• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 9000 Display Sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

uzunsalih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet gercekten sorunun kaynağını bilen varsa yada tasarım hocamız lütfen yardımcı olun. saygılar
    nebu tv
    Yetkili ustalarımdan aldığım bir cevap:
    Cihazların boardı üzerinde pozisyon nosu U2 olan transistörün hem ısıya hemde akıma karşı fazla hassas olarak duyarlı olması bu problemin oluşmasına sebep olmaktadır.
    Pozisyon no: U2 olan SE1117-5.0 547 olan transistörün ehil eller tarafından zedelenmeden sökülerek AZ1117D-5.0E1 614N67 transistörüyle değiştirilmesi problemi çözecektir ama yapılan bir hata ön panelin(Florasan display) gitmesine ve garantiden çıkmasına sebep olacaktır.
    Bu sebeple cihazlarınızın servise gönderilip değişiminin yapılması kullanıcı açısından daha uygun olacaktır.Bana yakın olan varsa ben seve seve değiştiririm parçayı.Karaköye değil ama next in yetkili diye tabir ettiği bir servisede götürebilirsiniz.Oradada değiştirebilirsiniz.Yada uygun olursa Bayiye yeni üretilmiş cihazlar ulaşmışsa cihazınızı oradanda değiştirebilirsiniz.Tercih sizin.Ama unutmayın fabrika garantisinde YE damgalı bir cihaza sahipsiniz.Problemlerinizle sonuna kadar ilgilenileceğine eminim.Hoşçakalın

Yorum yap

inşallah yardımcı olmuşumdur benimde bu sorunum olmuştu cıhazı botech fabrikasına getirdim hemen cıhazı değiştiler sağolsunlar.

Yorum yap

Valla süpersiniz merkeze çook uzağım ama olsun en kısa süre içinde gidip cihazı van next bayisine teslim edicem sağolun.

Yorum yap

Selam arkadaşlar benim cihazı aldığım yere götürdüm onlarda servise istanbula göndermişler 20 gündür ses seda yok botehc firması bakıyomuş galiba telefonu olan varmı acaba bide ben sorsam. aldığım yer bekşiyoz diyo ama 20 gün oldu... Saygılar.

Yorum yap

uzunsalih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Selam arkadaşlar benim cihazı aldığım yere götürdüm onlarda servise istanbula göndermişler 20 gündür ses seda yok botehc firması bakıyomuş galiba telefonu olan varmı acaba bide ben sorsam. aldığım yer bekşiyoz diyo ama 20 gün oldu... Saygılar.

Adil Mah. Demokrasi Cad. No:19 Sultanbeyli / İSTANBUL

Telefon:
            +90 216 592 60 30

Yorum yap

Çok teşekür ederim arkadaşım....

Yorum yap

arkadaşlar 1.5 aydır serviste olan cihazım servisten geldi... ama tamir edilmeden geldi... tekrar gönderdim. bakalım ne zaman gelir. bu konuda önerisi olan varmı. bhotec firması yapacakmış? neden next marka cihaz olmasına rağmen next yapıyomuş. anlamadım gitti

Yorum yap

Display sorunu nu ben de yaşadım.9 mayısta karaköydeki y.e.teknik servise cihazı bıraktım garanti kapsamında sorun giderildi. Herkezin bilgisine
                  :byeeee:

Yorum yap

f-1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Display sorunu nu ben de yaşadım.9 mayısta karaköydeki y.e.teknik servise cihazı bıraktım garanti kapsamında sorun giderildi. Herkezin bilgisine

evet istanbul da ikamet eden arkadaşlar şanslı. 2 ay oldu halen ses yok benim uydudan.

Yorum yap

salim1965 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      nebu tv
                      Yetkili ustalarımdan aldığım bir cevap:
                      Cihazların boardı üzerinde pozisyon nosu U2 olan transistörün hem ısıya hemde akıma karşı fazla hassas olarak duyarlı olması bu problemin oluşmasına sebep olmaktadır.
                      Pozisyon no: U2 olan SE1117-5.0 547 olan transistörün ehil eller tarafından zedelenmeden sökülerek AZ1117D-5.0E1 614N67 transistörüyle değiştirilmesi problemi çözecektir ama yapılan bir hata ön panelin(Florasan display) gitmesine ve garantiden çıkmasına sebep olacaktır.
                      Bu sebeple cihazlarınızın servise gönderilip değişiminin yapılması kullanıcı açısından daha uygun olacaktır.Bana yakın olan varsa ben seve seve değiştiririm parçayı.Karaköye değil ama next in yetkili diye tabir ettiği bir servisede götürebilirsiniz.Oradada değiştirebilirsiniz.Yada uygun olursa Bayiye yeni üretilmiş cihazlar ulaşmışsa cihazınızı oradanda değiştirebilirsiniz.Tercih sizin.Ama unutmayın fabrika garantisinde YE damgalı bir cihaza sahipsiniz.Problemlerinizle sonuna kadar ilgilenileceğine eminim.Hoşçakalın
                      Peki bu AZ1117D-5.0E1 614N67 Transistörü nerden temin edicez dostum bunada bir aciklik getirirmisin cünkü ben yurtdisindayim ve google den arama yaptim bana bu transistörü bulmuyor yani nasil temin edebilirim, yardimin icin tesekkürler.

Yorum yap

arkadaşlar benim başvurduğum servis eetesi günü receiveri tamir edip geri verdi. yetkili servis e başvurmanızı öneririm.
                        :byeeee:

Yorum yap

f-1 Nickli Üyeden Alıntı
                          arkadaşlar benim başvurduğum servis eetesi günü receiveri tamir edip geri verdi. yetkili servis e başvurmanızı öneririm.
                          Dostum Yurt disindayim bu is nasil olicek söylermisin birisi bana bu transistörü yollasa kendim leyimlerim cünkü bu transistörü Almanyada hic bir yerde bulamadim web de aramama ragmen kimse satmiyor. Daha ne gibi yardim cagrisi yapayim bilmiyorum saygilar.

Yorum yap

bunu yapan firma botech fabrikası, farikaya telefon et belki yardımcı olurlar yada türkiyeye geldiğin zaman hemen yaparlar

Yorum yap

salim1965 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              bunu yapan firma botech fabrikası, farikaya telefon et belki yardımcı olurlar yada türkiyeye geldiğin zaman hemen yaparlar
                              arkadaşım o fabrikanın telefon numarasını verirmisin... 2.5 aydır cihazım gelmedi. ne transistörmüş bileydim kendim yapardım...

Yorum yap

Adres: Adil Mah. Demokrasi Cad. No:19 34935 Sultanbeyli / İSTANBUL
                                Tel: +90 216 592 60 30 PBX
                                Fax: +90 216 592 54 66
                                [email protected]

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X