• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 9000 Ultra ile görüntüyü kayıt ve izleme işlemi

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Followmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 9000Xcam ultra için son 20061123 tarihli yazılımda kayıt nasıl yapılır ve izlenir bunu sizlere nasıl yapıldığını paylaşmak için konuyu tekrar düzenledim. Video görüntülü anlatımınıda ekledim.

Vlc Media player ve StbPcComm Kurulumu.

İlk önce aşağıda vermiş olduğum Vlc media player ve StbPcComm adlı dosyaları indirin. İlk olarak Vlc media playeri bilgisayarınıza kurun. Ardından StbPcComm adlı dosyayı zipten çıkarın ve daha önce pcnizde Vlc media playerın olduğu genelde C:\Program Files\VideoLAN\VLC klasörüdür içine atın.
    Kurulum işimiz bitti şimdi gelelim kayıt işlemine.

C:\Program Files\VideoLAN\VLC klasörüne atmış olduğumuz StbPcComm'a tıklayın ekrana siyah bir ekran gelecektir. Burada sizin pcnizin ip numarasını yazar. örneğin : 192.168.001.008 gibi. Şimdi uydu cihazımızın kumandasından SARI tuşa basıyoruz. Gelen eğlence menüsünden kayıt için PC Record seçeneğini seçiyoruz. Karşımıza Record On Pc adlı bir menü açılacaktır. Burada Ip Adresi ve File Name yazıyor. Ip adres yazan yere StbPcComm'a tıkladığımızda karşımıza gelen örnekteki :192.168.001.008 adlı Pcmize ait İp numarasını giriyoruz. File Name Yazan yerede kayıt ismini yazabilirsiniz (Yada orada olduğu gibi bırakabilir daha sonra bu klasörden ismini değiştirebilirsiniz). Daha sonra ok diyoruz. Ve tv ekranında sol üstte PC Record yazdığını göreceksiniz. Artık kayıt başlamıştır ve aynı zamanda pc ekranında görüntüyü göreceksiniz (Burada iken görüntü gelmedi ise sadece kumandadan kırmızı ile durdur deyin ve ardından tekrar PC Record dediğinizde mutlaka gelecektir). İstediğimiz zaman kumandadan KIRMIZI tuşa basarak işlemi durduryoruz ve kayıt işlemini bitiriyoruz.

Kayıtlarımızı izlemek için yapılınacak işlem.

İlk olarak yine C:\Program Files\VideoLAN\VLC klasöründeki StbPcComm'a tıklıyoruz ve siyah ekran yine pcde açık konumda duruyor olacak. Cihazımızın kumandasından SARI tuşa basıyoruz. Gelen Eğlence menüsünden izlemek için PC Playback seçeneğini seçiyoruz. Karşınıza Playback From Pc Menüsü gelecek Orada yine ip adresi var. İp adresi daha önce pcnize kayıt yaptığınız örnekteki yer. ok diyoruz. Ve karşımıza PC Filelist menüsü geliyor. Burada daha önce bilgisayarımıza kaydettiğimiz kayıtlar var. Birini seçiyor ve izlemeye PC'den ve TV'den izlemeye başlıyorsuruz. Sonlandırmak için kırmızı tuşa basıyoruz ve çıkıyoruz. İşlem bukardar. İyi seyirler Saygılar.

NOT : Bu eğitim amaçlı bir açıklamadır. Kayıtlarınızı izledikten sonra silmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde forumumuz bundan sorumlu değildir..!

Video görüntülü anlatımını izlemek için pcnize gerekli olan BB FlashBack Player foruma eklendi.
    Kayıt ettiğimiz görüntüleri pcmizde yer kazanmak için divx formatına çeviren Dr. DivX 1.0.6 foruma eklendi.

Yorum yap

• slm benim next9000xcam pulusum var bubuda pc kayıtyapmak istiyorum ve dedğiniz gibi vlc progamını indirdim stbc yide yükleyip onun içine attım sonra ona tıkladığımda siyah ekren geliyor amam del hata veriyor ne yapmam lazım

Yorum yap

• --------------------------------------------------------------------------------

slm benim next9000xcam pulusum var bubuda pc kayıtyapmak istiyorum ve dedğiniz gibi vlc progamını indirdim stbc yide yükleyip onun içine attım sonra ona tıkladığımda siyah ekren geliyor amam del hata veriyor ne yapmam lazım

Yorum yap

• --------------------------------------------------------------------------------

slm benim next9000xcam pulusum var bubuda pc kayıtyapmak istiyorum ve dedğiniz gibi vlc progamını indirdim stbc yide yükleyip onun içine attım sonra ona tıkladığımda siyah ekren geliyor amam del hata veriyor ne yapmam lazım msn ne me gönderirmisiniz açıklamaları [email protected]

Yorum yap

• Dostum bırak stbc orda kalsın vlc ye tıkla açılsın ağ akışı na tıkla stream /sava ya tıkla onun hemen altında kostümize ve udp @ yazması lazım stream/savanın karşısında seting yazar orayı tıkla aşağıya doğru bir dosya açılacak play lokally yazıyor kutucuğu işaretle bu görüntülü kayıt için altındakikutuyuda işaretle buda senin hangi klasöre kayıt yapacağın için genelde videolarım klasörü olur klasörünu bulduğunu var sayarak isim yazarak okeyle başka bir dosya açacak onuda okeyle işlem tamam otur seyret kolay gelsin
            next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

• dostum şunuda bilmen lazımstbc nin tek önemi var tıkladğinda senin ps ip no gözükür cihazında ps rekord dediğinde ps ip nosunu cihazına yazmalısın aksi halde kayıt yapmaz ip nolar genel olarak 192 168 001 veya 002,003.004 olabilir seniki neyse onu yaz
              next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

• Daha önceden(bilgisayara format atmadan önce) çok harika kaydediyordum.
                Bugün tekrar deneme yaptım, görüntü çok güzel, ara sıra drop(mozaik görüntü)geliyor ama yinede güzel görüntü. Tek sorun; pc'den veya Televizyondan seyrederken ses yok. Ses için başka bir şeymi yapmak gerekiyor yoksa benim donanımlardamı sorun var.
                (Kayıt esnasındada ses gelmiyordu bilgisayara)
                KARSIYAKA(35½)

Yorum yap

• arkadaşlar pc den tv ye görüntü aktarabiliyormuyuz?

Yorum yap

• dostum 1 ci mesajdan itibaren takip edersen hepsi açıklanmış

Yorum yap

• Bende kayıtla ilgili sorunlar yasıyordum fakat sorunu bu gün çöözdüm ben ss3 kurdugum zaman yenibir ag baglantısı işareti vardı sag altda ama hic kullanmıyorum onu bugun devre dısı bıraktım ve ilk mesajdakileri uyguladım kayıt işlemi ve tvde seyretme olayı tamamdır

Yorum yap

• teşekkürler

Yorum yap

• pc playback yapmak istediğimde ultra hata mesajı veriyor . daha önceden bilgisayardaki dosyaları izlyebiliyordum . sebebi ne olabilir ?

Yorum yap

• dostum c files te video lan dosyası olacak onu aç stbpscomm var ona tıkla senin ps ip noyu cihaza kaydet sorun kalmaz

Yorum yap

• aynen öyle yapıp kaydetmiştim acaba her açışta tekrar stbpscom dan ip öğrenip girmek mi gerekiyor . birkez girince sabit kalmıyor mu ? teşekkürler...

Yorum yap

• turan7474 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                aynen öyle yapıp kaydetmiştim acaba her açışta tekrar stbpscom dan ip öğrenip girmek mi gerekiyor . birkez girince sabit kalmıyor mu ? teşekkürler...
                                dostum sabit kalır artık

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X