• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

dobratech te pvr (kayıt)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• dobratech te pvr (kayıt)

arkadaşlar.usb den flash diske 2 saat takılmasız sorunsuz kayıt yaptım. 500 gb lık harıcı usb diski taktım tanımadı? flash a yaptığım kaydı dark mediaplayer diye medya oynatıcım var. oynatmadı. bu konuda fikir paylaşalım mi?

gom player programını ındırın çalıştırması lazım.
    Next Machina 3D

Yorum yap

goker0051 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      gom player programını ındırın çalıştırması lazım.
      pc de sorun yok. bilgisayarda normal açılıyor. hd oynatıcı mediplayer cıhazını kast ettim. kodek sorunu olabiliyormuş?

Yorum yap

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı
        pc de sorun yok. bilgisayarda normal açılıyor. hd oynatıcı mediplayer cıhazını kast ettim. kodek sorunu olabiliyormuş?
        sevgili öğretmenim bende de imzamdaki media player var.EGREAT M33A bende hem cıs super plus hemde hd tv var ikisindede kayıt yaptık hemde bir kaç defa ve değişik büyüklükte hiç birini görmüyor bile çalmayı hiç denemiyor bile.amma iş yerimden bir arkadaşa next minix aldık geçenlerde çocuk için bir filmi kaydetmiş 1 saat falan meraktan götürdüm EGREAT M33A ya taktım canavar gibi oynattı.
        sonuç bahse konu cihazların hepsi ts formatında kayıt yapıyor.ama minix inkini oynatırken diğerlerini tanımıyor.minix çin malı diğerleri güney kore bir alakası olabilirmi.ayrıca minixin işlemcisini hala bilmiyoruz.dobratechim işlemcisi belli.
        aslında doktorda bir tane media player olsa deneyerek mutlaka sorunu bulur ve eminimki oynatır.
        İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
        VU+ SOLO 2
        Popcorn Hour A-210
        TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
        UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
        DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
        NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
        DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
        NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

Gom playerin en son sürümünü indirip kurun .ayrıca k-lite codec in en son sürümünü codec guide sitesinden ind,r,p kurun pc yeniden başlatın , ve mediaları oynattığını görürsünüz ama her kaydın ilk 10 saniyesi karelenerek yada donarak başlıyor devamında sorunsuz izlenebiliyor .ancak akıcı birşekilde pc de oynatımı için yeni codec ve player gerekli ,şimdilik denemeye devam ediyorum daha akıcı kombinasyon bulursam yazarım . Bu arada işletim sistemim WİN 7 .vista ve xp de bu işlemler farklı sonuçlar verebilir ...

Yorum yap

arif0571 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            sevgili öğretmenim bende de imzamdaki media player var.EGREAT M33A bende hem cıs super plus hemde hd tv var ikisindede kayıt yaptık hemde bir kaç defa ve değişik büyüklükte hiç birini görmüyor bile çalmayı hiç denemiyor bile.amma iş yerimden bir arkadaşa next minix aldık geçenlerde çocuk için bir filmi kaydetmiş 1 saat falan meraktan götürdüm EGREAT M33A ya taktım canavar gibi oynattı.
            sonuç bahse konu cihazların hepsi ts formatında kayıt yapıyor.ama minix inkini oynatırken diğerlerini tanımıyor.minix çin malı diğerleri güney kore bir alakası olabilirmi.ayrıca minixin işlemcisini hala bilmiyoruz.dobratechim işlemcisi belli.
            aslında doktorda bir tane media player olsa deneyerek mutlaka sorunu bulur ve eminimki oynatır.
            teşekür ediyorum.haklısınız.
            ben Dank Wrelles Full HD Mediaplayer kullaniyorum. telefunken fullhd kameramın görüntülerindede ses sorunu yaşiyorum ileride çıkacak yeni yazılımlarla bu tip cihazların bu eksikleri tamamlanacak inaniyorum.hoşçakalın

Yorum yap

ustralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Gom playerin en son sürümünü indirip kurun .ayrıca k-lite codec in en son sürümünü codec guide sitesinden ind,r,p kurun pc yeniden başlatın , ve mediaları oynattığını görürsünüz ama her kaydın ilk 10 saniyesi karelenerek yada donarak başlıyor devamında sorunsuz izlenebiliyor .ancak akıcı birşekilde pc de oynatımı için yeni codec ve player gerekli ,şimdilik denemeye devam ediyorum daha akıcı kombinasyon bulursam yazarım . Bu arada işletim sistemim WİN 7 .vista ve xp de bu işlemler farklı sonuçlar verebilir ...
              ilgi ve geniş açıklamanız teşekür ediyorum. benim windows medyaplayerle sorunum yok. dobratechten aldığım görüntüyü bilgisayarda problemsiz izliyebiliyorum. sorunum dobratech ten aldığım kaydı dark marka mediaplayer cihazında izlemem dir. hoşçakalın

Yorum yap

sonuç olarak usb ye next dobratech cihazdan yapılan filim kayıtı dvd diye nasıl kopyalanacak.nero kaydedicilerle ve nasıl dvd playerlerde bu dvd seyredilecek. bilenlerden deneyenlerden yardım istiyoruz.
                dün düşman ingiliz,fransız,anzaktı.bugün düşman cahillik,fakirlik,ayrımcılık.
                ismail dönmez-yazar

geçebilirsin anadan,yardan,serden
                seninde destanını okuyalım ezberden,
                haberin yok gibidir taşıdıgın degerden,
                elde sensin,dilde sen,gönüldesin baştasın
                fatih'in istanbul'u fethettigi yaştasın.

arif nihat ASYA

Yorum yap

Dobratech ten alınmış hd videolar için neronun en son 9 u deneyin .HD içerikli videoların codeclerin en geniş kapsamda olduğu DVD/Blue-RAY altyapısı NERO 9

da.eğer nero 9 ile de olmuyorsa nero 10 u beklemek gerekebilir.yada benzeri professiyonel video edit proğramları var .

Burada edindiğim tecrübede nero 9 önceki sürümler gibi geçici lisans yada serialler ile sağlıklı çalışmıyor. Farklı yöntemlerle aktif hale getirilsede daha sonra kaldırılmasında sorun çıkıyor ve ilk kurulum trial seriali istiyor .Anlıycağnız iş formata kadar gidebiliyor.

Yorum yap

deliboran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    sonuç olarak usb ye next dobratech cihazdan yapılan filim kayıtı dvd diye nasıl kopyalanacak.nero kaydedicilerle ve nasıl dvd playerlerde bu dvd seyredilecek. bilenlerden deneyenlerden yardım istiyoruz.
                    dobratech ın kayıt formatı en yaygın formatlardan.mpg neronun tüm versiyonları ile rahatlıkla dvd ye yazdırabilirsin.
                    dvd ye gerek var mi acaba? zaten pc de izleniyor. benim sorunum kendi mediplayer cihazımda çalışmayışı?

Yorum yap

Şu olayı 6 yaşındaki çocuğa anlatır gibi açıklayacak varmı? Ben harici HDD ye usb den takıp kayıt edebilir ve bu kaydı WD live TV Media player da oynatabilirmiyim?
                      ---------------------------------------------------

Yorum yap

Usb diskine kayıt yapabilirsin ama WD live ın codecleri uygunsa ise izleyebilirsin. Kayıt yaptıktan sonra denemeniz gerekli.
                        Computer High Engineer
                        Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller
                        Türk insanı para gibidir . İçine ışık tut , Atatürk yoksa sahtedir.
                        Bilinçsizce söz söylemektense otur , oku, düşün, anla, kavra öyle gel..

Yorum yap

Mrdp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Usb diskine kayıt yapabilirsin ama WD live ın codecleri uygunsa ise izleyebilirsin. Kayıt yaptıktan sonra denemeniz gerekli.
                          Cevabınız için tşk ederim,yalnız yine net olamadım usb drive a kayıt yapabiliyorsam HDD ye de kayıt yapabiliyor olmam lazım diye düşünüyorum (yanlışmı?) Dobratech pvr hangi uzantı ile kayıt yapıyor bilmiyorum(çünkü sahip değil almayı düşünüyorum ve bu soruların cevabını bulmadan da para ödemek istemiyorum açıkcası)eğer kayıt uzantısı WD Media player a uyuyorsa açar zaten diye düşünüyorum. Teşekkürler
                          ---------------------------------------------------

Yorum yap

Harici HDD ne kayıt yapabilirsin. WD ile seyredebilmek için codec güncellesi yapmalısın..... Uygun kodecler ile
                            Computer High Engineer
                            Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller
                            Türk insanı para gibidir . İçine ışık tut , Atatürk yoksa sahtedir.
                            Bilinçsizce söz söylemektense otur , oku, düşün, anla, kavra öyle gel..

Yorum yap

Arkadaşlar benim kayıt formatlarıyla ilgili bir sorum olacak. Goldmaster 77900 ve 50900 cihazlarım .ts uzantılı kayıt yapıyor. Goldmaster 9900 cihazım ise saçma sapan bir format olan .rec uzantısıyla kayıt yapıyor. Next 2000 CIS Super Plus cihazım .ts uzantılı kayıt yapıyordu ve .ts uzantılı kayıtları okuyordu sorunsuz olarak. Birinci sorum Next te yaptığım kaydı niye Goldmasterda izleyemiyorum aynı uzantıyla (.ts)kayıt yapmalarına rağmen? İkincisi Next 2000 Super HD cihazımın kayıt formatı ve uzantısı nedir? Ve bu cihazımda yaptığım kayıtlarımı Next 2000 Dobratech aldığımda izeleyebilecekmiyim? Bir de Next 2000 Dobratech .ts uzantılı kayıtları da okuyor mu acaba? Next 2000 Super HD de okumuyordu(
                              DIGITURK IRDETO MODUL
                              D-SMART D-FIX MODUL
                              TİVİBU IRDETO MODUL
                              ---------------------------
                              SKYSTAR 2 USB HD TV CARD
                              -------------------------
                              TECHNISAT DIGIT ISIO STC 4K
                              HUMAX 4TUNE 4K
                              KATHREIN 926 4K
                              VU+ DUO 4K
                              DREAMBOX ONE 4K
                              WETEK PLAY 2 4K