• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Ye 2000 Super Plus Yardım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next Ye 2000 Super Plus Yardım

Ustalar Merhabalar. elimde next ye 2000 S.P Usb'siz cihazım var bu cihaz ile geçen haftaya kadar com1 den sharing yapabiliyordum şimdi ise olmuyor. notebook'un com çıkıslarında veya rs232 kablolarımda bir sorun yok ama bir türlü haberleşmiyor. server da sağlam sharemax veya spidershare programlarımı çalıştırdığımda cihazı on off düğmesinden kapatıp açmaya çalıştığımda cihaz acılmıyor oil (gibi birşey) yazıyor ancak cihazdan comport u çıkartıp kapatıp açtığımda açılıyor. sadece share için değil stplink programında da cihazla haberleşemiyorum yane yazılım atamıyorum.
    yaptığım işlemler
    fabrika ayarlarına geri döndüm
    menu comport ayarlarında HIC 5 ms 11200 yazıyor
    nrec 206.46 09.21.2007
    sb1as4r32
    acils yardım şimdiden teşekkürler

Com Port ayarını NONE yap daha sonra tekrar yazılım atmayı dene.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Com Port ayarını NONE yap daha sonra tekrar yazılım atmayı dene.
      teşekkürler dostum ama comport ile bütün seçenekleri deneyip yapmaya çalıştım ama nafile

Yorum yap

delimavi045 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        teşekkürler dostum ama comport ile bütün seçenekleri deneyip yapmaya çalıştım ama nafile
        tasarım hocam comportayarı derken uydunun içinde comport ayarını none yap diyor.pc deki com 1 falan onunla bir alakası yok.tasarım hocam kusura bakma ama kendimi tutamadım cevap verdim.
        İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
        VU+ SOLO 2
        Popcorn Hour A-210
        TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
        UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
        DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
        NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
        DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
        NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

arif0571 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          tasarım hocam comportayarı derken uydunun içinde comport ayarını none yap diyor.pc deki com 1 falan onunla bir alakası yok.tasarım hocam kusura bakma ama kendimi tutamadım cevap verdim.
          Estağfirullah yazacaksınız tabiki

Yorum yap

arif0571 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

dostum teşekkürler ama kendine ben yazımda bilgisardaki com ile ilgili birşey yazmadım ki cihaz üzerindeki com ile ilgili bütün opsiyonları denedim ama nafile dedim. bence söyle bir soru sorsan cevabında daha uygun düşerdi "dostum cihaz üzerindeki comlar mı yoksa pc üzerindeki comları denedin
            "

Yorum yap

sorunun hallettinmi arkadaşım? bende next 2000 cx usb siz süper plus kullanıyorum,ayrıca leptop ve usb dönüştürücü kullanarak yazılım,softcam atıyorum.dün aynı şey benim başıma geldi sharemax paroğramı açıktı cihazı stand bye aldım softcam atayım dedim fakat cihaz bağlatı kurulamadığını yönünde uyarı verdi ne yaptıysam olmadı en sonunda cihazdan com port ayarlarından yok a getirdim,pc dende sharemax paroğramını kapattım öle olunca tekrar çalıştı.sharemax proğramı açıkken heralde çakışıyor.bilgin olsun.
              next ye 2000 cx süper plus usbsiz
              dreambox 500s

Yorum yap

evet çakışıyor hiç bir işlem yapamıyorsun cihaz üzerinden açtığımız işlemleri kapatacağız ondan sonra yazılım-softcam-arka plan resimi atabiliyoruz saygılar
                Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
                Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

ceyar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  sorunun hallettinmi arkadaşım? bende next 2000 cx usb siz süper plus kullanıyorum,ayrıca leptop ve usb dönüştürücü kullanarak yazılım,softcam atıyorum.dün aynı şey benim başıma geldi sharemax paroğramı açıktı cihazı stand bye aldım softcam atayım dedim fakat cihaz bağlatı kurulamadığını yönünde uyarı verdi ne yaptıysam olmadı en sonunda cihazdan com port ayarlarından yok a getirdim,pc dende sharemax paroğramını kapattım öle olunca tekrar çalıştı.sharemax proğramı açıkken heralde çakışıyor.bilgin olsun.
                  malesef dostum ben cihaz ile bağlantı kurmaya çalışırken hiç bir programı açık bırakmıyorum. en sonunda servis yolu gözüktü bize next cihazı olmayanların nazarı değdi herhalde
                  bu arada cevap veren ve ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim ama arif0571 arkadaşıma kırıldım sorgulamadan kendince hüküm kurmak sanırım bu formun mantığın aykırıdır. ben bilgisayar programcısıyım ama benden daha da iyi bilenler vardır diye danışıyorum

Yorum yap

cevap

delimavi045 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    malesef dostum ben cihaz ile bağlantı kurmaya çalışırken hiç bir programı açık bırakmıyorum. en sonunda servis yolu gözüktü bize next cihazı olmayanların nazarı değdi herhalde
                    bu arada cevap veren ve ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim ama arif0571 arkadaşıma kırıldım sorgulamadan kendince hüküm kurmak sanırım bu formun mantığın aykırıdır. ben bilgisayar programcısıyım ama benden daha da iyi bilenler vardır diye danışıyorum
                    delimavi045 arkadaş ben sadece yardımcı olmak istedim ben sorununu öyle anladım kırılmakta serbestsin ben forumun adamı da değilim.kendimce hüküm kurmuşsam buda benim hatam.bilgisayar proğramcısıda olabilirsin o konuda iyi olabilirsin ben birşey demiyorum.rs 232 kablosuyla bağlantı kuramayan sensin ben sadece yardım etmek istedim sorununu geniş bir şekilde yazarsan ustalar yardımcı olur elbet.
                    İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                    VU+ SOLO 2
                    Popcorn Hour A-210
                    TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
                    UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
                    DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
                    NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
                    DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
                    NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

dostum boot modunya yazılım atmayı bi dene

Yorum yap