• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

WeTek Play 2 Hakkında Her Şey...

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zipin içinde klasçr var mıydı?

Sevgiler...
    üstad o sorunu çözdüm.kanal listesini e2 olarak export edip dreamsette açtım ve düzenlememi yaptıktan sonra kaydettim.TEŞEKKÜRLER YARDIMIN İÇİN.

bu arada weos2 geldi güncellemede yükledim ama sanki bir yavaşlama meydana geldi ve bu sürümü pek beğenmedim.

Yorum yap

ycllvnt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Weos 2.0 mı gelmiş

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
      Evet.Online güncelleme veya iğneli yöntemle güncelleyebilirsiniz.
      BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

Teşekkürler

Yorum yap

karah1555 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          arkadaşlar yardımcı olurmusunuz
          http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=65252

Yorum yap

Cihazla ilgili önizlemelerim henüz aklımdayken paylaşmak isterim(Bu izlenimler sadece kendi ortamımda kendime özel bir sistemde denendiğinden düşüncelerim kendimi bağlar, gayem üstadlara saygısızlık yapmak olmayıp sadece siz değerli arkadaşlara kendi izlenimlerimi aktarabilmek).

Öncelikle cihazın içinden çıkan HDMI kablo oldukça kalitesiz(cidden kalitesiz yani). Görece daha kaliteli hdmi kablo(Monster 1200HDEXS High speed 1,5m.) ile W2 görüntü işlemcisinin sunduğu resim kalitesini Himedia Q10 Pro (NAS üzerinden film izlerken kullandığım medya player) ile karşılaştırdığımda( hem weos 2.0 hem enigma 2 hem de liberelec ) oldukça geride bir performansa şahit olduğumu belirtmek isterim. Ancak bahsini ettiğim media player şu an zaten 7000TL fiyat sıkalasındaki Oppo serisi canavarlara rahmet okuttuğundan bu karşılaştırmayı çok da baz almamak gerek diye düşünüyorum. Yine resim kalitesi bağlamında Vu+Duo2 ve Machina 3D ile karşılaştırdığımda da tercihim yine W2'den yana olmuyor maalesef.

Yine de W2'yi bir süre (Sırf merakımı cezbettiğinden) uydu cihazı olarak denemeyi düşünüyorum. Görüntü bağlamında beklentilerimi oldukça yüksek tuttuğumu fark ettim. Ancak beni şaşırtan bir diğer nokta da 802.11 a/b/g/n/ac desteğini sunuyor olması ki AC desteğinin ne anlama geldiğini netten bakarsanız gerçekten de etkileyici bir ek özellik olduğunu fark edeceksiniz. Yine ses ayarlarında 7.1 dahil destek veriyor olmasından ve cihazın pasthrough desteği bu cihazın günümüz birçok medya player ve uydu cihazı sınıfındaki rakiplerine göre kendisini öne çıkaran bir özellik diyebilirim. Şimdilik ilk izlenimlerim bunlar.

Aslında adil bir şekilde değerlendirecek olursak bu fiyata sundukları göz önüne alındığında meraklılarını ziyadesiyle memnun edeceğine inanıyorum. Yeni dünyalar keşfetmek adına Forza W2 diyorum şimdilik. Cümleten hayırlı geceler diliyorum.

Yorum yap

Siteden wetek play için olan hazır e2 settinglerini usb ile atıp wp2 de wetv de kullanamaz mıyız? Yaptım olmadı da acaba dedim uyumsuz mudur?

Yorum yap

bendede o kanal listesi sıkıntısı var ne yaptımsa olmadı 2. si ftp ile bağlanamıyorum pass usser root vetek değil mi?
                MSN DURUMU::

Yorum yap

[quote name="ozkaradag" post=603761]Zipin içinde klasçr var mıydı?<br />
                  <br />
                  Sevgiler...[/QUOTE]<br />
                  <br />
                  üstad o sorunu çözdüm.kanal listesini e2 olarak export edip dreamsette açtım ve düzenlememi yaptıktan sonra kaydettim.TEŞEKKÜRLER YARDIMIN İÇİN.<br />
                  <br />
                  Bu sistemi denediniz mi

Yorum yap

@ozkaradağ ustad vetek play2 için yap bir openelek backup herkes rahat etsin bizim gibi ilk defa kulananlarda sende rahat edersin inanki cihaza ne yaptımsa bağlanamadım ftp ile bağlanamadıktan sonra bişey yapamıyorsun doğal olarak yada nasıl bağlanıyor onuda bilmiyoruz enigma2 bağımlılığını üzerimizde atamadık inşallah en kısa zamanda backup bekliyoruz

Yorum yap

wetek play2 görüntü çözünürlük oranlarını hiç bir yerde bulamadım örneğin şöyle Video Çözünürlüğü 4K (2160x3840), 2K (1152x2048), 1080p, 1080i, 720p, 576i, 480p

Yorum yap

ismarasaid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Cihazla ilgili önizlemelerim henüz aklımdayken paylaşmak isterim(Bu izlenimler sadece kendi ortamımda kendime özel bir sistemde denendiğinden düşüncelerim kendimi bağlar, gayem üstadlara saygısızlık yapmak olmayıp sadece siz değerli arkadaşlara kendi izlenimlerimi aktarabilmek).

Öncelikle cihazın içinden çıkan HDMI kablo oldukça kalitesiz(cidden kalitesiz yani). Görece daha kaliteli hdmi kablo(Monster 1200HDEXS High speed 1,5m.) ile W2 görüntü işlemcisinin sunduğu resim kalitesini Himedia Q10 Pro (NAS üzerinden film izlerken kullandığım medya player) ile karşılaştırdığımda( hem weos 2.0 hem enigma 2 hem de liberelec ) oldukça geride bir performansa şahit olduğumu belirtmek isterim. Ancak bahsini ettiğim media player şu an zaten 7000TL fiyat sıkalasındaki Oppo serisi canavarlara rahmet okuttuğundan bu karşılaştırmayı çok da baz almamak gerek diye düşünüyorum. Yine resim kalitesi bağlamında Vu+Duo2 ve Machina 3D ile karşılaştırdığımda da tercihim yine W2'den yana olmuyor maalesef.

Yine de W2'yi bir süre (Sırf merakımı cezbettiğinden) uydu cihazı olarak denemeyi düşünüyorum. Görüntü bağlamında beklentilerimi oldukça yüksek tuttuğumu fark ettim. Ancak beni şaşırtan bir diğer nokta da 802.11 a/b/g/n/ac desteğini sunuyor olması ki AC desteğinin ne anlama geldiğini netten bakarsanız gerçekten de etkileyici bir ek özellik olduğunu fark edeceksiniz. Yine ses ayarlarında 7.1 dahil destek veriyor olmasından ve cihazın pasthrough desteği bu cihazın günümüz birçok medya player ve uydu cihazı sınıfındaki rakiplerine göre kendisini öne çıkaran bir özellik diyebilirim. Şimdilik ilk izlenimlerim bunlar.

Aslında adil bir şekilde değerlendirecek olursak bu fiyata sundukları göz önüne alındığında meraklılarını ziyadesiyle memnun edeceğine inanıyorum. Yeni dünyalar keşfetmek adına Forza W2 diyorum şimdilik. Cümleten hayırlı geceler diliyorum.
                        Bence de hdmi kablo ve air mouse özelliği olmayan kumanda çok kalitesiz. Kumanda ve hdmi kablo elimde kalacak bir gün.

Yorum yap

bende bulamadım bazı kanallar tam ekran bazılarıda yarım ekran

Yorum yap

Bozyiğit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Siteden wetek play için olan hazır e2 settinglerini usb ile atıp wp2 de wetv de kullanamaz mıyız? Yaptım olmadı da acaba dedim uyumsuz mudur?
                            Zipin içinde klasör olmamasına dikkat edin.

yergun_002 Nickli Üyeden Alıntı
                            @ozkaradağ ustad vetek play2 için yap bir openelek backup herkes rahat etsin bizim gibi ilk defa kulananlarda sende rahat edersin inanki cihaza ne yaptımsa bağlanamadım ftp ile bağlanamadıktan sonra bişey yapamıyorsun doğal olarak yada nasıl bağlanıyor onuda bilmiyoruz enigma2 bağımlılığını üzerimizde atamadık inşallah en kısa zamanda backup bekliyoruz
                            Yapacağım, az sabır.

FTP ELEC içinse SSH açık ve Port 22 olmalı. Filezilla'yı tavsiye ederim.

Bakış açınızı ya da konumunuzu değiştirin.

karah1555 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            wetek play2 görüntü çözünürlük oranlarını hiç bir yerde bulamadım örneğin şöyle Video Çözünürlüğü 4K (2160x3840), 2K (1152x2048), 1080p, 1080i, 720p, 576i, 480p
                            Çözünürlük mü yoksa görüntü oranlarını mı bulamadınız?

yergun_002 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            bende bulamadım bazı kanallar tam ekran bazılarıda yarım ekran
                            AR ayarı Droid için mi?

Evet, HDMI Kablosu hafif dandik ama kullanmak zorundayız çünkü 2.0 için 4K desteği var.
                            Klavye K400 olduğu için AirMouse'u aramadım, ancak ELEC ve Droid ile devam edecekseniz tadını almak için AirMouse ya da Padli Klavye şart.

Görüntü kalitesi olarak ELEC Droid'ten çok daha iyi durumda, hele KODI 17 B7 ile bu fark daha da açılmış göründü gözüme. Tabii bu konu göreceli olduğu için ortak net ifade edilemez.

Sevgiler...

Yorum yap

görüntü oranlarını bulamadım

Yorum yap

TV kanalı açıkken 3 Çizgiye basınca en alttaki ayar.

Sevgiler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X