• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

SUNNY'de Radyo Arka Plan Resmini Özelleştirme... (Resimli Anlatım)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• SUNNY'de Radyo Arka Plan Resmini Özelleştirme... (Resimli Anlatım)

Öncelikle bilinsin ki bu konuyu doğru dürüst anlatan bir kaynak olmadığından açtım..!!!

VideoMach ile Arkaplan Hazırlama

Program kendi alanında çok başarılı. Program sayesinde birçok resim formatı dönüşümü yapılabiliyor. Onu diğer programlardan ayıran özelliği ise jpg-bmp vs.deki birçok formatta resim dosyasını Mpeg'e çevirebiliyor. Bu şu demek; örneğin digital bir uydu alıcınız var ve arka planına resim atmak istiyorsunuz(örnek Sunny), mpeg hariç hiçbir formatı desteklemez uydu alıcıları. Bu açıdan bu programa ihtiyaç duyulur. Ama programın özellikleri bununla da bitmiyor bir çok efekt verme ve avi dahil birçok format arasında dönüşüm yapabiliyor.

Ben anlatımı v.2.3.4'e göre yaptım ama farketmez. Çünkü yeni versiyonda da yapmanız gerekenler aynı şeyler..:
    1. Programı kurduktan sonra aşağıdaki resme bakarak numaralandırılmış maddelere göre işlemleri uygulayın.: (1) Klasör simgesine tıklayın ve resminizi seçin. (2) Açılan pencereyi AÇ tuşunu seçerek kapatın.
    2. Resimdeki (1)Disket simgeli düğmeye tıklayın. (2) Açılan pencereden Video only seçeneğini seçin ve (3) bu filmi kaydedeceğiniz yeri seçip bir isim verin, Format tipinden de MPEG türünü seçin. (4) OK tuşuna tıklayıp pencereyi kapatın. (5) işaretli şimşek tuşuna tıklayarak klibinizi oluşturun.
    3. Hepsi bu kadar.
    (¯`'•.¸¯`'•.¸, ________________ , .•'´¯) .•'´¯)
    (¯`'•.¸¯`'•.¸««««««««««»»»»»»»»»¸.•'´¯).•'´¯)
    ----==>>>>--->Kaon Sunny Team TR & Ar/ge Club Turkey<---<<<<==----
    (_¸.•'´_¸.•'´««««««««««»»»»»»»»»`'•¸_)'•.¸_)
    (_¸.•'´(_¸.•'´¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ `'•.¸_)`'•.¸_)

Teknik konularda pm atmayın foruma yazın birlikte çözüm bulalım..!

Kaon CDH ile Arkaplan Resmini Yazılıma Ekleme ve Cihaza Y&#252;klenmesi
    • &#214;ncelikle arkaplan kullanmak istediğiniz resim dosyasını (.jpg, .bmp, .gif) VideoMach programı ile sessiz (audio) bir video klibi *.mpg olarak d&#252;zenlemeniz lazım.
    • Kendi arkaplan resimli video klibinizi oluşturduktan sonra receiver'ınıza uygun yeni yazılımı forumdan indirdikten sonra zip.li dosyadan *.bin uzantılı yazılımı Program Files'da bulunan Kaon CDH i&#231;indeki Trasteos klas&#246;r&#252; i&#231;ine kopyalayın.
    • Sonra Kaon CDH programını a&#231;ın.
    • Load Firm Ware b&#246;l&#252;m&#252;n&#252; tıklayıp "Trasteos" i&#231;inde ki yazılımı se&#231;in.
    • Load Firm Ware b&#246;l&#252;m&#252; &#252;st&#252;nde yazılımı g&#246;rmeniz gerekli.
    • Sonra Image radio paneline ge&#231;in.
    • Patch image'i tıklayıp oluşturduğunuz yada &#246;rnek resimlerden birini se&#231;in. Burda &#246;nce bilgi penceresi g&#246;r&#252;nt&#252;lenecektir. Burdan max. ne kadar byte ekleyebileceğinizi anlarsınız. (3) madde de dosya durumu hakkında bilgi verilir ve (4) maddesinde de y&#252;kleme işleminin durumu g&#246;r&#252;nt&#252;lenir. Resim y&#252;klenecek ve &#246;nizleme penceresinde g&#246;r&#252;nt&#252;lenecek. Artık (5) maddedeki KUP d&#252;ğmesine tıklayın ve Y&#252;kleme programını &#231;alıştırın.
    • (1) resimdeki yere fare ile tıklayıp boşluk (spacebar) tuşuna basarsanız Engineer moduna germiş olursunuz. (2)Burdan y&#252;klenecek dosyayı se&#231;in. O zaman "Trasteos" (3) klas&#246;r&#252;ne bakarsanız "firm_mod.bin" dosyasının oluşturulduğunu g&#246;r&#252;rs&#252;n&#252;z(4).
    • Kaon CDH i&#231;inden KUP d&#252;ğmesine tıklayarak KUP 230 ile Trasteos i&#231;inde ki "firm mod.bin" dosyasını cihaza bilinen y&#246;nergelere g&#246;re Engineer Modu'nda y&#252;kleyin. (1) Doğru COM bağlantısını se&#231;in ve cihazınızı arka d&#252;ğmeden kapatın, rs232 kablonuzu takın. (2) Başlamadan &#246;nce y&#252;kleyeceğiniz yazılımın bilgilerinin cihazınıza uygun olduğunu kontrol edin. (4) Hazır olunca cihazı arka d&#252;ğmeden a&#231;ın ve y&#252;klemeyi başlatın.
    • İşlem Tamamdır... Eğer yeni bir yazılım ile birleştirip attıysanız TV a&#231;ıldığında yine cihazın key men&#252;s&#252;ne girerek Load Default işlemini yapmayı unutmayın. Radio dinlemeye baktığınızda resminizi g&#246;rebilirsiniz...
    Eğer hala yapamıyorsanız hi&#231; uğraşmayın demek ki &#231;ok acemisiniz ve makinenizin flash'ını yakabilirsiniz..!!!

Herkese kolay gelsin...

Gerekli Programlar :NOT : Eğer indiremezseniz bu dosyaları http://www.ozensat.net sitesinde Gerekli Programlar i&#231;inde ve Receiver Software/Kaon/KUPlar - BL Dosyaları ve Edit&#246;rler i&#231;inde bulacaksınız..!
    (¯`'•.¸¯`'•.¸, ________________ , .•'´¯) .•'´¯)
    (¯`'•.¸¯`'•.¸««««««««««»»»»»»»»»¸.•'´¯).•'´¯)
    ----==>>>>--->Kaon Sunny Team TR & Ar/ge Club Turkey<---<<<<==----
    (_¸.•'´_¸.•'´««««««««««»»»»»»»»»`'•¸_)'•.¸_)
    (_¸.•'´(_¸.•'´¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ `'•.¸_)`'•.¸_)

Teknik konularda pm atmayın foruma yazın birlikte çözüm bulalım..!

Yorum yap

yok arkadaşım orda sen gereklı programları koysanda bız burdan ındırsek beklıyorum kolay gelsın

Yorum yap

arkadaşım gerekli programlar zaten verilmiş yukarıda !
        BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

NOT : Eğer indiremezseniz bu dosyaları http://www.ozensat.net sitesinde Gerekli Programlar i&#231;inde ve Receiver Software/Kaon/KUPlar - BL Dosyaları ve Edit&#246;rler i&#231;inde bulacaksınız

diye bir a&#231;ıklama var...
          Masters of DVB!
          A
          N
          İ
          S
          A

Yorum yap

ARKADAŞLAR ŞU ""Inst_KaonCDH_4.0.zip"" program yok ınmıyo nerden bulacaz bunu bı yardım edın

Yorum yap

9030 animasyonlularda nasıl değiştiriyoruz..

Yorum yap

Özensat.net te programlar yok sadece videomach exe indi
                paylaşım için teşekkürler
                Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
                Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

arka fon,lu emu

ben kaon bölümüne koymuştum trakit
                  Arkadaş soruyor nerde dün akşam gördüm bu sabah yok silmişler diyor
                  6 ekim özel Arka fonlu emu ve cas emu bölümü hepsi oki,idi
                  arkadaşlar
                  saygılar
                  mrb selam mach1 forumdaki arkadaşlar ):mzk:
                  12.01.A5

Yorum yap

emege saygı
                    mrb selam mach1 forumdaki arkadaşlar ):mzk:
                    12.01.A5

Yorum yap

emeğinesağlık usta

Yorum yap

yardım

:help:ustalar ozensat ta ben bulamdım o arka fon deiştirme programını burdakileri de indiremiyom nasıl yaparız yardımlar icin sagolun...

Yorum yap

emeğine sağlık sağol

Yorum yap

Arkadaş ınmıyen dosyaya nasıl tşk edıyorsun anlamıyoru

ustam dosyalar ınmıyor bıgıne lınkle olmuş

Yorum yap

Şu dosyaları foruma ekleme yetkiniz var, neden alternatif linklerle milleti uğraştırıyorsunuz.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X