Yalnız Mesajı Göster
Eski 18-01-2013, 16:27   #56
dijitalci
Kıdemli Üye

Üye No: 13168
Giriş: 14-04-2006

Uydu Alıcısı: MACHİNA 3-D

Kart Paylaşımı: Evet

Alıntı:
buhranettin tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
hocam yeni yazılımda gerek fta gerek şifreli kanal geçişleri sanki daha hızlı, sanki ekran görüntüsü daha parlak ve daha iyi gibi, iptv scart aktarımı stabil hatta çok iyi, ancak bazı kanallarda ses var görüntü hala yok, ama hepsinde değil, bazıları kırılıyor ama sanırım internet bağlantısı ile ilgili, doğrusu cihaz gitgide süper oluyor hocam, size, şampiyon ve tasarıma, katkısı olan bizlere yardımcı olan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkür ederim,

ama hocam hala menü yazıları epg küçük şikayetim bu, en son 500 s kullanıyordum bunda hepsi büyük harf idi daha iyi geliyordu, ondan bu ısrarım hocam, yoksa cihaz hepsine basar, bu performansla kolay gelsin elinize sağlık
Sn:Arkadaşım IP tv ile bir kaç söz etmek isterim nacizane.Malumunuz IP tv ülkemizde yavaşta olsa yayılmaya başlayan bir sürece girmiştir.Bu yayınların sağlıklı olabilmesi için bazı şartlar gereklidir.Bunlardan birisi SUNUCU un sağlam olması ve nerden NETE çıkıyorsa ordada NET hızının yine YÜKSEK olması.Bir diğer FAKTÖR ise bizlerle ilgilidir.Bakınız FİBER NET daha yeni yeni yayılmaya başladı,dolayısı ile evlerimizde 8 MB diye tabir edilen edilen bir hız sistemi kullanılmaya çalışıyor.IP tv yayınlarının sağlıklı izlenebilmesi için net hızının en az 3 MB olması gerekiyor.Ben uyducu olduğum için müşterilerimin evlerinde bu konu ile ilgili baya bir tecrübe kazandım.Bir müşterimin evinde 1.7 MB ile yayınlar tam sınırda oluyordu.Yani diyelim 3 yada 5 dakika yayın izlenip ardından yayın kırılmaya başlıyor.Çünki o hız artık yetmemeye başlıyor, TTNETİ arayıp hız şikayeti yaptık ordan gelen cevap hızınız en fazla 2 Mb destekliyor oldu.En nihayetinde 2 MB ile yayınları izledik ama en olması gereken hız 3 MB den aşağı olmamalı... Benim hızım tam 7 Mb ve ben o konuda çok şükür sıkıntı çekmiyorum.MACHİNA 3-D ile yaptığım IP tv testinde ben bahsetmiş olduğunuz durumu yani ses olup görüntü olmaması durumunu yaşamadım ama bu bilahare SUNUCU lardanda kaynaklanabilir...
dijitalci is offline   Alıntı Yaparak Cevapla