• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Receiver Hakkında Genel Bilgi İstiyorum

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Receiver Hakkında Genel Bilgi İstiyorum

Geçenlerde dpcıs Pvr Yazılımını attım makineme gayette iyi çalıştı ama kanallarım silindi tekrardan yükledim fakat hotbird uydusu yok oldu geri getiremiyorum

Makineyi çalıştıran ana yazılımı nedir. içine attıgımız yazlımlar bu ana yazılma ekmi olmakta yada komplemi degiştirmektedir.Sistemi vede çalışma prensibini tam anlamıyla bilmek istiyorum
    Yazılım nedir ?
    Softcam nedir ?
    Boot Nedir ?
    Receiver sisteminin Genel bi tanıtımını isitiyorum
    Bolca cevaplarınızı bekliyorum

Saygılar selamlar İyi Çalışmalar

Lütfen kurallarımızın 4. maddesine tekrar gözatın.

Yorum yap

Tasarım Hocam

Tasarım Hocam Benzeri bi mesajıda özel olarak size attım aynen bu şekil yönlendirme yaptınız.
      Konu Başlıgı yanlış olmuş olabilir.konuda bir kaç Sorum Mevcut yanlız.Kötü niyet Kasıt aramamak lazım.Bence biraz daha çözüm Odaklı Olmada fayda var.

Yorum yap

o kadar cok şey sormussunki hangisinden başlancak önce biraz araştırıp okumak daha iyi deyilmi en azından anlamadıgınızı sorarsınız yardım ederler
        AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

Mekatron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Tasarım Hocam Benzeri bi mesajıda özel olarak size attım aynen bu şekil yönlendirme yaptınız.
          Konu Başlıgı yanlış olmuş olabilir.konuda bir kaç Sorum Mevcut yanlız.Kötü niyet Kasıt aramamak lazım.Bence biraz daha çözüm Odaklı Olmada fayda var.
          Açtığınız başlıkta herhangi bir kasıt veya kötü niyet aramamız zaten söz konusu bile olamaz. Ancak takdir edersiniz ki! günde yüzlerce mesajın başlığını değiştirmek, uygun bölüme kaydırmak bir yerden sonra sıkıntı vermeye başlıyor ve artık kurallarımızın hatırlatılması gerekiyor. Sizin açtığınız başlıkta da durum aynı. Forumdan daha iyi faydalanabilmek için sizlerin de bu kurallara azami gayret göstermeniz gerekiyor.Sanırım anlatabilmişimdir. Yinede sorduğunuz sorulara cevap vermeye çalışacağım.
          Soru 1) Yazılım Nedir?
          Cevap 1) Yazılım cihazın tüm donanımını çalıştıran bir programdır.
          Soru 2) Softcam Nedir?
          Cevap 2) Softcam, yazılımın içerisindeki keyleri güncellemeye yarayan key dosyasının genel adıdır.
          Soru 3) Boot Nedir?
          Cevap 3) STBLink Editörde bir yazılım atma durumudur. Bazen cihazlara yanlışlıkla farklı model yazılım yüklenmesi durumlarında veya cihazın yazılımı almama durumunda bu konumdan atıldığı takdirde tekrar cihazın normal haline dönmesine yardımcı olan bir tekniktir.
          Umarım faydalı olabilmişimdir.

Yorum yap

Teçrübesizlere Özell

Aslında Foruma yeni girenler ve yeni makineyi ögrenmeye çaklışnalar için bi bölüm yapılsa çok çok iyi olur diye düşünmekteyim.yanada böyle kısım varmı yada oluşturulaçakmı .
            Nereden Başlasam da bilemiyorum :toplu:

Yorum yap

Mekatron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Aslında Foruma yeni girenler ve yeni makineyi ögrenmeye çaklışnalar için bi bölüm yapılsa çok çok iyi olur diye düşünmekteyim.yanada böyle kısım varmı yada oluşturulaçakmı .
              Nereden Başlasam da bilemiyorum :toplu:
              Forumun tamamı zaten acemiler için yapılmıştır..Yalnız arkadaşların tavsiyeleri gayat doğru bol bol okuyup anlamadığınız yerleri sorun çünkü yukarıda sorduklarınızın tamamı okuma yöntemi ile çözülecek ceveplardır....Birşeyi unutmayalım hepimiz herşeyi burada öğrendik ama sabır ve okumakla.....Selamlar...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X