• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Arkadaslar yardim lütfen

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Arkadaslar yardim lütfen

selam

yeni bir w lan modem aldim markasi Linksys
    Wireless-g wag354g markali

kurulum konusunda yardimci olabilirmisiniz bir türlü ayarlarini yapip
    internete baglanamiyorum

saygilar
    blackhawk

Ayarlardan bahsetmişsin o modemi bilmiyorum ama modemlerin genel ayarlamasından bahsedeyim ;Modemle gelen cd den kurulumu yaptıktan sonra modemin yönetimi web tabanlıysa internet explorer ın adres satırına 192.198.1.1 yazıp enter la. Daha sonra sana şifre soracaktır.Bu şifre modemine göre değişir ancak her modemin kullanma kılavuzunda yazar kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra ayarları şu şekilde yapacaksın (takıldığın nokta vpi ve vcı değerleridir diye düşünüyorum) şu şekilde olacak; VPI: 8 , VCI: 35 , kullanıcı adı : xxx@ttnet veya hangi firmadansa firmanın verdiği kullanıcı adı , şifre:xxx bunları girdikten sonra onayla.
    Genel olarak anlatmaya çalıştım bir modem başka modemi pek tutmadığı için bunları bir dene.
    Eğer sorunları daha ayrıntılı yazarsan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    Saygılar

Yorum yap

wep tarayıcını aç 192.168.1.1 ya enterla karşın gelen
      kullanıcı adi : admin
      paswword : admin
      diyerek menuye gir bağlantılarında bir problem yoksa girer varsa senin başka problemlelrin vardır onları çözmen gerekir ben yok sayaraktan devam ediyorum

the basic setup ekranı çıkacaktır . link sys basic setup ekranında

encapsulation: RFC2516PPPOE
      Multiplexing :LLC
      Virtual circut : 8 vpı
      35 vcı

username:telekomdan aldıgın kullanıcı adını gir
      paswrd : şifreni gir
      ayarları kaydetmek için save setting butonuna bas

adsl ışıgı yandıktan sonra internete girebilirsin
      yinede olmadı diyorsan
      bü ürünü armada getirir
      tel:0212 230 89 80 irtibat kurabilirsin bu arada