• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Super Plus Serisi 14.11.2008 Yazılımları

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• LUKAS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SAYIN ERDEM AĞABEY yaptığınız ilmi açıklamalar için çok teşekkür ederiz..
    Merhabalar,
    Sayın Lukas Bey,
    :ihihi: Erdem Ağabey? Birşey değil.
    Saygılarımla.
    "Şeytanın Zaferi İçin Gerekli Olan Tek Şey, İyi İnsanların Hiçbir Şey Yapmamasıdır." Edmund BURKE (12 Ocak, 1729 - 09 Temmuz, 1797)

Yorum yap

• pixel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      2000cıs yazılımını yükledim
      bir önceki yazılımda olmama rağmen kanallar silindi
      şu an uyduları otomatık olarak taratıyorum
      sanırım 1 saat sürer 40 uydunun taranması
      Merhabalar,
      Sayın Pixel Bey,
      Keşke cihazınıza Güncel Yazılımı yüklemeden evvel bu topiği tamamen okusaydınız. O zaman, cihazınızda bulunan kanal listesinin silinmeye biliceğini görecektiniz. Herneyse olan olmuş, fakat üzüldüm.
      Bilgilerinize sunarım.
      Saygılarımla.
      "Şeytanın Zaferi İçin Gerekli Olan Tek Şey, İyi İnsanların Hiçbir Şey Yapmamasıdır." Edmund BURKE (12 Ocak, 1729 - 09 Temmuz, 1797)

Yorum yap

• bozkurt71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        yazılımı attım usb den hazır kanal dosyası yükleyemiyorum yazılım uygun değil diyor
        Merhabalar,
        Sayın Bozkurt Bey,
        Sizden rica etsem acaba lütfen bu topiğin içerisinde bulunan 125 nolu mesajı okuyabilirmisiniz.
        Bilgilerinize sunarım.
        Saygılarımla.

Yorum yap

• beyhan44 Nickli Üyeden Alıntı
          NEXT_YE-2000_CX_SUPER_PLUS_QNEC123.70_111408 yazılımını attım saat /tarih ayarları kısmında Tarih olarak 1997 girilmiş ve sadece gün ileri doğru değişiyor.Tarihi ayarlamak için 365x12=4380 defa basmak gerekiyor ustaların bilgisine.
          Merhabalar,
          Sayın Beyhan44 Bey,
          Size bir fikir vermesi babında Ben bu ayarlamayı hiç güçlük çekmeden şöyle yapıyorum. İlk önce Türksat'da bulunan "TNT" kanalını açıyorum. Sonra "Saat Ayarı" na girip, "Saat Modu" nu "Auto" yapıp, "exıt" a basıp, "Kaydedecekmisiniz?" sorusundaki "ok" şıkkını onaylayıp çıkıyorum. Böylece saat ve tarihle ilgili hiçbir sorunum kalmayıp, kendiliğinden hallediyorum. Eğer saat ayarınızın değişmemesini de istiyorsanız sonra "Saat Modu"nu "Elle" konumuna getiriniz.
          Bilgilerinize sunarım.
          Saygılarımla.

Yorum yap

• yazılım için teşekkürler ustalarım.

Yorum yap

• Yazılım için emeği geçenlere TŞK.ler.
              Son yazılımdan sonra bende SKYTÜRK kanalı çıkmıyor.
              Neden acaba bilgi verilirse memnun olurum.
              Saygılar..

Yorum yap

• Arkadaşlar, cihazım Next ye-2000 FTA USB son yazılımı yükledim ancak güncel ******* atmak istediğimde uyumsuz dosya hatası veriyor,yanlış yaptığım nedir,artık güncel keyi usb den güncelliyemiyecekmiyim bu anlama mı geliyor lütfen yardım edermisiniz,internette cihazımla ilgili ******* aradım durdum hiç biri uymulu değil neden acaba

Yorum yap

• hsen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Arkadaşlar, cihazım Next ye-2000 FTA USB son yazılımı yükledim ancak güncel ******* atmak istediğimde uyumsuz dosya hatası veriyor,yanlış yaptığım nedir,artık güncel keyi usb den güncelliyemiyecekmiyim bu anlama mı geliyor lütfen yardım edermisiniz,internette cihazımla ilgili ******* aradım durdum hiç biri uymulu değil neden acaba
                  usb nizi FAT32 formatı ile formatlayın ve daha sonra ilgili bölümdeki zipli dosyayı indirin zipten çıkartın ve FAT32 formatı ile formatladığınız usb nize atınız.
                  usb nizin içerisinde dosya-resim vb. dosyalar olmasın. sadece ilgili k*y ve sof*** dosyası olsun.
                  Dostluğun en iyi yanı, sırlarınızı açabileceğiniz birisi olmasıdır.
                  --------------------------------------------------------------
                  Starcom SR X1005HD PVR, Next 2000 FTA usb,
                  Next YE-18500 HD+Plus
                  90cm ofset çanak (türksat) sabit,
                  90cm ofset çanak hotbirt sabit. multifeed (sirus),
                  90cm ofset çanak (multifeed +astra - w3),
                  110cm Ofset Çanak Goldmaster Diseq Motor,
                  500 GB CASPER (2.5) HD.

Yorum yap

• Teşekkür ederim,çok hızlı cevap verdiniz ,akşam deneyip tekrar buraya mesaj bırakacağım,bu arada ikinci bir soru sormak isterim güncel ******* attığım halde neden şifreli kanalları izleyemiyorum bir türlü çözemedim,uydu cihazımı yeni aldım aldığım yer usb den güncel ******* yüklediğim takdirde şifreli kanalları izleyebileceğimi söylemişti,nerde yanlış yapıyorum çözemedim,

Yorum yap

• Daha önce 123.50 yazılım yüklü idi ,yeni yazılımı yükledim ancak "yeni data tp ch mümkün" yazısına iptal dediğim halde her açıp kapatığımda bu soruyu soruyor mecburen tekrar yeniden kanalları tarattım fakat Atv nin avrupası gelmiyor genel sorun mu bir ewelki yazılımda tıkır tıkır çıkıyordu daha diğer kanallar inceleyemedim.Galiba eski yazılıma döneceğim

Yorum yap

• Cis süper plus uydu alıcımı yaklaşık 2 aydır kullanmıyorum öylece kapalı duruyor.Ama her yazılımı özenle atar cihazımı güncel tutarım...Şunuda belirtmeden geçmeyeyim elimde ne kadar dremabox uydu alıcım olsa da cccam server bu nextlere konulduğu an gene next uydu alıcımı kullncam...
                        yazılımda emeği geçn tüm ustalara tşk ederim...uydudan güncelleme yerine cihazlarımıza cccam server eklense donanımsal ya da yazılımsal daha bi makbule geçeçeği inancındayım.herkese kolay gelsin
                        kanal listesi siliniyor diye yazılım atmayan arkdaşlar da bence yazılımı atsınlar.burdaverilen hiç bir yzılım boş değildir...

Yorum yap

• osnakli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Cis süper plus uydu alıcımı yaklaşık 2 aydır kullanmıyorum öylece kapalı duruyor.Ama her yazılımı özenle atar cihazımı güncel tutarım...Şunuda belirtmeden geçmeyeyim elimde ne kadar dremabox uydu alıcım olsa da cccam server bu nextlere konulduğu an gene next uydu alıcımı kullncam...
                          yazılımda emeği geçn tüm ustalara tşk ederim...uydudan güncelleme yerine cihazlarımıza cccam server eklense donanımsal ya da yazılımsal daha bi makbule geçeçeği inancındayım.herkese kolay gelsin
                          kanal listesi siliniyor diye yazılım atmayan arkdaşlar da bence yazılımı atsınlar.burdaverilen hiç bir yzılım boş değildir...
                          Sana 100% katılıyorum cccam server özelliği bencede çok daha önemli.....

Yorum yap

• bulamadım

:tr::tr:erdem hocam 123-125-nolu mesaj tarihleri kaç bilemiyorum aradım ama bulamadım benim demek isdediğim her yazılımdan sonra kanalları silersek işimiz zordemek ben moturlu 150lik çanak kulanıyorum 40kayakın uydu ayarlamışım ve ben uyduyla uğraşmayı seven insanım ama birde evdekileride düşünmek lazım onlarıda yayından mahrum edemeyiz birde ben filim kanalları müzik kanalları haber kanalları cocuk kanalları şifreli şifresiz reklam kanalları herşey ayrı ayrı olmasına dikat ederim onun için en az eski halini almak için sana nemin olsun 2 günümü alır madem yazılım yapıldı ozaman bütün uydu tp lerini güncelle yeniden taratalım olsun bitsin birtek 42 için silbaştan uğraş olurmu zaten cihaz 42de şebekeyi açınça hepsini yeniliyor bana 123 125 mesjların rica etsem [email protected] günder .bayramınız kutlu ve mutlu geçme dileğiye kendinize iyibakın saygılar....

Yorum yap

• Erdem TERZİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Merhabalar,
                              Sayın F47xfenerli Bey,
                              Bu ağresif ve alaycı tavrınızı tasvip edebilmek mümkün değil. Üzülerek Size belirtmeliyim ki, Sayın Technx59 Bey, kumandadan kanal bulma konusunda haklı. 30.10.2008 tarihli yazılım da "ok" tuşuna ve sonra "yeşil" tuşa basınca kanal listesi ve bir alfabe klavyesi çıkıyordu. Bu klavye de, şuandaki gibi sadece bir tek harfe basmak mümkün değildi. Bir çok harf aynı anda basıp aradığınız kanalı daha kolayca ve hızlı bulabiliyordunuz. Sonra "exıt" yapıp aradığınız kanala girebiliyordunuz. Bu özellik sadece 30.10.2008 yazılımında vardı. Kolaylık olması fikri bakımından Sayın Technx59 Beyin düşüncesine katılıyorum. Umarım bundan sonraki yeni Güncel Yazılımlara bu özellik yeniden konulabilinir. Fakat, Sayın Technx59 Bey, o özelliğin de şöyle bir handikabı vardı, o da şu ki; 30.10.2008 yazılımın da bu özelliği kullanarak istediğiniz kanalı bulduğunuz da ve "exıt" yapıp kanalın üzerine geldiğiniz de, yayıncı kuruluş bilgilerini aşağıda yanlış veriyordu. Buda birden çok aynı isimdeki kanallarının hangisinin şifresinin açıldığını anlamakta güçlük sağlıyordu. Bununla ilgili bir kaç şikayet mesajı okumuştum. Kanımca bu aksaklığın farkına varıldığı için o özellikden vaz geçilip eski düzen geriye getirildi.
                              Bilgilerinize sunarım.
                              Saygılarımla.
                              Sayın Erdem Terzi Bey,
                              Siz ne demek istediğimi tam olarak anlamışssınız.Açıklamalarınız için teşekkür ederim.Benim tek dileğim yazılımları hazırlayan ustalarımızın mümkünse bu özelliğe yeni geliştirecekleri yazılımlarda yer vermeleri.Selamlar

Yorum yap

• Erdem TERZİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                Merhabalar,
                                Sayın Technx59 Bey,
                                Bende de Sirius uydusu var ve dün yeni Güncel Yazılımı cihazıma yükledim. Bahse konu olan ilgili kanalları Ben sorunsuzca izleyebiliyorum. Acaba Sirius uydusuyla ilgili cihazınızda bulan "diseq" ve "nit" ayarını eksik yapmış olabilirmisiniz!
                                Bilgilerinize sunarım.
                                Saygılarımla.
                                Merhaba,
                                Diseq ayarım tam çünkü uydudaki diğer kanalları bulabiliyorum.Nit taramasını açık olarak kanal aratıyorum.Sizden ricam PG ve PB nin TP bilgisi sizde kaç gözüküyor yazabilirmisiniz?Uyduyu silip tekrar taratacağım.Şimdilik aklıma gelebilen çözümler bunlar.Selamlar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X