• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Açılmayan Next Minix HD serisi Cihazlara Yapılması Gereken İşlemler.

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Açılmayan Next Minix HD serisi Cihazlara Yapılması Gereken İşlemler.

Açılmayan Next Minix HD Serisi Cihazlara Yapılması Gereken İşlemler.

Yazılım yüklerken yada güncellerken elektrik kesintisi yada yanlış yazılımın yüklenmesi, anlık sinyal kaybı yada internet bağlantısındaki anlık kesilmelerden vb...dolayı yazılım yükleme işleminin olumsuz sonuçlanması ve cihazın açılamaması gibi durumlarda aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Öncelikle PC üzerinden yazılımın atılabilmesi için RS-232 To Jack kablosuna ihtiyacımız bulunmakta.

Cihaza yazılım yüklenebilmesi için rs232 girişine takılacak stereo kulaklık jakı ile yüklenecektir.
    1. uç rs232 3nolu girişine takılacaktır.
    2. uç rs232 2nolu girişine takılacaktır.
    3. uç rs232 5nolu girişine takılacaktır.

Kabloyu bir elektronikçiye yaptırabilir yada aşağıdaki linkten temin edebilirsiniz...
    http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=1113

Kabloyu temin ettikten sonra cihazımızın yan tarafında bulunan Jack portuna takıyoruz ve kablonun diğer ucuna da PC mizde bulunan RS-232 portuna takıyoruz...
    { RS232 portu masaüstü bilgisayarlarda bulunmaktadır,notebook bilgisayarlarda RS-232 to USB çevirici temin edip PC'ye doğru şekilde tanıtmanız gerekmektedir!!! }
    BU AŞAMADA CİHAZA ELEKTRİK VERMİYORUZ !!!

Daha sonra yazılım yükleme editörünü linkten bilgisayarımıza indiriyoruz..
    http://www.mach1digital.com/mach1for...70&postcount=1

İndirmiş olduğumuz yazılım yükleme editörü dosyasını, bilgisayarda mause ile dosya üzerine gelip sağ tılayıp klasöre çıkart diyoruz,çıkarttığımız klasör içine girip ''EromUpgrade.exe'' isimli ikona tıklayarak yazılım yükleme editörünü çalıştırıyoruz...

Editörde '' Include Bootloader '' seçeneğini işaretliyoruz..

''Browse'' işaretine tıklayarak daha önceden indirmiş olduğumuz Cihazımıza ait olan yazılımı PC den buluyoruz..

yazılımı bulduk üzerine tıklayıp '''' diyerek yazılımı seçiyoruz..

Yazılımı seçtikten sonra ''Next'' tuşuna basıyoruz ve CİHAZIMIZI ELEKTRİĞE BAĞLAYORUZ

Yazılım yükleme işlemi başlıyor...

''Next'' işaretine tıklayarak yazılımı tekrar Flasha yazdırıyoruz..

Flasha yazma işlemi başlıyor.

Yazılım yükleme işlemimiz ''Finished'' işaretine tıkayarak tamamlıyoruz.

Kolay gelsin.
    Eklenen Dosyalar
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Elinize sağlık

Yorum yap

güzel anlatım tşk ederiz

Yorum yap

elinize sağlık anlatım için teşekkürler

Yorum yap

Evet.. cihazım Minix hd cool hiç açılmıyordu yanlış yükleme esnasında doğan bir hataydı bu şekilde yükleme yaptım. Cihaz çalıştı teşekkürler.

Yorum yap

jack port yerine, (kablomun diğer ucu usb olduğu için-rs232 to usb-) usb portuna takabilir miyiz?

Yorum yap

yusufdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              jack port yerine, (kablomun diğer ucu usb olduğu için-rs232 to usb-) usb portuna takabilir miyiz?
              Hayır maalesef, sadece Jack to RS-232 ile data aktarımı sağlanmaktadır.
              [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
              www.next.com.tr

Yorum yap

hocam, ilginiz ve katkılarınız için minnettarım.
                tüm tereddütlerim ortadan kalktı.
                sözünü ettiğiniz aparatı edinerek, talimatlara göre olayı çözmeye çalışacağım.
                kolay gelsin.

Yorum yap

Bizim de cihaz çöktü , bunu görseydim cihazı vermez denerdim.

Yorum yap

Allah Razı olsun şu an yapıyorum.

Yorum yap

hocam, benim birtane supermax mini hd varim.
                      ona yalnish Next Minix HD Tango yazilimi virdim.shimdi komanda chalishmior.
                      nasil oni supermax mini hd cheviri ajaba.
                      lotfan yardim edin.
                      tashkorlar

Yorum yap

satan biri yokmu bu kablodan bende yeniz yazılım attım sonra kapandı birdaha acılmadı lutfen yardım edin

Yorum yap

en eski yazılımıda denedim en son yazılımıda görüntü geliyor trt 1 açılıyor ama kanal değişmiyor. Kumanda ve göz uyducuya götürdüm çalışıyor dedi . Başka sorun ne olabilir

Yorum yap

isoFRM ulaştınmı servise kemal beye sonuç noldu ?
                            Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                            http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                            www.nextyazilim.com

Yorum yap

Starbox mini hd plus açılış ekranında kalmıştı. Talimatlar aynı. Bilgisayardan yazılım yüklemek için ise usb - rs232 (pl-2303 chipli) dönüştürücü kullandım. Dişi jack ile yükleme yaptım. Tkgs kanal listesiyle açıldı. Sonra da tkgs yi kapatıp kanalları silip yeniden kanal tarattım. Sorunsuz çalıştı tekrar cihaz..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X