• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

video dekotlama hatası

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• video dekotlama hatası

son yazılımı yükleyip fabrika ayarlarından sadece 1 nolu seçenek olan sadece kullanıcı ayarlarını sildiğimiz halde cihaz 2 veya 3 günde bir video dekotlama hatası veriyor kanal listesi günceldir **** günceldir.

zafer3801 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son yazılımı yükleyip fabrika ayarlarından sadece 1 nolu seçenek olan sadece kullanıcı ayarlarını sildiğimiz halde cihaz 2 veya 3 günde bir video dekotlama hatası veriyor kanal listesi günceldir **** günceldir.
    Merhabalar Sn.zafer3801 yaklaşık 6 aydan beridir aynı kanal listesi kullanmaktayım ve bu tür sıkıntı yaşamıyorum.Nacizane size bazı tavsiyelerim olacak...

1.Kullanmakta olduğunuz kanal listesinizi kaç çanak varsa sık sık güncelleyiniz. (Kanalları silmeden üzerine tarattırınız. 2 nolu seçenek ışığında.)
    2.Uydu kanal tarama menüsündeki TARAMA TİPİ bölümündeki CH ad güncelle yeri AÇIK konumda olsun.
    3.Eğer akşamları yatarken cihazın fişini çekiyorsanız yada arka anahtardan kapatıyorsanız bu şekilde yapmak cihaza bu tür arızalar yaptırabilir.

4.Cihazı daima kumadadan yada kendi tuşlarından STANBY konumu ile kapatınız.
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Merhabalar Sn.zafer3801 yaklaşık 6 aydan beridir aynı kanal listesi kullanmaktayım ve bu tür sıkıntı yaşamıyorum.Nacizane size bazı tavsiyelerim olacak...

1.Kullanmakta olduğunuz kanal listesinizi kaç çanak varsa sık sık güncelleyiniz. (Kanalları silmeden üzerine tarattırınız. 2 nolu seçenek ışığında.)
      2.Uydu kanal tarama menüsündeki TARAMA TİPİ bölümündeki CH ad güncelle yeri AÇIK konumda olsun.
      3.Eğer akşamları yatarken cihazın fişini çekiyorsanız yada arka anahtardan kapatıyorsanız bu şekilde yapmak cihaza bu tür arızalar yaptırabilir.

4.Cihazı daima kumadadan yada kendi tuşlarından STANBY konumu ile kapatınız.
      hocam açıklamanız için teşekkür ederim cihazımı önce stand by konumunda kapatırım daha sonra fişini çekerim cihaz sürekli stand by konumunda kalınca sanki güncellememi yapıyorki fişini çekmeyelim.zaten yeterince ısınıyor.
      buna rağmen 2 nolu maddedeki açıklamınıza katılıyorum birde bu tür hatalar
      iki veya 3 yazılımdır var bazen dekotlama hatası bazende ses var görüntü yok hatsası ne zamanki cihazı yeniden başlatınca düzeliyor yada tüm kanallar siliniyor neyseki yedek backup var yükleyip düzeltiyoruz.bütün bunlara rağmen
      son yazılımdayken cihazı sıfırdan yeniden yapılandıracağım kullandığım sadece 2 uydudaki kanalları sıfırdan yeniden taratacağım eğer yinede bu bahsedilen
      hatalar yinede oluşursa varacağım kanı bu cihazlarda yada yazılımlarda bir hata olasığı kanısına varacağım sizi uğraştırıyorsam kusura bakmayın hocam saygılar ve yeniden teşekkürler.

Yorum yap

zafer3801 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        hocam açıklamanız için teşekkür ederim cihazımı önce stand by konumunda kapatırım daha sonra fişini çekerim cihaz sürekli stand by konumunda kalınca sanki güncellememi yapıyorki fişini çekmeyelim.zaten yeterince ısınıyor.
        buna rağmen 2 nolu maddedeki açıklamınıza katılıyorum birde bu tür hatalar
        iki veya 3 yazılımdır var bazen dekotlama hatası bazende ses var görüntü yok hatsası ne zamanki cihazı yeniden başlatınca düzeliyor yada tüm kanallar siliniyor neyseki yedek backup var yükleyip düzeltiyoruz.bütün bunlara rağmen
        son yazılımdayken cihazı sıfırdan yeniden yapılandıracağım kullandığım sadece 2 uydudaki kanalları sıfırdan yeniden taratacağım eğer yinede bu bahsedilen
        hatalar yinede oluşursa varacağım kanı bu cihazlarda yada yazılımlarda bir hata olasığı kanısına varacağım sizi uğraştırıyorsam kusura bakmayın hocam saygılar ve yeniden teşekkürler.
        Estafurullah niye kusura bakayım fakat bu yazmış olduğum cihazla elektrik bağlantısının kesilmesi ile ilgili yazdıklarım size her ne kadar ters gelsede gerçeğin ta kendisidir.Ve özellikle son sistem tüm Receiverler için geçerlidir çünkü bu tür bir arızayı bir müşterimde yaşamıştım.Oda sizin gibi yapıyormuş olayı çözdük ardından bir daha bu şekilde bir hata yaşamadı kendisi.Birde nacizane tavsiyem olacak evimizdeki buzdolabının fişini ısınıyor diye çekiyormuyuz.? Peki bizlerdeki bu uydu alıcılarının fişlerini çekme sıkıntısı nereden geliyor.? Bırakınız bu cihazlara bir şey olmaz kafanız rahat olsun lütfen bunlar 24 saat elektrikle çalışacak şekilde tasarlanırlar.Bakınız elektiriği kesiyorsunuz sonra sabah açtığınızda sistem kendinde data buluyor hop ondan sonra kanallar gidiyor yada kanal değiştirirken video decodlama hatası verip aynen reset.Rahat olun cihazın keyfini çıkarın... Bu durum yazılımsal hata değildir bu tamamen bir teknik detaydır.
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

aynen katılıyorum dijitalci arkadaşıma bazen bende de elektrik göz kırpınca sinyal gidiyor sonra cihazı yeniden başlatınca düzeliyor.bencede en güzeli standby de kulanmak
          وَلَن يُؤَخِّرَ اللَّهُ نَفْسًا إِذَا جَاء أَجَلُهَا وَاللَّهُ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ ALLAH CC BÜTÜN YAPTIKLARINIZDAN HABERDARDIR

Yorum yap

şimdi dekotlama hatası dedi, cihaz kapanıp açılcak dedi "tamam" dedim, kapandı açıldı tıss ses yok
            vay arkadaş machına yerlerde
            ---
            yeniden başlatıyorum gene ses yok, ee gönülsüz alınan cıhaz anca bu kadar olur
            ALLAH Nasip Ettirmeyeceği bir Şeyi Hayal Ettirmez .!!.!! Hz. Osman (r.a)
            Next 2000 super HDTV_Orginal ®
            Next 2000 cx super plus_Orginal ®
            MACHINA 3D_V.I.P.___(2'ci seri)_gri panel (26.02.2015)
            Next 1.2 Diseqc Motor/ 70.5 E_68.5 E_53 E_46 E_45 E_42 E_39 E_36 E_31,5 E_28,2 E_26 E_23,5 E_21,5 E_19,2 E_13 E_9 E_7 E_4,8 E
            Windows 7 home basic- intel core i7-3770k - 3.50 Ghz - 3.50 Ghz
            Redmi Note 8 - 65 gb /48MP , FHD+, 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci (26.01.2020) "Akta Gamat

Yorum yap

cyborg78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              şimdi dekotlama hatası dedi, cihaz kapanıp açılcak dedi "tamam" dedim, kapandı açıldı tıss ses yok
              vay arkadaş machına yerlerde
              Machina yerlerde derken.??? Bu ne demek oluyor acaba yoksa cihazı bir anlık öfke ile yeremi fırlattınız.? Eğer öyle ise yazık etmişsiniz keşke USB ye bir YEDEK alsa isiniz... kay: Bendeki ne cihazmış vallahi birkerede bende olsaya bu meret HATA.! :alalal:
              MACHİNA - 3-D

Yorum yap

haha yok digitalci hocam yere atmadımda az kaldı beşinci kattan atıcam
                hızlı hızlı değiştirirken oldu bu olay, sanırım bu macnıha hızlı çalışmıyor ağır basıcaz kanalları değştirirken demek, gönülsüz alınan cıhazdan bu beklenir
                kapatıp açıyorum gene ses yok tıs iflas galba
                Next 1.2 Diseqc Motor/ 70.5 E_68.5 E_53 E_46 E_45 E_42 E_39 E_36 E_31,5 E_28,2 E_26 E_23,5 E_21,5 E_19,2 E_13 E_9 E_7 E_4,8 E
                Redmi Note 8 - 65 gb /48MP , FHD+, 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci (26.01.2020) "Akta Gamat

Yorum yap

Siz bence cihazınızın kıymetini iyi bilin sanırım sizde cihazın fişini çeken yada anahtardan kapatanlardansınız.? Bu konu ile ilgili bir konu açmayı düşünüyorum isteyen uygular uzatır ayaklarını cihazının keyfini sürer isteyen bu şekilde sıkıntı çeker...
                  MACHİNA - 3-D

Yorum yap

yok hocam kumanda'dan kapatıyorum, sonrada altılı priz var ona takılı fişi prizin düğmesine basıp elektriği kesiyom işlem tamam sonrada heralde makinanında işlemi finiş oluyo böylece demeki
                    daha evelcede yaptı bu numarayı ama kapatıp açınca düzeliyordu, şimdi görüntü var ses yok, yedek alayım dedim mach1 hocanın yazdığını uygulaycamda o mavi tuşun orda bişey çıkmıyo
                    -------------------
                    buldum kayıtları gizliden kayıt etmiş, sıfırladım cıhazı bida yükledim "ses" yine yok

Yorum yap

cyborg78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      yok hocam kumanda'dan kapatıyorum, sonrada altılı priz var ona takılı fişi prizin düğmesine basıp elektriği kesiyom işlem tamam sonrada heralde makinanında işlemi finiş oluyo böylece demeki
                      daha evelcede yaptı bu numarayı ama kapatıp açınca düzeliyordu, şimdi görüntü var ses yok, yedek alayım dedim mach1 hocanın yazdığını uygulaycamda o mavi tuşun orda bişey çıkmıyo
                      -------------------
                      buldum kayıtları gizliden kayıt etmiş, sıfırladım cıhazı bida yükledim "ses" yine yok
                      İşte buyrun sonuçta anahtardan elektiriği kesiyorsunuz aynı şey değişen bir şey yok.Sizin elinizde yedek yokmu idi.?
                      MACHİNA - 3-D

Yorum yap

yoktu dijitalci hocam bugün olay olunca yedekledim sıfırladım cihazı sonra yedeklediğimi bida yükledim görüntü var ama ses yine yoktu, kapadım komple kestim elektriği çıktım dışarı motorla oynadım biraz, şuan itibari ile saat 15:50 itibari ile geldim eve açtım uyduyu baktım ses düzelmiş, ya soğudu için düzeldi yada belirli bir dakikası vardı :mzk:

Yorum yap

Ben de kumandadan kapatıp sonra komple elektriği kesiyorum ama bu şekilde anlatılan bir problemle şimdiye kadar karşılaşmadım. Yeniden açtığımda son açılan kanal ne ise yine on da problemsiz açılıyor.

Yorum yap

agalık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Ben de kumandadan kapatıp sonra komple elektriği kesiyorum ama bu şekilde anlatılan bir problemle şimdiye kadar karşılaşmadım. Yeniden açtığımda son açılan kanal ne ise yine on da problemsiz açılıyor.
                            bendeki sorun kanalları hızlı geçince oldu işlemci zorlandı

Yorum yap

Merhabalar Aynı sorun bende de var. yazılan mesajları baştan sonra okudum "video dekotlama hatası" için kesin çözüm bulundu mu bulunmadı mı doğrusu anlayamadım.
                              Tek çanak kullanıyorum bu yazılıma kadar böyle bir sorun yaşamadım.

Flash bellekten sürekli aynı yöntemle güncelleme yapıyorum.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X