• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

PC ile ilgili bir soru?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• PC ile ilgili bir soru?

arkadaşlar yeni bir masa üstü pc aldım, orjinal vista yüklü 250 gb hdd var aldığımda 210 gb boş alan vardı,buna bişi yüklemedik sadece çocuk fifa 2008 oyun yükledi bugün pc alalı 15 gün oldu hdd ye baktım boş alan 172 gb bu kadar kısa süre içinde neden bu kadar hafıza kullandı? müzik yok resim yok video yok sadece güncellemeler açık.ayrıca benim leptopun hdd si 40 gb boş alan 30 gb 3 seneden beri kullanıyorum.şimdi vsta 40 gb yer m harcıyor anlamadım, bide vistada görselliği nasıl azaltabilirim ekran kartının daha iyi çalışması için,yardımlar için şimden teşekkürler.
    next ye 2000 cx süper plus usbsiz
    dreambox 500s

ceyar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni bir masa üstü pc aldım, orjinal vista yüklü 250 gb hdd var aldığımda 210 gb boş alan vardı,buna bişi yüklemedik sadece çocuk fifa 2008 oyun yükledi bugün pc alalı 15 gün oldu hdd ye baktım boş alan 172 gb bu kadar kısa süre içinde neden bu kadar hafıza kullandı? müzik yok resim yok video yok sadece güncellemeler açık.ayrıca benim leptopun hdd si 40 gb boş alan 30 gb 3 seneden beri kullanıyorum.şimdi vsta 40 gb yer m harcıyor anlamadım, bide vistada görselliği nasıl azaltabilirim ekran kartının daha iyi çalışması için,yardımlar için şimden teşekkürler.
    @ceyar vista dvd normal olarak 4gb olarak görünür ama dosyalar format yoluyla yüklendiğizaman hdd işlenir yani sıkıştırılmış olan c bölümünde 9gb yayılır normalde xp işletim sisteminden dahaçokfalzayer kaplar nedenin soracak olursan nedenide görselliği ve areo dediğimiz bazı özellikleri daha fazla olduğu için normalde işletim sistemleriyazılır bunu görede eksiklerini güncelemeler tamamlar daha önce işletim sistemi varmıydı bölümlenmiş bölümde tamamen silmediysevista (c ) üzerine format format atar 9 gb bir yer kaplaması gerek vistanın.
    areo özelliğini kapatabilirsin bu konuyla ilgili çalışmalarımızı forumdapaylaştık ms vista bölümünü kontrol edebilirsin forum içinde mevcutaradığın soruların cevapları aşşağadaki linkte kolaygelsin.

Yorum yap

çok teşekkürler şimdi inceliyorum.
      dreambox 500s

Yorum yap

arkadaşım treesize diye basit bedeva bir program var bul indir kur hangi dosya kaç MB yada GB göstersin.

Yorum yap

fenerlisabo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          arkadaşım treesize diye basit bedeva bir program var bul indir kur hangi dosya kaç MB yada GB göstersin.
          ilgin için teşekkürler.şimdi deniyecem.
          dreambox 500s

Yorum yap

dostum zaten bu sadece vista ya has bişey değil tüm programlar öyle mesela nero ya bakıyoruz 120 mb gibi görünüyor ama kurulumdan sonraki açılımı yaklaşık 500 mb

Yorum yap

valla bende de programlarla birlikte yaklaşık olarak 40 Gb yer kaplıyor Vista. bence bu miktar çok fazla ancak neden böyle olduğunu bilemiyorum. çok yer kaplayan fazla program yok aslında, sadece Nero var çok yer kaplayan.

Yorum yap

arkadaşlar vista büsbütün bi flash tabanlı işletim sistemidir ve kullandığı bütün yazılımlar hepsi bunun bi koruyucularıdır fakat bu xp de yok şimdi bide bu sp 1 denilen service pack yani güvenlik duvarı gelirse ve üzerine yazılırsa yaklaşık olarak bu 12 gb ye çıkar bide buna güncellemeleri katarsak 13 veya 14 gb ye denk gelir buda vistayı vista yapan bi özelliktir çünkü vistanın içinde birçok güvenlik şeridi bulunmakta ve bunlar flash ile çalışıyor yani entegre edilmiş ve kurulumda direkt entegreye yazdırılan prokramlar buda vistanın görselliğini ön plana çıkarıyor kolay gelsin...

Yorum yap

--------------------------------------------------------------------------------

Hocam hp dızustu bılgısayarım var yazı boyutunu 800-600den 1024-768e alıyorum pcyı kapatıp actıgım zaman tekrar bu ayara gelıyo 1 sanıye sonra 600-800 boyutuna gelıp yazılar ve hersey buyuyo tekrar duzeltıyorum fakat olmuyor bunun ıcın bana yardımcı olabırmısınız tesekkurler

Yorum yap

akkutx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    --------------------------------------------------------------------------------

Hocam hp dızustu bılgısayarım var yazı boyutunu 800-600den 1024-768e alıyorum pcyı kapatıp actıgım zaman tekrar bu ayara gelıyo 1 sanıye sonra 600-800 boyutuna gelıp yazılar ve hersey buyuyo tekrar duzeltıyorum fakat olmuyor bunun ıcın bana yardımcı olabırmısınız tesekkurler
                    @akkutx işletimsisteminde ekrankartın kaçbitte çalışıyor?_

Yorum yap

32 bıtte calısıyor cımsky

Yorum yap

akkutx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        32 bıtte calısıyor cımsky
                        @akkutx muhtemelen ekran kartının driverı yüklenmemiş yada düzgün yüklenmemiş aygıt yöneticisinden bak bakalım ekran bağdaştırıcılarını sorunsuz olarak görüyormu yoksa ünlem vs koymuşmu birde öyle dene.

Yorum yap

Cımsky ben drıver ıstegınde bulunmustum. Tesekkurler

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X