• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Turksat uydusunda TRT HD yayını nasıl izliyeceğiz?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Turksat uydusunda TRT HD yayını nasıl izliyeceğiz?

Değerli next ustalarımız;Diger firma cihazlarında trt hd yayın izlenebiliyorken!Niye 2000hdtv de izleyemiyoruz?Buna bir açıklık getirebilirmisiniz?
    Bu arada kesinlikle çanak ayarları-lnb ayarları demeyin tüm paketler- kanallar çıkıyor ve sinyal %90 çanakta.
    saygılar...
    İYİYE DEĞİL,EN İYİYE SAHİP OLMAK İÇİN!

ayni sorun bendede var sinyal çok iyi fakat yayın bi açılıyor 1 saniye sonra donma başlıyo bidahada düzelmiyor.

sinyal seviyesi %80

Yorum yap

Bende bir kanal görünse donmalarada razıyız.saygılar...

Yorum yap

digicom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Bende bir kanal görünse donmalarada razıyız.saygılar...
        sevgili digicom senin hdtv de kaç adet tp var bakarmısın.
        eğer 249 taneden fazlaysa sil en fazla 249 tane olsun.
        şayet silmekten bıkmıyorsan sadece kalitesi olanları bırak buda yaklaşık 75 tanedir.
        bundan sonra TRT HD yi yeniden arattır.
        İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
        VU+ SOLO 2
        Popcorn Hour A-210
        TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
        UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
        DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
        NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
        DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
        NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

biss kodunu girdinizmi .eğer biss kodu girilmedi ise şifreli veya sorunlu uyarısını alırsınız .x tuşundan kolayca girilebiliyor..

Yorum yap

ustralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            biss kodunu girdinizmi .eğer biss kodu girilmedi ise şifreli veya sorunlu uyarısını alırsınız .x tuşundan kolayca girilebiliyor..
            Konuyu iyi okumamışsın galiba arkadasım!Çanak ta-lnb de sorun yok sinyal gayet yuksek yayın gelmiyor yani?Şifrele ile alakalı bir sorun degil konu.

Yorum yap

arif0571 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              sevgili digicom senin hdtv de kaç adet tp var bakarmısın.
              eğer 249 taneden fazlaysa sil en fazla 249 tane olsun.
              şayet silmekten bıkmıyorsan sadece kalitesi olanları bırak buda yaklaşık 75 tanedir.
              bundan sonra TRT HD yi yeniden arattır.
              Arkadasım dedigini yaptım ancak hiçbir anlamı olmadı ki!Trt hd transponter ine sinyal gelmiyorki?

Yorum yap

Konuyu iyi okumamışsın galiba arkadasım!Çanak ta-lnb de sorun yok sinyal gayet yuksek yayın gelmiyor yani?Şifrele ile alakalı bir sorun degil konu.
                Arkadasım dedigini yaptım ancak hiçbir anlamı olmadı ki!Trt hd transponter ine sinyal gelmiyorki?
                Sinyal geliyor mu? yoksa gelmiyor mu?
                Önce buna karar ver, sonra diğer arkadaşların yazılarını eleştir.

Yorum yap

bende sinyal geliyo %80 gibi ama yayın sinyal yokmuş gibi donuyo
                  ilk açtığımda açılıyo bir saniye sonra yayın donuyo sinyal &80 kalite%80

Yorum yap

arkadaşlar sorun yok gayet iği çalışıyor trt hd . donma yok sanırım 2000 HD de çok iği tuneri var sorun çıkmaz teknik bilgi için forumu iği okuyun ve takib edin
                    62*60*42*39*28.5*26*19*16*13*10*9*7*4.8*1*4*7*8*12 .5*15* diseqc motor 95 cm.ofset--NEXT 2000 DOBRATECH

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Sinyal geliyor mu? yoksa gelmiyor mu?
                      Önce buna karar ver, sonra diğer arkadaşların yazılarını eleştir.
                      Hocam ya ben eksik yazdım yada siz ve arkadaşlar yanlış anlıyorsunuz!
                      Turksat çanagında genel olarak tüm transponderlerde lerde %90 sinyal var!Ancak sadece trthd tarnsponderinde sinyal yok!
                      Sonuç olaral ustlara ve arkadaşlarım sorunu çözdüm;trt hd frekansında cihazdan lnb ayarlarını degiştirdiginizde %42 sinyal alıyor cihaz ama kırılmalı!
                      Simdi bunu tartışalım isterseniz?Ya trt nin yayın sinyalinde bir problem var!yada cihazın tunerinden kaynaklanan problem var.Kolay gelsin herkeze.

Yorum yap

aynı sorun bendede var.% 80 olan sinyal birden % 20 ye düşüyor sonra tekrar geri çıkıyor ama hd kanal olarak tek trt oluyor.astradaki hd kanallarda böyle bir sorun yok trt nin yayınında bir sorunmu var acaba.

Yorum yap

ben şu anda next ye 2000 hdtv ile seyrediyorum bir ara vardı problem yaklaşık 1 ay kadar önce şimdi sinyal ve kalite iyi hiç donma ve kırılma olmuyor izliyorum yer istanbul güngören
                          Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

sorun

çitlembik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            aynı sorun bendede var.% 80 olan sinyal birden % 20 ye düşüyor sonra tekrar geri çıkıyor ama hd kanal olarak tek trt oluyor.astradaki hd kanallarda böyle bir sorun yok trt nin yayınında bir sorunmu var acaba.

aynı sorun bedeki cihazda var 2 3dakika düzgün çalışıyor sonra kırılmalar oluyor sonrada sinyal 75:trts: 30
                            arası gidipatla: geliyor çogunluk maçlarda yapıyor dunkes:

Yorum yap

trt hd

evet bende denedım olmuyor gozdermıyor muhakkak bır sorun var

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X