Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > İnternet - Bilgisayar - Multimedia > Webmaster > Server - Backup - SSH - WHM - cPanel - Domain

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-07-2006, 17:54   #11
aokten
Yeni Üye

Üye No: 17383
Giriş: 09-06-2006

Alıntı:
organik81 tarafından gönderildi
hatalı diyorsa veritabanında o tabloda arıza vardır. ImpEx ile veritabanını tazeleyebilirsin.

ya üstad biraz açarmısın ipexi nasıl tazeliyeceğimi impexi okudum az önce fakat bana biraz riskli geldi eğer phpmyadminde varsa bana söylermisin üstad ksura bakma seni yoruyorum valla ben anlamadım bir türlü bu yedeği alamadım bana yardımcı olurmusun
aokten is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-2006, 19:08   #12
organik81
WebmasteR

organik81 kullanıcısının avatarı

Üye No: 2
Giriş: 31-10-2005

Uydu Alıcısı: Vu+ Duo - Triple Dragon - Next2500 DPCI Plus - Next7500 CI

Alıntı:
aokten tarafından gönderildi
ya üstad biraz açarmısın ipexi nasıl tazeliyeceğimi impexi okudum az önce fakat bana biraz riskli geldi eğer phpmyadminde varsa bana söylermisin üstad ksura bakma seni yoruyorum valla ben anlamadım bir türlü bu yedeği alamadım bana yardımcı olurmusun
- Yeni bir veritabanı oluşturup sıfır forum kuracaksın.
- Bu kurduğun forumun içine de talimata göre impex yükleyeceksin.
- Sonra da impex kullanarak şuanki forumundaki üyeleri konuları mesajları bu yeni kurduğun foruma import edeceksin ve ayarları vesaire sıfırdan yapacaksın.

bu şekilde veritabanı tazelenmiş olur tüm hatalar gider...
organik81 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-2006, 19:15   #13
aokten
Yeni Üye

Alıntı:
organik81 tarafından gönderildi
- Yeni bir veritabanı oluşturup sıfır forum kuracaksın.
- Bu kurduğun forumun içine de talimata göre impex yükleyeceksin.
- Sonra da impex kullanarak şuanki forumundaki üyeleri konuları mesajları bu yeni kurduğun foruma import edeceksin ve ayarları vesaire sıfırdan yapacaksın.

bu şekilde veritabanı tazelenmiş olur tüm hatalar gider...
ben php my admine giriyorum herşeyi yapabiliyom fakat orda yazıyo yeni bir veri tabanı oluşturmaya yetkiniz yok diyonasıl olcak anlamdım valla peki ben bişii diiyim mesela ftp ye girip ordaki bütün dosyaları bilgisayara kes yapıştır yapsam yada kopyala yapıştır yapsam sonrada forum klasörünün içine install vebulletini atsam tekradan kursam forumu yani database empty yaparak hani kurarken next setup 3 mü 4 mü oralara gelince database reset yazıyo onu yapsam yani anlayacağın üstad forumu sıfırdan kursam sonra o bilgisayara indirdiğim dosyaları tekrar ftpye atsam bir sorun olurmu özellikle ben bunu öğrenmek istiyom çünkü bir kere dilim yandı o kadar emek boşuna gitti ondan olurmu olmazmı üstadım ya özür dilerim senide böyle sık sık rahatsız ediyorum kusuruma bakma neyse abi sadece sen evet veya hayır de
Eski 15-07-2006, 21:05   #14
organik81
WebmasteR

Alıntı:
ben php my admine giriyorum herşeyi yapabiliyom fakat orda yazıyo yeni bir veri tabanı oluşturmaya yetkiniz yok diyonasıl olcak anlamdım valla peki ben bişii diiyim mesela ftp ye girip ordaki bütün dosyaları bilgisayara kes yapıştır yapsam yada kopyala yapıştır yapsam sonrada forum klasörünün içine install vebulletini atsam tekradan kursam forumu yani database empty yaparak hani kurarken next setup 3 mü 4 mü oralara gelince database reset yazıyo onu yapsam yani anlayacağın üstad forumu sıfırdan kursam sonra o bilgisayara indirdiğim dosyaları tekrar ftpye atsam bir sorun olurmu özellikle ben bunu öğrenmek istiyom çünkü bir kere dilim yandı o kadar emek boşuna gitti ondan olurmu olmazmı üstadım ya özür dilerim senide böyle sık sık rahatsız ediyorum kusuruma bakma neyse abi sadece sen evet veya hayır de
kullandığın host paketine göre sadece tek bir veritabanı iznin var demek. hostçuyla görüşerek limiti arttırmasını rica et. diğer bahsettiğin yol olmaz; çünkü forumun kayıtları (üyeler konular vs..) php dosyalarında ftp'de tutulmaz; veritabanında tutulur. resetlersen hepsi gider..
Eski 15-07-2006, 21:30   #15
aokten
Yeni Üye

abi hostum malesef funpic ve malsef yabancı dilim yok o yüzden olmuyo ben nasıl edcem valla bilmiyom ama genede teşekkürler allah razı olsun üstad yedeği nasıl alcam bilmi yom ya peki üstad bişey daha soracam kızmazssan mesela hiç bir şeye karışmadan sadece bv_install dosyasını upload edip orada resetlemeden devam edip tekrar kurarsan tabi hiç bir şey gitmiyo ben denedim çünkü bu dediğin impex tazelenirmi yani o zaman ben yedek alabilirmiyim ou sorcaktım bir de üstad cpanel dediğiniz hostunuzun size verdiği c panel mi funpicde kendi menüme girdiğim zaman orada backup diye bişiii yok onu nasıl edicez bir yardım etsen sana zahmet
Eski 15-07-2006, 23:29   #16
organik81
WebmasteR

Alıntı:
abi hostum malesef funpic ve malsef yabancı dilim yok o yüzden olmuyo ben nasıl edcem valla bilmiyom ama genede teşekkürler allah razı olsun üstad yedeği nasıl alcam bilmi yom ya peki üstad bişey daha soracam kızmazssan mesela hiç bir şeye karışmadan sadece bv_install dosyasını upload edip orada resetlemeden devam edip tekrar kurarsan tabi hiç bir şey gitmiyo ben denedim çünkü bu dediğin impex tazelenirmi yani o zaman ben yedek alabilirmiyim ou sorcaktım bir de üstad cpanel dediğiniz hostunuzun size verdiği c panel mi funpicde kendi menüme girdiğim zaman orada backup diye bişiii yok onu nasıl edicez bir yardım etsen sana zahmet
funpic gibi biryer hiç kullanmadım o nedenle bilmiyorum. normal en basit bir paralı host kullandığın takdirde sana bahsettiğim özellikler beraberinde gelir zaten. dediğin gibi bir yol izlersen karmakarışık birşey olur veritabanı tazelenmez. çünkü her seferinde varolan tablolar üzerinde işlem yapıyorsun.. ayrıca dediğin gibi varolan bir forum üzerine aynı veritabanında install çalışmaz zaten; db hatası verir (duplicate error.. )
Eski 16-07-2006, 00:57   #17
aokten
Yeni Üye

yok bende çalışıyo üstad ben install php dosyasını ftp ye upload ediyom daha sonra da çağırıyom aynen ilk kurulumda nasıl oluyorsa bidaha aynısı oluyo fakat bu sefer üstüne kurmuyom varolanı sanki tekrar onarıyorum gibi bişii step 3 ten sonra empty diye bir şey var eğer ona tıklarsanız size hemen databaseyi resetleyeyim mi diye soruyo evet dersen bütün herşey gidiyo hayır deyip ggeri dönersen yani empty e basmazssan normal şekilde ilerleme yaparsan devam ediyo devam ediyo diyo default style mns style oluşturuldu devam sonra sana admin adın ve şifreni soruyo olduğu gibi giriyosun sanki hiç bişi olamış gibi mesela teledonda telefon ayarlarına dönmek gibi bişii yani templatelerde değişiklik olmuyo hiç bir yerde değişiklik olmuyo sadece evet dediklerin geri alınıyo hayır oluyo bende anlamdım bir sorun var ama ben anlayamadım neyse sağol üstad yardımların için çok teşekkür ederim
Eski 22-07-2006, 20:20   #18
aokten
Yeni Üye

organik üstad sorunu çözdüm tekrar bir tane indirdim hani arşiv olarak açılmıyo diyodum ya baktım dedim şunu word pad la açayım baktım fatal error 2 mb ttan büyüklerini indiremezssin 1.25 mb tanda büyük dosyaları upload edemezssin ben de bir kısmını aldım ve indirdim açtım word padla oldu peki bişi sorcam mesela benim forumum mahvoldu gitti ben de bu yedek var ben bunu nasıl yüklerim tekrar ftp ye yada databaseye nasıl olcak ben onu bilmiyorum işte ssh yetkimde yok zaten ben bunu nasıl yükleyecem birde bu sorunumu halletsen sana zahmet üstadım şimdiden teşekkürler
Eski 24-07-2006, 19:04   #19
organik81
WebmasteR

Alıntı:
organik üstad sorunu çözdüm tekrar bir tane indirdim hani arşiv olarak açılmıyo diyodum ya baktım dedim şunu word pad la açayım baktım fatal error 2 mb ttan büyüklerini indiremezssin 1.25 mb tanda büyük dosyaları upload edemezssin ben de bir kısmını aldım ve indirdim açtım word padla oldu peki bişi sorcam mesela benim forumum mahvoldu gitti ben de bu yedek var ben bunu nasıl yüklerim tekrar ftp ye yada databaseye nasıl olcak ben onu bilmiyorum işte ssh yetkimde yok zaten ben bunu nasıl yükleyecem birde bu sorunumu halletsen sana zahmet üstadım şimdiden teşekkürler
phpMyAdmin'den manuel olarak tablo tablo kodları alıp SQL döngüsü şeklinde yapabilirsin..
Eski 26-07-2006, 22:28   #20
aokten
Yeni Üye

bu uzun bir yol yaa bir kereden yükleme gibi bir şansımız yokmu zaten php my admin türkçe dil desteği var ordan sql döngüsü şeklinde çok vakit alır ama gene de sağol üstad allah razı olsun
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık