• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dreambox 500s internet problemi (acil)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Dreambox 500s internet problemi (acil)

Merhaba arkadaşlar

bende Dreambox 500s var cihaza pc'den erişebiliyorum ancak cihaz internete çıkmıyor addons dan gemini server indirmeye çalıştığımda can not resolve hostname hatası vermekte yardım larınız için teşekkür ederim.

arkadaşlar konu acil cevap vere bilecek kimse yok mu?

Yorum yap

buraya bi bak

http://www.mach1digital.com/mach1for...61&postcount=2

Yorum yap

verdiğin likte bir şey anlayamadım

Yorum yap

yardımcı olacak kimse yok mu?

Yorum yap

arkadaşım,verdiğim linkteki useraddon dosyasını
            var/tuxbox/config klasörünün içine attığında,sana dreambox makinadan download etmek için server listesi çıkacak.

eğer sen zaten bunu bilmiyorsan senin işin biraz zor.
            yada yeni bir yazılım at makinana,server bilgisi yenilenecektir.

ama bir yerlere abone falansan yazılım attığında aboneliğin gider,yedeğini alman lazım

Yorum yap

Problem devam ediyormu hala

Yorum yap

Arkadaşlar merhaba, Uzun yıllar next kullandıktan sonra dm 500 klon cihaza terfi ettim. Kafayı ve makinayı kırdırtacak kadar sinir oluyorum ama yapacak birşey yok, mecbur öğreneceğim.
                6 ay server kullandım, geçen ay tekrar aboneliğimi yeniledim. Makina şu anda hiç bir şifreli kanalı açmıyor. Serverdakiler bağlısın ip adresin şu diyorlar, evet doğru diyorum ama cihaz hiç bişey çözmüyor. Bunun yanı sıra; yaklaşık 3 aydan beridir, (Motorlu çanağım var) uydu isimleri silinmiş servis diye görünüyor. pozisyonerde tek tek bu uyduları bulmak zor oluyor diye hiç dokunmuyordum ama sanırım yolun sonuna geldik. Bana yazılım atman lazım dediler, bu yazılım nedir?nasıl atılır? forumda aradım baktım ama hiç birşey bilmediğimden anlamadım.
                Flash xp kullanıp cihaza bağlanıyorum, bu cihazdaki var/etc altında CCcam.cfg bilgilerini bulup yedekliyorum ama dahası yok. Akıl verecek herkese şimdiden teşekkürler.
                KARSIYAKA(35½)

Yorum yap

pruva Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Arkadaşlar merhaba, Uzun yıllar next kullandıktan sonra dm 500 klon cihaza terfi ettim. Kafayı ve makinayı kırdırtacak kadar sinir oluyorum ama yapacak birşey yok, mecbur öğreneceğim.
                  6 ay server kullandım, geçen ay tekrar aboneliğimi yeniledim. Makina şu anda hiç bir şifreli kanalı açmıyor. Serverdakiler bağlısın ip adresin şu diyorlar, evet doğru diyorum ama cihaz hiç bişey çözmüyor. Bunun yanı sıra; yaklaşık 3 aydan beridir, (Motorlu çanağım var) uydu isimleri silinmiş servis diye görünüyor. pozisyonerde tek tek bu uyduları bulmak zor oluyor diye hiç dokunmuyordum ama sanırım yolun sonuna geldik. Bana yazılım atman lazım dediler, bu yazılım nedir?nasıl atılır? forumda aradım baktım ama hiç birşey bilmediğimden anlamadım.
                  Flash xp kullanıp cihaza bağlanıyorum, bu cihazdaki var/etc altında CCcam.cfg bilgilerini bulup yedekliyorum ama dahası yok. Akıl verecek herkese şimdiden teşekkürler.
                  yeni bir imaj yükle gemini olmasın
                  http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=59820 veya
                  http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=53811
                  yükle ccamını at calışır

Yorum yap

bendede aynı sorunlar oluyor

yenı yazılım yukle ccam yukle lıste yukle duzelıyor

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X