• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Sabİt ve motorlu ÇanaĞin bİrlİkte kullanilmasi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Sabİt ve motorlu ÇanaĞin bİrlİkte kullanilmasi

Merhaba Arkadaşlar,

Sabit çanakla,motorlu çanağı sorunsuz izleyebilmek için 0/12v switch aldım.Sabit çanağımı türksat yaptım.Uydu ayarlarında 0 ı seçtim.Hareketli olan uydularımıda 12v ve diseqc yok seçtim.Motor ayarlarındanda motoru usals yaptım.Türksat kanallarından birine geldiğimde motor dönmeya başlıyor.Motorun dönmemesi için ne yapmam gerekir.Yardımlarınızı bekliyorum.Uydu alıcım 2000 cıs superplus.
    Saygılarımla

Aynı sistemi ben kullanıyorum 1-2-3 sabit 4 ise motorlu (GM 2100 Usals) bağlı yani Diseqc kullanıyorum ve 2 yıldır herhangi bir sorunla karşılaşmadım....Swich'e gerek yok.....Uydu alıcıdan gelen kablo önce motora bağlanıyor motordan çıkan kabloda DiseqC anahtarına bağla ve motorlu çanak LNB'sini Diseqc 4 yap diğer çanaklar için Diseqc 1-2-3 bağlayabilirsin...Motorlu çanağı istediğim uyduya döndükten sonra Menü'den "yok" yapıp çıkıyorum ve çanakların dördüde hizmetimde oluyor....

Yorum yap

Konu yugun alana taşındı.
      Motor limitlerini sıfırlayıp Türksat hariç diğerlerini yeniden hafızaya alın..
      Forum Kuralları

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X