• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

[Windows Yazılım] Güncel Windows 10 Uygulamalı Proğramları

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• [Windows Yazılım] Güncel Windows 10 Uygulamalı Proğramları

Windows 10 "Bir şey oldu" Hatası [Çözümlü Anlatım]

Windows 10 Bir şey oldu hatası

Windows 10'a yükseltme işleminin ilk aşaması olan Windows 10'u indirme sırasında karşımıza "Bir şey oldu" hatası çıkıyor. Kullanıcılar belli bir bekledikten sonra en sonun da "Bir şey oldu" şeklinde bir hata ile karşılaşıyor.

"Bir şey oldu" hatasının nedeni Dil, Mimari ve Sürüm seçimi sırasında var olan sisteminiz ile uyuşmamasıdır. Büyük ihtimalle kullandığınız Dil ve Sürüm seçimi sırasında bir uyuşmazlık oluyor. İşte "Bir şey oldu" hatası çözümüiçin aşağıda ki adımları uygulayın.

"Bir şey oldu" Hatası Çözümü

Denetim Masası > Saat, Dil, Bölge kısmına gelip bölgeye basın.
    Daha sonra yönetimsel sekmesine gelip sistem yerel ayarlarını değiştir dedikten sonra İngilizce(Amerikan)yapınca sorunun ortadan kalkması gerekiyor. Eğer ki siz de burası zaten Türkiye değil ise Türkiye yapıp tekrar denemenizde fayda var.

Aylardır beklenen Windows 10 Çıktı! Ücretsiz bir şekilde Windows 10'u Hemen İndirin! Lisanslı Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıyorsanız Windows 10'u yükseltmek için hiçbir engeliniz olmayacaktır. Windows 10 nasıl indirilir ve Windows 10 nasıl yüklenir sorularına sizler için yanıt verdik.
    Windows 10 Nasıl Yüklenir? ve Windows 10 Nasıl İndirilir?

Microsoft, güncelleştirmeye ek bir seçenek olarak manuel (el ile, bizzat kendiniz) yükseltme aracını indirmeye açtı. Bu aracı indirerek, güncelleştirmeyi beklemeden (Rezervasyon yapmamış olsanız bile) Windows 10’u indirebilir ve işletim sisteminizi Windows 10’a basit bir şekilde yükseltebilirsiniz.

Windows 10 indirme linki: http://www.microsoft.com/tr-tr/softw...load/windows10

64 Bit Sistemler için Windows 10 Yükseltme Aracını İndir

Windows 10 Yükleme Aracı İndir [64-Bit]

32 Bit Sistemler için Windows 10 Yükseltme Aracını İndir

Windows 10 Yükleme Aracı İndir [32-Bit]
    Windows 10 Güncelleştirmeler İle Nasıl Yükseltilir?

Eğer lisanslı Windows 7, Windows 8 ya da Windows 8.1 kullanıcısı iseniz ve Windows 10 için rezervasyon yaptırmış iseniz; Denetim Masası > Windows Update bölümünden veya Mağaza uygulamasından güncelleştirmeleri denetle diyerek Windows 10’u ücretsiz bir şekilde yükseltebilirsiniz.

Windows 10 İçin Kaç GB Alan Gerekiyor?

Windows 10 için gerekli alan 3 GB boyutundadır. Bilgisayarınızda 3GB'dan fazla yer olması gerekiyor. Eğer Windows’u 32 GB SSD’ye yüklemiş iseniz, Windows 10 güncellemesi için bazı uygulamaları silmeniz gerekiyor.

Lisanslı Windows 7, 8 veya 8.1 kullanmıyorsanız yakında mağazalarda satışa sunulacak olan Windows 10 kutu sürümlerini alabilir ve Windows 10'a geçiş yapabilirsiniz.

Windows 10 güncellemesi nereye inecek diye soracak olursanız, C:\$Windows.~BT konumuna inecektir.

Windows 10 Kurulumunda Ürün Anahtarı Kabul Etmiyor Sorunu

Windows 10'u USB Bellek ya da ISO dosyasını kullanarak temiz kurulum yapabilirsiniz. Fakat bu Windows 10 kurulumunda ürün anahtarı kabul etmiyor hatası alabilirsiniz. Temiz kurulum yapabilmeniz için en az bir kere yükseltme yapmanız gerekmektedir. Temiz kurulum yaparsanız ürün anahtarı ister sizden. ISO dosyasıyla ile yükseltme yapmaya çalışan bazı kullanıcılar da ürün anahtarı problemi yaşıyor. Bu sebepten en temizi Windows Update üzerinden gelen yükseltmeyi uygulamak olacaktır. Benim tavsiyem beklemekten yanadır.

Yorum yap

Windows 10'a Yükselttikten Sonra "Counter Strike: GO Engine Error" Hatası

Counter Strike: GO oyununu çalıştırmaya çalıştığınızda Engine Error "your graphics hardware does not support all features (CSM)needed to run this" diye bir hata ile karşılaşıyorsanız çözümü oldukça basittir. Eğer bu hata Windows 10'a geçtikten sonra oldu ise aşağıdaki adımları uygulamanız kesinlikle sizi çözüme kavuşturacaktır.Windows 10'da "Counter Strike: GO Engine Error" Hatası Neden Olur?

DirectX 12 destekleyen oyunları oynayabilmeniz için Windows 10 işletim sitemi gerekiyor. Çünkü Windows 8.1'de DirectX 12 desteği bulunmuyor. Yani bir önceki işletim sisteminizde DirectX 12 olmadığı için ve yükseltmeden sonrada Windows 10'da olmadığı için bu hatayı alıyor olabilirsiniz.

Ayrıca ekran kartı sürücüsü Windows 10 ile uyumlu olmayabilir. Ekran kartı driverı uyumlu değil ise bu tarz sorunlar doğaldır. Çözüm için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.Windows 10'da "Counter Strike: GO Engine Error" Hatası Çözümü

DirectX 12'den kaynaklanıyorsa eğer DirectX 12'yi indirip kurmanız gerekiyor. Ama Windows'a ait olduğu için indirmenize gerek yok. Eğer daha önceden DirectX'in herhangi bir sürümü yüklü ise Windows Update üzerinden güncelleme yaparak eski sürümü DirectX 12'ye güncelleyebilirsiniz.

DirectX 12 sorununu çözdünüz ve hata hala devam ediyorsa ekran kartınızın driverını güncellemeniz gerekiyor. Bunun için bilgisayarınızın üretici sitesini açın ve Windows 10 ile uyumlu ekran kartı driverını indirin. Daha sonra driverı kurun. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sorununuz çözülecektir.

Ayrıca son olarak da Antivirüs programını ve Windows Güvenlik Duvarını devre dışı bırakıp oyunu çalıştırmayı denemeniz hatadan kurtulmanızda faydalı olabilir.

Yorum yap

Windows 10 "Bir şey oldu" Hatası [Çözümlü Anlatım]

Windows 10 Bir şey oldu hatası

Windows 10'a yükseltme işleminin ilk aşaması olan Windows 10'u indirme sırasında karşımıza "Bir şey oldu" hatası çıkıyor. Kullanıcılar belli bir bekledikten sonra en sonun da "Bir şey oldu" şeklinde bir hata ile karşılaşıyor.

"Bir şey oldu" hatasının nedeni Dil, Mimari ve Sürüm seçimi sırasında var olan sisteminiz ile uyuşmamasıdır. Büyük ihtimalle kullandığınız Dil ve Sürüm seçimi sırasında bir uyuşmazlık oluyor. İşte "Bir şey oldu" hatası çözümüiçin aşağıda ki adımları uygulayın.

"Bir şey oldu" Hatası Çözümü

Denetim Masası > Saat, Dil, Bölge kısmına gelip bölgeye basın.
        Daha sonra yönetimsel sekmesine gelip sistem yerel ayarlarını değiştir dedikten sonra İngilizce(Amerikan)yapınca sorunun ortadan kalkması gerekiyor. Eğer ki siz de burası zaten Türkiye değil ise Türkiye yapıp tekrar denemenizde fayda var.

Yorum yap

Windows 10'u Yükleyemedik Hatası Çözümü

Windows 10'a yükseltme yaparken karşınıza Windows 10'u yükleyemedik hatası çıkıyor olabilir. Bu hatadan sonra bilgisayarınızı eski sistemine geri dönecektir. Bu hata indirmeleri tamamladıktan ve kurulumu başlattıktan sonra çıkıyor. Hata kodu ise 0xC1900101-0x40019 bu şekildedir.

Karşınıza, Windows 10'u yükleyemedik ve devamın da Yükleme SECOND_BOOT aşamasında OOBE işlemi sırasında bir hatayla başarısız oldu hatası alıyorsanız aşağıda ki çözümü uygulayarak Windows 10 yükseltmesini devam ettirebilirsiniz.Windows 10'u Yükleyemedik Hatası Çözümü

Bu sorunu çözmek için Windows'da temiz önyükleme gerçekleştirme makalesinde yazılan işlemleri gerçekleştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
          Ve daha sonra BU LİNKTEN dosyası masaüstüne indirin ve rardan çıkartın.
          Arşivden çıkartacağınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'a tıklayarak dosyayı çalıştırın.
          İşlemler tamamlandıktan ve DOS ekranı kapandıktan sonra güncellemelerinizi ve yükseltme işleminizi yeniden kontrol edebilirsiniz.

Yukarıda ki adımlara ek olarak da belirtmek istediğim bazı unsurlar var. Bu işlemlerden sonra hala olmuyor ise, Antivirüs programınızı kaldırıp deneyebilirsiniz. Ayrıca sistem de Intel Rapid Storage / Intel Depolama Aygıtı Teknolojisi / İntel Yönetim Motoru Bileşenleri var ise, sistemden kaldırıp test edebilirsiniz.

Konuyu bitirmeden son bir öneride bulunmak istiyorum. Ekran kartınızın sürücüsünü güncellemenizde de fayda var.

Yorum yap

Windows 10'da TouchPad'in (Dokunmatik Yüzey) Çalışmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Windows 10 işletim sistemine geçtikten sonra bazı laptopların TouchPad'i çalışmamaya başladı. Bu sorunu yaşayan kullanıcılar için çözümünü detaylı bir şekilde anlattık.

Windows 10'a geçiş yaptıktan sonra rahatlıkla kullanamamaktan şikayetçi olabilirsiniz. Geçen aldığımız bir yardım mesajında "Windows 10'a geçiş yaptığını ve TouchPad'in (Dokunmatik Yüzey) çalışmama sorunu" yaşadığı belirtilmişti. Bizde ekibimiz ile araştırdık ve bulduk. Neden olduğuna gelirsek, Windows 10'a geçtikten sonra bazı dizüstü bilgisayarlarda TouchPad sistem tarafından devre dışı bırakılıyor. Aslında sorun ne Driver'ın uyumsuzluğu ne de donanımsal değil, sorun tamamı ile Fare ayarlarınızın istemsiz olarak değişmesi. O yüzden basit bir komut zinciriyle bu sorunu çözebilmemiz mümkün oluyor. Windows 10'Da devre dışı bırakılan TouchPad'inizi aktif hale getirmek için sırasıyla aşağıdaki komutları izleyin:
            Windows 10'da ki TouchPad Hatası Çözümü

Sol alt köşede bulunan Başlat'a tıklayın ve sonra da Ayarlar menüsünü açın.
            Karşınıza gelecek olan ekranda Cihazlar seçeneğine tıklayın.
            Sol kısımda bulunan Fareler ve Dokunmatik Yüzey'e tıklayın.
            En alt kısımda bulunan Ek Fare Seçenekleri'ne tıklayın.
            Pop-up şeklinde bir sayfa çıkacak ve burada Fare Özellikleri bulunacak. En sağ kısımda bulunan ELANbölümüne tıklayın.
            Elan Smart-Pad yazısının üstüne tıklayarak Aygıtı Etkinleştir'e tıklayın.
            Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve artık TouchPad'inizi kullanabilirsiniz.

Yorum yap

Windows 10 Fiyatı
              Microsoft'un son işletim sistemi olan Windows 10 işletim sisteminin fiyatı belli oldu. Amerikanın en ünlü e-ticaret sitesi olan Newegg'in ön satışa sunduğu Windows 10'un fiyatı bu sayede gün yüzüne çıktı. Resimde de göreceğiniz bu fiyat, Windows 10 yükseltmesinin 1. yılın sonunda windows 10'a devam edebilmeniz için satın almanız da geçerli olacaktır.

Newegg sitesi daha öncede Windows 8'in çıkış tarihini ve fiyatını herkesten önce sitesinden yayınlayarak duyurmuştu. Bu sefer de Windows 10'un çıkış tarihini fiyatı konusunda öncülük yaptı. İlk başta 30 Ağustos olarak belirlediği tarihi Micsoroft'un çıkış tarihini resmen açıkladıktan sonra çıkış tarihini 29 Temmuza çekmiştir. Newegg'in satışa sunduğu Windows 10 işletim sisteminin sürümleri Windows 10 Ev ve Windows 10 Profesyonel OEM olarak karşımıza çıkıyor. Bunların fiyatları ise Windows 10 Ev sürümü için 109.99 Dolar, Windows 10 Profesyonel sürümü için 149.99 Dolar olarak belirlenmiş görünüyor.

Sitemizi takip ettiğiniz sürece Windows 10 ile ilgili bütün gelişmeleri ilk önce siz öğrenebilirsiniz.

Yorum yap

Windows 10 Genel Özellikleri

Windows 10 işletim sisteminin windows 8'in devamı niteliğinde olduğu için arayüz ve tasarım konusunda windows 8'in sadece üstüne koymuşlar diyebiliriz. Windows 8'den ayrılmamış kalıbı ile Windows 10'un genel özellikleri şöyledir;

Microsoft firmasının en geniş cihaz seçeneğine sahip işletim sistemidir.

Bir kişiye ait tüm cihazlardaki Windows’ların birbiriyle senkronizasyonu devam ediyo.

Windows 10 işletim sistemi kullanıcılara tam ve doğru bir deneyim sunacaktır.

Başlat düğmesine bastığınızda karşınza klasik windows başlat menüsü çıkacaktır.

Windows 7 kullanıcılarının Windows 10'a geçiş kolaylığı.

Windows 10, windows 8'de de olduğu gibi metro arayüze sahiptir ama klasik başlat menüsü ile arayüzden parçaları görebilirler.

Windows başlat menüsünde ki kutucuklarını boyutlarını özelleştirebilirsiniz.

Windows 10'un test denemeleri devam edecek ve en iyi bir şekilde ve en kısa zamanda kullanıcılara hizmet vermeye devam edecektir.

Windows 10 işletim siteminin windows 8'de ki gibi kullanıcıları arayüzden çıkarmak yerine daha basit bir yapı ile uygulamalara ulaşım kolaylaşacak.

Task View adında ki yeni menü ise işletim sistemine eklenmiş vaziyette olacaktır.

Yeni menü sayesine masaüstü modları arası geçiş yapabilecek ve açmış olduğunuz uygulamaları tek bir ekranda görüp kontrol edebileceksiniz.

Windows 10'da Snap Assist adında ki yeni araç sayesinde yanda açık olan uygulamaları görebilir ve üstünde işlem yapabilirsiniz.

Windows 10 işletim sisteminin aslında en çok dikkat çeken tarafı yıllardır istenilen ama kullanıcıların yapamadığı komut satırana CTRL-V yaparak yapıştırma işlemini artık windows 10'da yapabileceksiniz.

Windows 10 hem dokunmatik ekran kullanıcıları için hemde klavye-mouse ikilisini kullananlar için hazırlanmış diyebiliriz.

Buton boyutları ve konular büyütülmüş halde olacağı için windows 10 işletim sistemi windows 8'e alışamayanlar için ideal bir çözüm olacaktır.

Windows 10 İşletim Sistemi Ekran Görüntüleri

Windows 10 işletim sisteminin ekran görüntülerine göz atarak gerekli olan izlenimi yapabilir, gözünde ki görsel sorulara cevap bulabilirsiniz.

Yorum yap

Çoğu kullanıcının merak ettiği bir soru olan, Windows 10'a geçtiğimde kullandığım Uygulamalar, Programlar ve Dosyalar kaybolacak mı sorusuna bir yanıt verelim istedik.

Mevcut bir cihazı Windows 10'a yükseltiyor iseniz dosyalarınız korunur. Böylece bir şeylerin kaybolacağı endişesini yaşamazsınız. Üstelik görev çubuğuna sabitlediğiniz uygulamalar bile aynı şekilde korunur halde karşınıza çıkacaktır.

Fakat unutmamamız gereken bir unsur var. Bilgisayarın beklenmedik durumlarda çökmesi, dosyalarınızın zarar görmesine, hatta silinmesine yol açabileceğinden, her şeyi yedeklemeniz gerekiyor. Bazı yazıcı ve donanımlar çalışmayabileceği gibi, virüsten koruma veya güvenlik programları da dahil bazı yazılımlar yüklenmeyebilir veya düzgün çalışmayabilir. Ayrıca, ev ağlarına ya da kurumsal ağlara bağlanmakta sorun yaşayabilirsiniz.

Fakat yeni bir Windows 10 cihazı aldıysanız, şu anki Windows cihazınızdaki verileri, sınırlı bir süre boyunca Laplink ortaklığı aracılığıyla aktarabilirsiniz. Laplink PCmover Express, dosyalarınızı, ayarlarınızı ve kullanıcı profillerinizi eski Windows cihazınızdan yeni Windows 10 cihazınıza taşımanın en kolay yoludur. Üstelik Microsoft güvencesi ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Yorum yap

Aylardır önizleme sürümü olarak sunulan Windows 10 Creators Update, sonunda Insider olmayan PC kullanıcılarına da sunuldu. Güncelleme, Microsoft tarafından 11 Nisan'da Windows Update üzerinden dağıtılacak, ancak beklemek istemiyorsanız

"Windows 10 Media Creation Tool"u indirip, Creators Update'i kendiniz yükleyebilirsiniz.

Beklemeyi tercih etmeniz halinde Microsoft'un yeni PC'lere öncelik vereceğini söyleyelim. Creators Update'e geçtikten sonra Windows 10'un birkaç yeni işlev kazandığını fark edeceksiniz. Bunlar arasında üç boyutlu çizimlere izin veren yeni 3D Paint uygulaması, web tarayıcısı Edge'de yapılan geliştirmeler var.
                    Bunların yanında oyunlara yönelik birkaç geliştirme de var. Yeni Game Mode, PC'nizin kaynaklarını oynadığınız oyuna ayırıyor ve oyundan daha iyi performans almanızı sağlıyor. Dahili Beam canlı yayın yapma özelliği, sadece Microsoft hesabınıza bağlı bir Beam hesabıyla oyunlarınızı canlı olarak yayınlamanıza izin veriyor.
                    Microsoft, Creators Update ile beraber gizlilik konusunda daha saydam olmak istiyor ve daha iyi bir gizlilik kontrolü sunuyor. Yeni bir PC'ye güncellemenin dahil olduğu Windows 10'u yüklerken "hızlı ayarları" kullanmanız önerilmiyor; bunun yerine karşınıza bir dizi gizlilik seçeneği geliyor. Bu seçenekler varsayılan olarak açık olsalar da, kolaylıkla kapatılabiliyorlar. Firma, Windows 10'un hangi tür veriler topladığına dair bir liste de yayınladı.
                    Her büyük güncelleme gibi Creators Update'in de kullanımdan kaldırdığı birkaç işlev var. Bunlar arasında Apps Corner ve Reading List bulunuyor.
                    Bu arada güncellemenin Windows'lu telefonlara gelmesi 25 Nisan'dan önce gerçekleşmeyecek ve yeni işlev sayısı, telefonlar için daha kısıtlı olacak.

Creators Update'i PC'nize hemen şimdi yüklemek için, Microsoft'un sayfasından Media Creation Tool'u indirebilir ve yükseltme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X