• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Super Plus Uydudan Güncelleme Ota Test Yazılımları İle İlgili Görüşleriniz

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• fuat50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DP CIS lara halayok bekliyoruz.
    OTA yazılım bu seriye verilmeyeceği açıklandı beklentiniz varsa boşuna beklemeyin ...

Yorum yap

• etoo09 Nickli Üyeden Alıntı
      sayın hocalarım next 2000 fta usb var ..6 subat yazılımını guncelledıkten sonra bugun turksatta otomatık tarama yaparken birkaç kez cihaz kendını resetledı ?? aramayı sonuna kadar bı turlu tamamlamıyo neden olmus olabılır acaba ...tp dolu ıse ondan kaynaklanıyo olabılırmı acaba ????
      udb nizi flash diske yedekleyip sonra fabrika ayarlarına dönüp öyle deneyin...

Yorum yap

• Next 2000 CIS Super Plus'a OTA yazılımını yükledim. Daha sonra da sorunsuz şekilde uydudan güncelleme yaptım. DISEqC motor kullanmaktayım. Önceden hafızaya alınmış kayıtlı uyduların yeri tam bulunmuyor. Kuvvetli sinyal kazancı olan uydularda motor bir başka uyduya gittiğinde, sinyal Kalitesi % 7-8 oranında düşüyor. Ancak izlenebilme sınırında seyredebildiğim uydulardan (meselâ 19.2 Doğu Astra) hiç yayın alamıyorum. Yeniden ayarlayarak izleyebiliyorum. Ama bu defa da ilk uyduya döndüğümde yine ayar kaçmış oluyor.

Bu durum yazılımı yüklediğim beş gündür böyle. Ancak iyice emin olmak için denemeye devam ettim ve şimdiye kadar yazmadım. Dün cihaza 17.12.2008 yazılımını yükledim, bahsettiğim sorun ortadan kalktı.

Yazılım hazırlayan üstadların bu hatâyı gidermeleri dileğimle.

Saygılar.

Yorum yap

• askeritepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          bu hata değil kardeşim. bilakis kanal gezeken veya guıde menusunde dolaşırken okeysiz kanal değiştirme seçeneği aktif halde kalmış. iptal için: AYARLAR / KİŞİAEL TERCİHLER / AUTO CH VİEW de none seçin bu kadar.
          Teşekkür şimdi fark ettim.

Yorum yap

• saki_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            usb li seri cx in hafızası:4 MB Flash/32 MB SDRAM

usb siz seri cx in hafızası:4 mb Flash - 32 MB SDRAM

usb liyle usb sizlerin hafızası aynı.bu cihazların bizim bilmediğimiz başka bir hafızası mı var?
            http://www.nebutv.net/2000_superplus.html

Burada gevezelik etmeden önce gidip araştıracaksın.

Yorum yap

• en son çıkan ota yazılımını yukledım. ellerınıze saglık emegı gecenlere

1-kumandadan kapatıp acıgımda saat sıfırlıyor
              2-aynı transporterdekı kanalın bırını ızlerken dıgerını kayıt yaptımda kayıt yaptıgım kanalı ızleyebılıyorum fakat ılerı gerı sardırmak ısredıgımde sarmayıp kapanıyo
              3-kırmızı tusta quıck tarama nın altına bı satır daha acıp kor taramayı ılave etmek mumkunmuydu
              4-radyodan reserve edıp kayıt yapmak mumkunmuydu kaydetmek ıstedıgım programlar oluyoda
              5-ben sıtede verdığınız ota yazılımı yukledım fakat guncelleme yapmadım (bısey değişmeyeceği için) doğrumu yaptım guncellersem ne gıbı değişiklikler olacak
              6-usb deki resımler ve arkaplanlar ıcın usb menusunde kucuk onızleme penceresı yapılabılırmı
              Yazılımlar ıcın harıl harıl calısan hocalarıma cok tesekkur ederım benım gorebıldığım eksıklıkler veya temennıler bunlardı paylasmak ıstedım
              yenı yazılımları sabırsızlıkla beklıyor sızlere kolay gelsın dıyorum
              Sonra kılarız diyenin, dün kıldık namazını..

Yorum yap

• tech1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                en son çıkan ota yazılımını yukledım. ellerınıze saglık emegı gecenlere

1-kumandadan kapatıp acıgımda saat sıfırlıyor
                2-aynı transporterdekı kanalın bırını ızlerken dıgerını kayıt yaptımda kayıt yaptıgım kanalı ızleyebılıyorum fakat ılerı gerı sardırmak ısredıgımde sarmayıp kapanıyo
                3-kırmızı tusta quıck tarama nın altına bı satır daha acıp kor taramayı ılave etmek mumkunmuydu
                4-radyodan reserve edıp kayıt yapmak mumkunmuydu kaydetmek ıstedıgım programlar oluyoda
                5-ben sıtede verdığınız ota yazılımı yukledım fakat guncelleme yapmadım (bısey değişmeyeceği için) doğrumu yaptım guncellersem ne gıbı değişiklikler olacak
                6-usb deki resımler ve arkaplanlar ıcın usb menusunde kucuk onızleme penceresı yapılabılırmı
                Yazılımlar ıcın harıl harıl calısan hocalarıma cok tesekkur ederım benım gorebıldığım eksıklıkler veya temennıler bunlardı paylasmak ıstedım
                yenı yazılımları sabırsızlıkla beklıyor sızlere kolay gelsın dıyorum
                dostum bu yazdığınız şıklar yeni yazılmla düzelmiştir bilginize
                next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

• yazılım için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. otomatik yazılım güncelleme tuşuyla yazılımı güncelledim. cihaz restart yaptı ama öylece durdu. yanlış hatırlamıyorsam ön panelde end off gibi bi şey yazıyordu. mecburen arkasındaki düğmeden kapatıp bir daha açtım. acaba cihaz yazılım güncelleme tamamlanmış mıdır.

Yorum yap

• 06,02,2009 yazılımı uydudan güncelledim cihazı fabrika ayarlarına döndürmem gerekiyormu ?
                    NEXT YE-2000 CIS SUPER PLUS (USB)
                    QNEC125.33 04/24/09
                    SB3-D S4R32
                    TK2C1No ihjR 12/29/08 OTA(00 00 00)
                    Boo1e-Boo1e 01.06 hs02.00

Yorum yap

• pisisik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      06,02,2009 yazılımı uydudan güncelledim cihazı fabrika ayarlarına döndürmem gerekiyormu ?
                      Hayır gerekmez....

Yorum yap

• İsabet oldu

saki_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        usb li seri cx in hafızası:4 MB Flash/32 MB SDRAM

usb siz seri cx in hafızası:4 mb Flash - 32 MB SDRAM

usb liyle usb sizlerin hafızası aynı.bu cihazların bizim bilmediğimiz başka bir hafızası mı var?
                        saki kardeş az önce yazdığın mesajı okudum banlanmışsın isabet olmuş ben tasarım ustanın verdiği linke baktım ya senin gözlerde sorun var 2 ile 4 gb tı karıştırıyorsun yada senin cihaza fazladan 2gb lık hafıza koymuş firma yanlışlıkla demekki bu işler araştırdım boş konuşmam deyip ahkam kesmekle yada bu işe yıllarını vermiş emeğini ve bilgisini bizlerle paylaşan insanlara bence sen bu işi bilmiyorsun asıl sen gevezelik yapma gibi sataşmalarla ve saygısızlıkla olmuyor!

Yorum yap

• http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=49059

Burdan devam edelim.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X