• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 10000 UHD 4K uydu alıcısı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Cihaz nasıl görüntü kalitesi 4k yayınlarda çok fark varmı

Yorum yap

SONY KD75XD8505 kendi dahili uydusu var.sadece meraktan nextin 4k uydusunu aldım fakat malesef görüntüsü çok kötü.next panduranın bile görüntüsü daha iyi

Yorum yap

4K uydu alıcılarında HD ve SD kanalların daha kötü gösterdiği söyleniyor. Ama TV cihaz ayarlarını da bir kontrol edin.
        Mega 180 cm hareketli parabol anten, Sharp beyaz LNB. (30 batı - 105 doğu)
        DM 900 UHD 4K-Open ATV 6.4, DM 7080 HD, DM 8000 HD PVR

Yorum yap

Kablo ile intetnete bi defa baglandi kablosuza cevirdim bir daha kablolu baglanti yapamadim
          kablo ile baglanip interneti dagitabilrmiyiz wifi gorevi görürmu

Yorum yap

Sami Ertaga Nickli Üyeden Alıntı
            4K uydu alıcılarında HD ve SD kanalların daha kötü gösterdiği söyleniyor. Ama TV cihaz ayarlarını da bir kontrol edin.
            solo4k da böyle b[I]r sorun yok.en kötü sd yayınların görüntüsü normalın çok üzer[I]nde daha kalıtelı gösterıyor. tabıı tv de önemlı. yenı aldığım LG UH 770 model tv lerde uhd yükseltme özellığı var.örneğın hordbırd dekı, superspor kanalına gelınca,görüntü ekranın sağından taranarak düzeltılınce pek uhd den farkı kalmıyor.

Yorum yap

Vatan Bilgisayar'da bazı büyük ekran LG TVlere bakmıştım. Ya HD bir uydu alıcı takılı ya da TVnin dahili uydu alıcısı ile çalışıyordu tam hatırlamıyorum, ama dediğim sorunları gözlemlemiştim. Görüntü kalitesi özellikle HD kanallarda hoşuma gitmemişti.
              Yüksek kaliteli bir 4K uydu alıcısıyla durum farklı olabilir.

Yorum yap

Sami Ertaga Nickli Üyeden Alıntı
                Vatan Bilgisayar'da bazı büyük ekran LG TVlere bakmıştım. Ya HD bir uydu alıcı takılı ya da TVnin dahili uydu alıcısı ile çalışıyordu tam hatırlamıyorum, ama dediğim sorunları gözlemlemiştim. Görüntü kalitesi özellikle HD kanallarda hoşuma gitmemişti.
                Yüksek kaliteli bir 4K uydu alıcısıyla durum farklı olabilir.
                sam[I] bey dığer tarafta tv garantı ıade durumu konusunda sızlerle yazışmıştık?
                ben ıade alınan tv yerıne yenı tv almak ıçın vatan,teknosa,samsung ve lgshopta solo4k ıçındekı görüntülerı denedım ve pıyasadakı uhd tv lerın ıçınde lg nın uh770 serısı emsalsız görüntü verdı.hangı lg modellerını denedınız bılmıyorum.lg nın 600...650 modellerı çok kötü.
                tv önemlı ancak solo4k ılk günden hd sd yayınları,mevcut uydu cıhazlara göre çok daha kalıtelı gösterdığı şuphesız.

not:kullandığım pc tabletın sanal klavye ıle,forum sıstemınden kaynaklanan sorundan noktalı[I] harfı yazılmıyor.

Yorum yap

UB 980 ya da bir önceki seriydi tam hatırlamıyorum ama dediğim gibi çok büyük ekranlı olanlara bakmıştım. 75"-84" gibi. Ekran büyüklüğü de etken. Ayrıca dediğim gibi kaliteli bir UHD uydu alıcısıyla durum farklı olabilir.

Yorum yap

UB ve 600 serinin görüntüleri çok kötü. en kaliteli görüntü super uhd olan 7xx ler.

Yorum yap

• Arkadaşlar bende aldım görüntü güzel ama ccam hızlı birsekilde acmıyor cok gec acıyor hemen geri kapanıyor diger cıhazlarda hızlı acan ccam bu makinada cok gec acılıyor yada hic acımıyor birde oyun konsolu bu makinaya olluyormu biginiz varmı

Yorum yap

• next 100004k uydu alıcısı yeni yazılım günceleme yukleyerek kanal taşıma daha fazla sorunlu halle geldi mesela 1 sıraya taşımak istediğimiz kanal taşınamıyor

Yorum yap

• smeker Nickli Üyeden Alıntı
                          next 100004k uydu alıcısı yeni yazılım günceleme yukleyerek kanal taşıma daha fazla sorunlu halle geldi mesela 1 sıraya taşımak istediğimiz kanal taşınamıyor
                          malesef bu kanal ayarlama kisminin sorunlari bir yildan fazla oldu ama duzelmedi
                          destektende hic bir haber yok . sanki terkedilmis bir cihaz :nebileyim

UHD Android Reciver Users Group

Yorum yap

• next firmasının kendi ürünü next machina uydu alıcısı var bu uydu alıcısını niye örnek almıyor diger uydu alıcılarını mesela bu 4k uydu alıcısı nextin kanal taşıması gerçekten sorunlu oldugunu görmuyorlar mı güncelemeyle ne zaman düzeltecekler beklıyoruz

Yorum yap

• smeker Nickli Üyeden Alıntı
                              next firmasının kendi ürünü next machina uydu alıcısı var bu uydu alıcısını niye örnek almıyor diger uydu alıcılarını mesela bu 4k uydu alıcısı nextin kanal taşıması gerçekten sorunlu oldugunu görmuyorlar mı güncelemeyle ne zaman düzeltecekler beklıyoruz
                              malesef bir yildan fazla oldu ama hala kanal duzenleme bolumu duzelmedi
                              ustelik freeshare bile duzgun calismiyor ve suretle kesiliyor
                              sanirim yeni next 10000 uhd plusda bile bu sorunlar var

UHD Android Reciver Users Group

Yorum yap

• halen problemli mi kanal duzenlemesi?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X