saygilarimla.
-=sezo=- is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-2017, 17:04   #45
akuscul
Yeni Üye

akuscul kullanıcısının avatarı

Üye No: 134124
Giriş: 06-01-2017

Uydu Alıcısı: dreambox dm900

Kart Paylaşımı: dreambox

Alıntı:
AYBERK tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Valla millet aya çıktı , siz hala dreambox diyorsunuz..isteyen istediği cihazı elbette alsın ama tamamen yanlış bilgiler yazılıyor..

Bunları cidden bilerek mi yazıyorsunuz , bunlar sizin hayalleriniz mi?

VU+ OE 3.0 Tabanına geçti..Ayrıca söylediğiniz tam tersi dream debian sistemine geçerek hayatının hatasını 2.kere yaptı..dm7080 modeli nooldu? ne kadar sürdü? 7 ay dsmart modül çalışmadı , en az 6 ay turkvod vb eklentiler..

oe 2.2 debain bir sürü problem varken daha onları çözmeden oe 2.5 e geçti , ve tam bir facia.

hala kopya diyen herşeyi çok bilen arkadaşlar ; transcoding özelliği tam 2 yıl önce dünyada sadece Vu+ ile başladı..CI+ plus modül desteği VU+ ile başladı. Hala da dreamlerde VU+ kadar stabil değil..Şuanda VU+ firmasının ekonomik güç olarak dreamin 5 katı olduğunu biliyor musunuz? Hatta bir çok önemli yazılımcıların sadece VU+ da olduğundan haberdar mısınız?

benim mesajlarımda sizinkiler de burda kalsın , hep ebraber sadece 1-2 ay sonra akışı görelim..

ayrıca ultimo 4k nın yanında dm900 konuşmak fiatın yanında mercedesi konuşmaktır.

neyse , marka fanlığıyla değil gerçek verilerle bakarsanız daha iyi anlarsınız.
Ayberk bey, vu solo 4k çıktığında dsmart ne kadar süre sorunluydu, onuda bir açıklasanızda hafızamız tazelense.hasbel kader bir eklenti sayesinde açıldığını hepimiz biliyoruz.ve o eklentinin dsmart sorunu için çıkartılmadığınıda hatırlatırım
akuscul is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-2017, 17:19   #46
Sami Ertaga
Deneyimli Üye

DM 520 ve 525 H265i nasıl gösteriyor. Gstreamer ile mi?
Alıntı:
-=sezo=- tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ustam evet cidden yaziyorum. vu+ sözde oe3 verdi ama vuplus-supporta bile yok. Sözde BH oe3 üzeri img sunuyor ve Stream berbat. VTI 11 cikti ve oe2.1. Yazilanlardan okuduguma göre VU+ Distipisiniz yada bayisi. VUya kötü diyecek haliniz yok. Ben 2 senedir duo2 ve zero kullaniyorum, daha önce duo1 vardi, yani uzun yillardir VU+ kullanicisiyim. Neden bir markaya takili kalayim, babamin malimi ? Burada cok arkadas bu isi Hobi olarak yapiyor ve birakin test eden arkadaslar birikimlerini paylassinlar. Ben burada birilerini cekistirmedim, birilerini elestirmedim. Yazi sekliniz rencide edici, kaba bir usluple yazmissiniz. Ultimo4ün DMden ne kadar üstünlügü varki %100 daha pahali ? Bluetooth 4, Wlan ve FBC Tuner ( S2x özelligi yok ) Bende su an duo2, dm 900, dm 525, Wetek2 ve Zero var. Iclerinde en iyi Duo2. Ben bunu demekten gocunmuyorum ve düsündüklerimi yaziyorum. VTIden bildigim cok kisi ayrildi, BH yerinde sayiyor. Bir VU kullanici olarak üzülüyorum tabiki.
Kücük cihazlarda kesinlikle DM 520 ve DM 525 en iyileri. H265 gösteriyorlar. 4K olmamasina ragmen. Sizde bildiklerinizi paylasinki, bizlerde bilgilenelim. Ficalamayin.
Saygilarimla.
Eski 10-01-2017, 17:26   #47
AYBERK
Özel Üye

AYBERK kullanıcısının avatarı

Üye No: 6889
Giriş: 08-02-2006

Uydu Alıcısı: VU+ Ultimo 4K

Kart Paylaşımı: VU+ & CCcam & Mgcamd

Alıntı:
Saygilarimla.
Merhaba, Uslubum kaba geldiyse kusurabakmayın lütfen , amacım birşeyleri tartışmak veya polemikler değil , doğru bilgiden yanayım.

Dreambox dm900 gayet güzel bir cihaz , çok da beğeniyorum ama Ultimo 4K ile aynı segment değil..ne üstünlüğü var derseniz fiat ve mercedesi karşılaştırıp ikisi de araba demiş olursunuz..OE 3.0 yazılımlarda Support forumda hep vardı , hala da var..Streamde de hiç bir sorunu yok BH image değil..Yazılarınızı şaşkınlıkla okumakla birlikte konuyu uzatmak istemediğim için cihaz karşılaştırması yapmicam..Ama olmayan dediğiniz herhangi birşeyi ispatlamamı isterseniz ( stream , hız , görüntü kalitesi , vs vs aklınıza ne gelirse ) dm900 dahil tüm cihazlar elimde mevcut..Videolu gösterebilirim.

Alıntı:
Ayberk bey, vu solo 4k çıktığında dsmart ne kadar süre sorunluydu, onuda bir açıklasanızda hafızamız tazelense.hasbel kader bir eklenti sayesinde açıldığını hepimiz biliyoruz.ve o eklentinin dsmart sorunu için çıkartılmadığınıda hatırlatırım
Çok gereksiz bir konu..Cihaz karşılaştırması yapıp şu daha iyi gibi bir sohbet mi yaratmaya çalışıyorsunuz bilmiyorum ama bu kadar marka fanlığına gerek yok bence..Bahsettiğiniz sorun bir süre sonra düzeltildi ve şuanda öyle bir sorun yok..Dönem dönem tüm markalarda benzer sorunlar yaşandı , örneğin dm7080 modelinde en az 6 ay çalışmadı..Ama bu demek değildir ki dreambox kötüdür , veya VU+ kötüdür..Bu işin başında 2 büyük markadır , maalesef günümüzde takım tutar gibi cihaz markalarını tutan insanlar var , daha objektif olmakta fayda var..

Sonuç olarak cihaz karşılaştırması yapmak istiyorsnaız VU+ Uno 4K ile DM 900 4K karşılaştırabilirsiniz..Ultimo 4K bunların çok üzerinde bir cihazdır..

Bu İncelememe http://www.uydumarket.net/sayfa/vu-u...ket-incelemesi göz atmanızı tavsiye ederim.

Saygılar
"Efsaneler Ölmez,İmaj Değiştirir..!"
AYBERK is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-01-2017, 09:49   #48
receiwer_teacher
Üye

Üye No: 124335
Giriş: 10-01-2013

dvbs2x de son durum nedir? varmı? yokmu?
varsa yazılım ilemi aktif olacak yoksa extra dvbs2x tunermi çıkacak
receiwer_teacher is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-01-2017, 22:44   #49
dragon344
Yeni Üye

dragon344 kullanıcısının avatarı

Üye No: 82223
Giriş: 30-06-2008

Uydu Alıcısı: vu+solo2 vu+ultimo 4k

Kart Paylaşımı: vu ultimo 4k
Varsayılan ultimo 4k

Alıntı:
LASTSAMURAI tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
DUO2 4K modeli 2 0 1 8 de cıkarılacak !
valla dostum duo2 4k nın çıkıcana ihtimal bile vermiyorum nedenine gelince zaten 4k yayınlar halen deneme aşamasında uno 4k düz bir makine sadece kart okuyucu var ultimo 4k çift modül çift kart yuvası şeklinde duo2 4k çıkması için bir neden göremiyorum.Bana göre çıkarsada eğer ya 8k oynatıcısı olarak çıkar öyle bir yayında olmadığına göre bana göre 5 senesi var.
dragon344 is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-2017, 01:25   #50
Sami Ertaga
Deneyimli Üye

Ben de Duo 4K diye cihaz çıkarmayacaklarını duymuştum.
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık