• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Android telefonların gizli menüsü

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Android telefonların gizli menüsü

Bazı Android telefonlarda bulunan gizli bir özellik ile cihazın hiç bilmediğiniz bir ekranına ulaşabilirsiniz...

Android Central sitesinin ortaya çıkardığı bu gizli menü, ancak özel bir karakter dizisi girilince açılabiliyor. Menüden Galaxy telefonların donanım durumu ve çeşitli işlevler denenebiliyor. Ayrıca teknik servislerin de kullandığı bu menüden bir sürü kontrol yapılabiliyor.

Örnek olarak Samsung Galaxy S5 telefondaki gizli servis menüsüne erişmek için önce cihazdaki Arama/Telefon tuşuna basıp, sonra (tırnak işaretleri olmadan olmadan) yazıyorsunuz. Bunu yazarak girdiğiniz menüde cihazın titreşim, renk, dokunmatik ekran, hoparlör gibi çeşitli teknik özelliklerini test edebileceğiniz ekran geliyor.

Menünün çoğu normal bir kullanıcı için biraz fazla teknik ayrıntılarla dolu olabilir ama mesela renk testleri ölü piksel kontrol için işe yarayabilir. Veya ekranda belli bir yere dokunduğunuzda komutları algılamadığını düşünüyorsanız, dokunma testini deneyebilirsiniz. Ayrıca menüden telefonun hızölçer, barometre, parlaklık, jiroskop ve benzer sensörleri de test edilebiliyor. Hoparlör testini ise kalabalık yerlerde denemeyin, çünkü cihazdan yüksek volümde bir sinyal tonu çıkıyor.

Servis menüsünden çıkmak için cihazınızın Geri (Back) tuşuna basmalısınız. Tabii her ne kadar cihazlarını kurcalamaya meraklı çok kullanıcı olsa bile, yine de genel olarak bu türden teknik servis menülerinin karıştırılmasını önermiyoruz. Herhangi bir ayar değiştirdiğinizde telefondaki bazı özellikleri devre dışı bırakabilirsiniz.

bu haberi yaklaşık 1 ay önce gördüm
    denedim,hiçbirşey yok
    öyle bir menü yok yani
    denemeden haber vermeyiniz.

Yorum yap

Bazı cihazlar diye belirtilmiş.
      Ben denedim kendimin kullanmış olduğu cihaz/larda böyle bir uygulamayı yapamadım.
      Ama bir kaç arkadaşın kullanmış olduğu cihaz/larda deneme yaptık 6 cihazdan 3 tanesinde bu uygulama açılıyor.

siz kendiniz biraz bir araştırın ondan sonra yazılan mesaj'a tekpi gösterin.
      Kolay gelsin.
      Dostluğun en iyi yanı, sırlarınızı açabileceğiniz birisi olmasıdır.
      --------------------------------------------------------------
      Starcom SR X1005HD PVR, Next 2000 FTA usb,
      Next YE-18500 HD+Plus
      90cm ofset çanak (türksat) sabit,
      90cm ofset çanak hotbirt sabit. multifeed (sirus),
      90cm ofset çanak (multifeed +astra - w3),
      110cm Ofset Çanak Goldmaster Diseq Motor,
      500 GB CASPER (2.5) HD.

Yorum yap

walla kaç tane telefonda denedik
        tık yok
        yalan haber