• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

LNB Kesme İşlemi {sizde LNB nizi sünnet edin}

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Sn @Fenerlisabo Bilgilerinizin hepsi harfiyen doğru fakat gelmeyen yayınlar gelmeye başlayınca sinyal seviyesi artmamış mı oluyor?
    Sevgi dolu saygılar

Yorum yap

Topiği şöyle bir okudum da, LNB kesme işlemi aklıma yatmadı. Bunun bir faydası olsaydı teknik yaratıcılar ve üretici firmalar bunu dikkate alırlardı...
      Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

Bakın olayın esası şu: Şuan piyasadaki bütün kullandığımız lnbler offset çanaklar için üretilmiştir. Parabol çanaklar için üretilenler feedhornlu ve flanşlı lnblerdir.
        Yani üreticiler zaten gerekeni üretiyorlar, biz sadece offset için üretilmiş lnbleri budayarak paraboller için tasarlanan flanşlı lnbler gibi çalışmasını sağlamaya uğraşıyoruz bu kadar basit...
        Sevgi dolu saygılar

Yorum yap

Yaw bu sakalmı kesintraşı
          Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

bu bir öneri ister kes ister kesme.

selamlar

Yorum yap

dijimagic Nickli Üyeden Alıntı
              bu bir öneri ister kes ister kesme.

selamlar
              evet haklısın dijimagic bagzı kesilen Lnb ler bagzı hassas calısan paketlerde %3-7 arası sinyal artırır bagzı paketlerde ise sinyal dusmesine neden olabilir...

Yorum yap

Ya hala LNB yok kesilir yok kesilmes tartışması yapıyoruz. Şu üreticiler neden adam gibi LNB üretmiyor veya üretende uçurum rakamlar istiyor. Parabol çanakta 0.3 db yazan etiketinde tabiki 45 dolar verdiğim bir LNB ile denedim.Flanşıda getirtdim bu arada taktım.Lakin ne kadar ince ayar yapmaya çalıştıysamda 400 yayını bulamadım. Sharp W1000 LNB de sünnet işini yaptım 20 ytl verdim. Sünnetçiyi çağırdım sünnet etti.(zuhahahaa) Taktım ve 572 kanal aldım. Pekala bu firmalar hani Flanslı adam gibi LNB üretiyorlardı. Daha hala flanslı da flanslı LNB konusuyorsunuz. Tamam kesme işi benim aklıma yatmıyor ama BİZ SADECE çanağın verimini düşüren ilk 4 mm lik bölümde bunu aldık diğer resimde gösterilen gibi extradan dokunmadık. Şimdi flans üreticisimi baştan savma yapıyor LNB üreticisimi.? Türkiyedesiniz kardeşim birinci sınıf çayları bile FABRİKA müdürleri çalışanları içiyor. Birinci sınıf LASTİKLERİ DİŞARI İTHAL EDİYORLAR 4 sınıf lastikleri alıyorsak ne mutlu. Kendimizi kandırmaktan başka bişey yapmıyoruz. Biz bu şekilde ürünleri kullanarak kaliteyi alamayız. Paramızla sanki 5. sınıf kölelik yapıyoruz.
                Computer High Engineer
                Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller
                Türk insanı para gibidir . İçine ışık tut , Atatürk yoksa sahtedir.
                Bilinçsizce söz söylemektense otur , oku, düşün, anla, kavra öyle gel..

Yorum yap

@master ,sorduğun sorunun cevabını zaten bir sonraki yazında kendin vermişsin.
                  @Mrdp,sevgili arkadaşım şimdi olayı çok daha geniş anlatmak isterdim,imkanda yok.çok kısa senin sorununu belirteceğim.Önce şuna değineyim nedense suçlu hep lnb h,ç kimse çanağına veya tunerine toz kondurmuyor.Çanağının ölçüleri tamammı? ben biliyorum.değil çükü çanak yerlimalı vede kopya kalıptır.sünnet ettiğin lnb nin fitörnü ile diğerinden biraz daha fazla uyum sağlamış.Bu 45 $lık
                  lnb nin kötü olduğu demek değil.Aslında senin verdiğin lastik örneği ile tam örtüşüyor.
                  selamlar

Yorum yap

Hiç mi işiniz kalmadı, sakal tıraşı, sünnet muhabetleri konuyu teknik realitesinden uzaklaştırdı. LBN kesme işine ben de katılmıyorum. Uydu bir hobi işidir ve elbette bir bedeli de vardır, çok şey istiyorsan iyi LBN alacaksın, bu iş kesmeyle biçmeyle olmaz...
                    Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
                    Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)

Yorum yap

Aynı lnb nin sinyal kalitesi kesilmemişi %20 gösterirken kesilmişi %25 gösteriyor pahalı kategorisine girer mi bilmiyorum ama 0.2db smart titanium lnb. Yani sonuç olarak benim sistemimde kesik lnb gayet güzel çalışıyor hem de daha önce alamadığım tps superbeam'i gelmeye başladı.
                      Sizin sisteminizde çalışacak verimli olacak diye bir kaide yok.
                      Sevgi dolu saygılar

Yorum yap

fenerlisabo Nickli Üyeden Alıntı
                        @master ,sorduğun sorunun cevabını zaten bir sonraki yazında kendin vermişsin.
                        @Mrdp,sevgili arkadaşım şimdi olayı çok daha geniş anlatmak isterdim,imkanda yok.çok kısa senin sorununu belirteceğim.Önce şuna değineyim nedense suçlu hep lnb h,ç kimse çanağına veya tunerine toz kondurmuyor.Çanağının ölçüleri tamammı? ben biliyorum.değil çükü çanak yerlimalı vede kopya kalıptır.sünnet ettiğin lnb nin fitörnü ile diğerinden biraz daha fazla uyum sağlamış.Bu 45 $lık
                        lnb nin kötü olduğu demek değil.Aslında senin verdiğin lastik örneği ile tam örtüşüyor.
                        selamlar
                        Ya çanak tüner vs vs hepsi tamam güzel iyi hoşta hep suç bizdemi yoksa 90 lık çanak nasıl 90 lık 120 lik çanak nasıl 120 lik firmalardamı ? FİRMALAR HALA UCUNDAN KENARINDAN TRAŞ ETMEYE ÇALIŞIYOR KAR ORANI YÜKSELECEK NE YAPSINLAR. Tünere gelince Next 2000 serisi kullanıyorum. Haricinde çoğu cihazla işlem yapmadanda denedim yok hiç farketmiyor zaten konuyu uzatmak için devam etmedim ki. Çanakların kollarının bile anormal oldugunu fuardaki çanakları incelerken zaten gördük. Merkezleme die bişey yok çoğunda.

Birde uydu işi hobi işi diyince aklıma çıkulata geliyor. Bu kadar insan adam gibi yayın seyretmeye para verirken nasıl hobi işine döndü bu olay.

Birde biz ne dersek diyelim öylede düdükleniyoruz, böylede kurtuluşu yok. Eskiden bir ithal çanak yüzü görürdük adam gibi adamların 60 lık çanagı bizim 90 lıga bedel, 1,50 liklerini düşünürsek heralde onlarda 3 metrelere eş gelir.
                        Computer High Engineer
                        Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller
                        Türk insanı para gibidir . İçine ışık tut , Atatürk yoksa sahtedir.
                        Bilinçsizce söz söylemektense otur , oku, düşün, anla, kavra öyle gel..

Yorum yap

@master arkadaşım bak şöyle anlatayım aynı LNB dediğin ofset lnb yidi parabol çanakta tam verimli çalışmaz.SADECE FLANSH LNB ler parabol çanak içindir sen ne yaptın?fitörnünü kestin ve parabola uyumlu yaptın halbuki bunu yapacağına flansh lnb ve parabol fitörn taksaydın sinyal seviyeni hem %30 a çıkarırıdın hemde uğraşmamış olurdun. umarım şimdiki açıklama yeterli olmuştur.
                          Bu konu hakkında bu kadar durmamım sebebi şu:
                          1.Burası mach1 in forumu vede burada bilgiler doğru olmalı.
                          2.Ben 1999 dan beri butip forularda üyelik veya moderatorluk yaptım yani 6 yıllık tecrube
                          3.Ben LNB işi yapıyorum daha doğrusu ithalatçısıyım yani onların işlevinden vede kalitesinden yeteri kadar anlıyorum.Yani aslında siz kestikçe biz daha fazla satarız ama......vicdanım el vermiyor ve genede yazıyorum.
                          bu konu hakkında son kez yazıyorum.Artık ne yaparsanız yapın.
                          Selamlar

Yorum yap

Gözünle görmediğin için İnanmaya bilirsin ama Bu LNB Kesme işi Gerçekten Çok yararlı...Sinyal Seviyesi az olan Kanallar için bire bir.
                            Bende İnanmıyordum ama Aynı Çanaktaki LNB'yi Kesip, 1.50 Bilsat ile SKY İtalya Paketini alınca bende inandım......Selamlar

Yorum yap

Sn @fenerlisabo sizinle aynı dilden konuşuyoruz ama çanağıma en uygun flanşlı lnb yi bulmaya çalışmaktansa (çünkü oldukça pahalılar) bildik yöntemi tercih etmek daha pratik ve ucuza geliyor. Siz 150cm bilsat çanak için en uygun flanşlı lnb markasını biliyorsanız alıp denerim bu sayede benim cebime sizin de vicdanınıza katkımız olur
                              Sevgi dolu saygılar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X