• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Hdd Kutusu Ile Ilgili

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

tanfer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum konuyu biraz acarmisin nasil yaptin ve hangi marka?

devre ön kapak taki swich ten kapağın kapalı veya açık olduğun anlıyor ve aynı zamanda o swich ten diske 5 volt veriyor veya ön panele veriyor. devre üzerindeki röle A ve B data ları diske veya ön panele veriyor.

yani kapak kapalı iken röle normal konumda diske dataları veriyor ön paneldeki swichte diske 5 volt veriyor.
    kapak açılınca kapaktaki swich röleyi çekiyor ve diske giden 5 volt u kesiyor ön paneldeki usb girişine veriyor röle çekilince A ve B datalar diskten izole olup ön paneldeki usb girişine gönderiliyor
    böyle basit bir devre kullandığım disk kontrolcu devre microbox marka 80 gb olan usb diskten çıkma.

Yorum yap

resim eklemede sorun var diye tekrar eklemiştim sildim

Yorum yap

@necc7 kardeş çalışmandan dolayı seni tebrik ederim güzel çalışma olmuş peki ayriyeten usb de çalışıyormu saygılar
        Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
        Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

evet ön panel kapağını açar açmaz içerideki disk otomatik olarak devreden çıkıyor ve ön paneldeki usb girişi aktif oluyor

Yorum yap

bu da baglantı şeması röle 5 volt luk iki kontaklı diyod 1n4007

Yorum yap

@necc7 kardeş vallahi helal olsun cihazı PVR yaptın başarılarının devamını diliyorum paylaşımın için teşekkürler saygılar sevgiler
              Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
              Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

zaten usb pvr idi.değişen sadece harici hdd ve dahili hdd.elektronik bilgisi olan herkes yapar ama ben yapamam o başka.
                İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                VU+ SOLO 2
                Popcorn Hour A-210
                TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
                UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
                DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
                NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
                DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
                NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

bülent56 sağol kardeş teşekkürler

Yorum yap

necc7 çok güzel bir çalışma eline emeğine ve aklına sağlık. yalnız bir sorum olacak disk içerisindeki kayıtları pc üzerine aktarma yapmak istediğimiz zaman kasa kapağını açıp diski almamış gerekecek. Benim gibi PC üzerinde arşiv yapan biri için çokda ideal değil sanırım.

Saygılarımla.

Tekrardan emeğine sağlık güzel bir çalışma olmuş.

Yorum yap

evet pc üzerinde arşiv yapmak için kapağı açıp harici disk takmak lazım benimde sürekli öyle takılı idi kapak açık iken görüntüsü pek hoşuma gitmediğinden içine disk taktım. ama istersem ikinci bir usb girişi daha yapıp diski çıkarmadan pc ile arasında bağlantı yapılabilir. elimde 80 gb bir disk daha var onu takmayı düşünürsem bunuda bir şekilde yaparım teşekkürler.

Yorum yap

aslında iyi oldu bunu belirttiğin belki devreyi biraz daha değiştirip bir anahtar ve röle ilave edip ön panel açık iken anahtarın kunumuna göre direk usb disk takma veya laptopu usb ara kablosu ile bağlayıp içerideki diske erişilebilir yapabilirim. ne ise bir ara elim değince onuda hallederim. teşekkürler

Yorum yap

selam arkadaşlar;
                          benin 40 gb lattop hd ince kutulu, samsung var ne yaptıysan reciver görmüyor, bazen görüyor acayip harfler falan çıkıyordu ama kayıt yapmıyor hata veriyordu.
                          yaptıklarım
                          1. magic parttion ile hd 2 böldüm 20-20 gb
                          2. fat 32 yaptım
                          taktım gene olmadı sonra forumun birinden ilave kablo ile hd güç vermek hakkında bi şeyler okudum (hd kablosu 1 tarafı 1 diğer tarafı 2 usb'li) ve denedim birini cihaza diğerini de lattop'a taktım sonuç ok hardiski görüyor daha sonra lattopdaki kabloyu söktüm sorun yok cihaz katıt yapıyor ve sorunsuz bi şekilde bilgisayardan izlenebiliyor.

acizane teşhisim şu (ben normal bi cihaza hd takacak kadar elektronik bilgisine haiz değilim )
                          gelen güç artık kac voltsa hd döndürmeye yetmiyor.

şayet böyle bi şey varsa (teşhis doğru ise) o zaman kayıt cihazına göre güç verecek şekilde bi ayar yazılımla sağlanabilirmi.
                          bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim. bi de böyle kullanım cihaza zarar verir mi?
                          not: yukarıda acıklandığı gibi hd çalıştırırsanız akabinde usb belleğinizi görmeyecektir düğmeden açıp kapatmalısınız
                          Next 2000 CIS Super Plus

Yorum yap

bendeki 2.5'' wd passport usb hdd sadece receiver'dan güç alarak çalışıyor. şimdiye kadar hiç sorun çıkarmadı. ya sizin kullandığınız hdd çok güce ihtiyaç duyuyor ya da hdd kutusunda bir sorun var.

Yorum yap

arkadaşlar format biçimi çok önemli buna dikkat edelim ayni fat32 olması gerek yada tek parça disk olması gerek

Yorum yap

konkat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                selam arkadaşlar;
                                benin 40 gb lattop hd ince kutulu, samsung var ne yaptıysan reciver görmüyor, bazen görüyor acayip harfler falan çıkıyordu ama kayıt yapmıyor hata veriyordu.
                                yaptıklarım
                                1. magic parttion ile hd 2 böldüm 20-20 gb
                                2. fat 32 yaptım
                                taktım gene olmadı sonra forumun birinden ilave kablo ile hd güç vermek hakkında bi şeyler okudum (hd kablosu 1 tarafı 1 diğer tarafı 2 usb'li) ve denedim birini cihaza diğerini de lattop'a taktım sonuç ok hardiski görüyor daha sonra lattopdaki kabloyu söktüm sorun yok cihaz katıt yapıyor ve sorunsuz bi şekilde bilgisayardan izlenebiliyor.

acizane teşhisim şu (ben normal bi cihaza hd takacak kadar elektronik bilgisine haiz değilim )
                                gelen güç artık kac voltsa hd döndürmeye yetmiyor.

şayet böyle bi şey varsa (teşhis doğru ise) o zaman kayıt cihazına göre güç verecek şekilde bi ayar yazılımla sağlanabilirmi.
                                bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim. bi de böyle kullanım cihaza zarar verir mi?
                                not: yukarıda acıklandığı gibi hd çalıştırırsanız akabinde usb belleğinizi görmeyecektir düğmeden açıp kapatmalısınız
                                HDD kutusunu değişitirin sorun kalmaz.....20 ytl olması lazım Everest, Mikrobox yada codegen alın....

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X