• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

13v/18v

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 13v/18v

yakin zamana kadar turksat'a donuk olan 1.anteni hispasat'a cevirdim ama birkac tp 13v secili degilse 0 kaliteye, diger tp'ler 18v secili degil ise 0 kaliteye dusuyor. auto yaparsam sadece 18v iken kalitesi yuksek olanlari seyredebiliyorum. turksat'a donuk iken auto'da dururdu hersey calisirdi... ikinci canaktaki hotbird'de hicbir degisiklik yok....sebebi nedir, cozumu var midir? tesekkurler

cervantes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakin zamana kadar turksat'a donuk olan 1.anteni hispasat'a cevirdim ama birkac tp 13v secili degilse 0 kaliteye, diger tp'ler 18v secili degil ise 0 kaliteye dusuyor. auto yaparsam sadece 18v iken kalitesi yuksek olanlari seyredebiliyorum. turksat'a donuk iken auto'da dururdu hersey calisirdi... ikinci canaktaki hotbird'de hicbir degisiklik yok....sebebi nedir, cozumu var midir? tesekkurler
    hıspasat çök uzak bır uydu oturduğun yer ve anten çapını verırsen daha çök yardım alırsın. ben.ıst.anado.yakası. 90lık antenlen çökıyı ayarlen ve yuksek kazançlı lnb len 280 kanal alabılıyorum bazıları kalıte tehlıke bolgesınde durduğu içın zaman zaman gıdıyorlar,bırde antenın yonu ıle ufuk arasına hıç bır engel olmamalıdır..
    optıcum pırıma HD 9600- next 19500-jameson hd 2017.. 46E.42E
    .23,5E. 19,2'E_16E-13E. 9'E-7'E-4.8E 1w-4W.. http://www.satlex.de/de/image_window...com_t90&pic=53

Yorum yap

konu uygun alana kaydırıldı...
      Forum Kuralları

Yorum yap

sanirim yanlis ifade ettim. 13v acikken ornegin 11811'deki kanallari aliyor 12100'dekileri almiyor, 18v yapinca bu sefer 12100'dekileri aliyor 11811'dekileri hic almiyor. auto yapinca 18v'da aldiklarini aliyor, sadece 13v iken aldigi 5 tpnin hicbirini alamiyor. her halukarda uydunun sinyal seviyesi 75'lerde...kalite 0'a dusuyor. bunun ufuk ile arasinda bir sey olmasi ile ilgisini anlyamadim. belki bu 13v/18v nedir aciklarsaniz anlayabilirim...tesekkurler

Yorum yap

cervantes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          sanirim yanlis ifade ettim. 13v acikken ornegin 11811'deki kanallari aliyor 12100'dekileri almiyor, 18v yapinca bu sefer 12100'dekileri aliyor 11811'dekileri hic almiyor. auto yapinca 18v'da aldiklarini aliyor, sadece 13v iken aldigi 5 tpnin hicbirini alamiyor. her halukarda uydunun sinyal seviyesi 75'lerde...kalite 0'a dusuyor. bunun ufuk ile arasinda bir sey olmasi ile ilgisini anlyamadim. belki bu 13v/18v nedir aciklarsaniz anlayabilirim...tesekkurler
          arkadaşım 13 VOLT seçeneğinde sadece O uydudaki vertikal (DİKEY)
          yayınları 18 VOLT seçeneğinde ise horizontal (YATAY) yayınları seyrede
          bilirsin... aklımdayken sen (ÇANAK UYDU AYARLARI) menüsünde
          LNB AYAR menüsünün 9750 10600 şeçeneğinde olup olmadığını kontrol
          edermisin.?
          MACHİNA - 3-D
          8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
          PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
          TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

lnb ayarlarinda lnb frekansi diye bir secenek var. orada standart universal secili, eger 9750/10750 yi secersem yine bazi tp'ler cikmiyor. 9750/10600 girisi yapamiyorum...giris olarak tek frekans girmeme musaade ediyor...8000xcam plus

Yorum yap

bu konuda birisi aydinlatirsa sevinirim. hispasat'ta d+'a ait fox'u(12226v) 18v veya auto iken seyredebiliyorum, tv cabo'ya ait fox'u (11731h) veya lusomundolari (11851v) sadece 13v secili iken seyredebiliyorum. uydu sinyali 75%lerde kalite 80%lerde. lnb ise lnb'yi degistireyim canaksa canagi receiversa receiver'i...maximum 0.4dB lnb, 90'lik canaklar, 8000xcamplus...ufukta engel yok. simdiden tesekkurler

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X