• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Fenerbahçe Spor Kulübü siteleri

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Fenerbahçe Spor Kulübü siteleri

Fenerbahçe Spor Kulübü web sitesi.

http://www.fenerbahce.com/

fenerbahçe resmi sitesi adresi www.fenerbahce.org dir.lütfen düzeltirmisin hocam
    :::::::::ATAM İZİNDEYİZ BİZ DE FENERBAHÇELİYİZ:::::::::

Yorum yap

Okay düzeltildi

Yorum yap

teşekkürler

Yorum yap

ferman78 kardeş Atamızın Fenerli olduğunu dünya alem biliyor demişsin eminim o dünya fenerlilerin dünyasıdır.Bu konuda bir tek belge bile yoktur.Tamam kulüpler ziyaret edilmiştir ama taraftar olduğuna ilişkin bir belge bulamazsınız.

Yorum yap

çalıkuşu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            ferman78 kardeş Atamızın Fenerli olduğunu dünya alem biliyor demişsin eminim o dünya fenerlilerin dünyasıdır.Bu konuda bir tek belge bile yoktur.Tamam kulüpler ziyaret edilmiştir ama taraftar olduğuna ilişkin bir belge bulamazsınız.
            valla soru yanlış yerde sorulmuş ama cevabı aşağıda

1928 yılının ağustos ayında ezeli rakibimiz Galatasaray'la kazananın Atanın bir büstünü müzesine götüreceği özel bir maç yapıyorduk (Gazi Büstü Kupası). Bu maç Taksim Stadı'nda 10 Ağustos 1928'de oynandı. Atatürk o sıralar İstanbul'da idi. Gündüz Büyükdere'de bir Milletvekili arkadaşının yazlığına konuk olan Atatürk, akşam üstü Dolmabahçe Sarayı'na geri dönmüştü. Henüz akşam sofrasına geçilmemiştir. O akşam Atatürk'ün sofrasının konuklarından beşi Gazi ile sohbet etmektedirler. Söz, o günkü maçtan açılır. Atatürk Akşam Gazetesi sahibi, Sivas Milletvekili aynı zamanda Galatasaray Kulübü Başkanı Necmettin Sadak'a döner ve sorar: "Bugünkü maç ne oldu?" Sadak'tan önce yine bir Galatasaraylı olan Milli Eğitim Bakanı Mustafa Necati yanıt vermek ister. Gazi ona "Sen dur, sana sormadım." der. Bunun üzerine Necmeddin Sadak "3 - 3 berabere bitti paşam" diye yanıt verir. Bu sonucu öğrenen Mustafa Kemal, Sabri Toprak ve Vasıf Çınar Beyler'den oluşan iki Fenerbahçeli konuğuna doğru yaklaşıp, "Ya öyle mi! Zaten burada da 3-3 berabereyiz." demiştir. Çünkü Necmettin Sadak, Mustafa Necati'den başka orada bulunan Ruşen Eşref Ünaydın da Galatasaraylıdır. Hemen arkasından da merakla kendisine bakan karşısındaki Galatasaraylılara anlamadınız mı! der gibi bir yüz ifadesiyle şu cümleyi söylediği görülür:

"BEN DE FENERBAHÇELİYİM"

Ömrü boyunca camiasına gönülden bağlı kalmış bir Galatasaraylı tarafından anlatılan ilginç öykü:

1951 yılında Fenerbahçe atletizm takımı, ilk Türk kulübü olarak Atina'ya müsabakalar yapmaya gitmişti. 19 kişilik kafileyle Yunanistan'a gidildi ve çok başarılı olundu. Fenerbahçeli atletler yarışmalarda 7 birincilik kazandılar. O sıralar Atina Büyükelçimiz Atatürk'ün her zaman en yakınında bulunmuş olanlardan Ruşen Eşref Ünaydın'dı. 25 Nisan 1951'de mektepli (Liseden Galatasaraylı) ve de en önemlisi Galatasaray Spor Kulübü'nün 11 no'lu kurucu üyesi Büyükelçi Ruşen Eşref Ünaydın atletlerimizin kazandığı büyük başarılardan sonra kafilemize Türk Büyükelçiliğinde bir kokteyl verdi. Burada Fenerbahçelilere yaptığı konuşmada, "Atina'da bayrağımızın zafer kudretinin tam ve şerefli bir simgesi oldunuz... Biliniz ki, büyük Atamızın da ruhu şad olmuştur. (sevinmiştir)" dedikten sonra, atletler kendisi ve dört arkadaşı Atatürk ile sohbet ederlerken Atanın "Ben de Fenerbahçeliyim" dediği anıyı yani 10 Ağustos 1928 cuma akş***** orada bulunanların isimlerini de tek tek vererek anlatmıştır. Bu tarihsel anekdotun kulübünün ilk üyelerinden ve ömrü boyunca camiasına gönülden bağlı kalmış bir Galatasaraylı tarafından anlatılması ilginçtir. Böylece olay her türlü spekülasyona böyle dediği doğru mu... yoksa... acaba..! gibi düşüncelere mahal bırakmayacak soyut, doğrulanamayan bir mecranın dışına çıkıyor. Daha da bir anlam kazanıyor. Ruşen Eşref bugün yaşamıyor... Kendisini saygıyla anıyoruz.

daha uzun acıklamalar ve dokuz kanıt içinse linke tıklayınız...

http://forum.mabed.com/printthread.php?t=6038

Yorum yap

kanıt diye gösterdiğin mabed.com.mu yani ferman78 o forumdakilere bakarsanız dünyanın en büyük kulübü fenerbahçe.Ayrıca, bu konularda araştırmalarına ve arşivine güvendiğim bir insan varsa o da Tuğrul YENİDOĞAN'dır.

Yorum yap

Tuğrul Yenidoğan mı ????????

ya bırak allahaşkına adamın ismini yazarken bile midem bi fena oluyor...

valla herkes istediğine inanır ama ben mabed.com u kaynak olarak değil referans olsun diye yazdım,yani orada yazılanlar çok bilinen gerçekler...haa ayrıca sadece o forumdakiler için değil benim içinde dünyanın en büyük klubu Fenerbahçedir

Sonuç olarak Mustafa Kemal Atatürk hangi takımı tutarsa tutsun veya hiç bi takımı tutmasa bile önemi yok...Atamız bizim başımızın tacıdır ama gerçekler gün gibi ortada Atamız Fenerbahçeliydi

Yorum yap

Evet Atamız herşeyimiz, hele hele şu günlerde ona öyle ihtiyacımız var ki, inanın hangi takımı tutarsa tutsun hiç önemli değil, önemli olan onun mirasına sahip çıkabilmekti ne yazık ki bunu beceremedik.Büyüklük konusuna gelince fenerlilerden istediğim tek bir şey var oda biraz mütevazi olmanızdır.Ne olursunuz biraz objektif olun, bende dünyanın en büyük takımı Beşiktaş diyebilirim ama diyemiyorum çünkü o Etiketi hak edecek bir başarı ne sizde ne de bizde var.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X