• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

NEXT 2000 DPCIS Süper Plus Konuları.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Tasarım ve Mpl Üstadlarım

Tarama bitti ve biz Uydunun tekrar önceki ayarladığımız uydu olan Hispasata tekrar kaçmasını engellemek için menüden çıkmadan Liste Düzenine girdik ve Telstar 12'de herhangi bir kanalda info tuşla view yaptık ama yinede motor TELSTAR12'de salınım yapıyor.2500 DPCI 'da bu salınım olmuyordu.Ama 10 - 15 numara Süper Plusta toparlama yapıyor fakat Çanağın ayarlanan uydunun üzerinde olmasına rağmen yani kuşakta işaretlenip tarama yapılıp liste düzeninde TELSTAR12 seçilmesine rağmen salınım 10-15 rakam yapıyor.Yukarıda 25. Sayfadaki (21-03-2007, 19:16) Tarihli konunun tamamını okursanız beni daha iyi anlarsınız.

İnfo dersenizde 10-15 rakam motorunuz salınım yapacaktır.Bu Sadece SüperPlusta oluyor.

TP Frekans Düzenlemesi ile igili sıkıntı =
    Bu arada TP düzenlemesinde bir Frekansı girdiğimizde 2-3 saniye bizi frekans düzenlemesinde BİLGİLER HAFIZALANIYOR diyerek kaydetmesi bizi sıkıntıya sokuyor.Uydudaki gerekmez frekansları çabuk silme ve çabuk frekans girme olayının olmasını isterdim.Frekans Silerkende BİLGİLER HAFIZALANIYOR diyor ve lcd ekran da yanıp sönüyor 2-3 saniye beklettiriyor durmadan.

Motorsuz çanak anteni kullanan arkadaşlar bu benim yaşadığım sıkıntılar sizler için önemli gelmeyebilir.Fakat benim gibi hareketli anten kullanıpta 30 uydu bilgisi girenler için çok önemlidir.Ben bilinçli bir kullanıcı olarak motorlu çanakta kuşağa uyduları hızlı bir biçimde oturtmak ve her bir uydudaki frekansları hızlı bir biçimde düzene kavuşturmayı isteyen bir kullanıcıyım.Bu receiverler piyasaya yeni sürüldü ve bir arkadaşımızında dediği gibi Bu receiverleri üreten STAR'larımız bizlere bu hususta yazılımsal olarak düzeltme yaparlarsa seviniriz.

NOT = Lütfen dostlar yazdıklarımın tamamını okursanız bana hak vereceksiniz.

Yorum yap

• Arkadaşlar konularında haklı olabilirler. Biraz sabretmek lazım. Sorunlar mutlaka zamanla hallolur.Mach1 bunları dikkate alacaktır umarım. Bir kere ayarla ama tam ayarla bir daha uğraşmazsınemeklemeden yürünmez
      MEHMET CEYLAN

Yorum yap

• Nassat Arkadaşın yazdığı sorunlara bende katılıyorum ve kanal taşıma sırasında taşıma olayı 1 dakikaya varan beklemelerle oluyor.Uydu ayarlamaları yaparkende dönme adımını gösteren bilgi barınada daha açık net görünür bir renk olursa daha iyi olur.Ayrıca Hotbirden örneğin Türksata döneceğiz 10 adım bir sapma oluyor sonra geri dönerek tam pozisyona oturuyor.Sensörle ilgili bir sorun derseniz Motosat kullanıyordum bu sorun olmuyordu.Birde kanal listesini okeylediğimizde kilitli kanalların kilit işareti ile görünmesi.

Yorum yap

• Motorun salınma olayı tamamen sizin kullandığınız Pozisyonerlerin sensorleriyle ilgili bir durum. Bende V-Box ile kullanıyorum Super Plusı ve asla salınma olmadı bende. Birde yukarıdaki motor ayarından sonraki durumu tekrar izah edeyim: Öncelikle anten ayarları bölümünden ayarı yaptık, motor kurulumu menüsenden uyduyu bulduk ve menüyü hiç değiştirmeden Kırmızı tuşla direk kanal arama bölümüne geçtik ve kanalları tarattık. Motor ayarı menüsünden çıktığımız an motor dönmeye başlıyor ve liste düzeni bölümüne giremeden motor epey bir yol almış oluyor. Bence bu durum kanal araması yaptıktan sonra motorun o uyduda sabit kalmasıyla çözülebilir. 8000Xcam'larde olduğu gibi.

Yorum yap

• Nassat dostuma katılıyorum Posisyener kullanıcıları için bir sıkıntı söz konusu

Yorum yap

• tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Motorun salınma olayı tamamen sizin kullandığınız Pozisyonerlerin sensorleriyle ilgili bir durum. Bende V-Box ile kullanıyorum Super Plusı ve asla salınma olmadı bende. Birde yukarıdaki motor ayarından sonraki durumu tekrar izah edeyim: Öncelikle anten ayarları bölümünden ayarı yaptık, motor kurulumu menüsenden uyduyu bulduk ve menüyü hiç değiştirmeden Kırmızı tuşla direk kanal arama bölümüne geçtik ve kanalları tarattık. Motor ayarı menüsünden çıktığımız an motor dönmeye başlıyor ve liste düzeni bölümüne giremeden motor epey bir yol almış oluyor. Bence bu durum kanal araması yaptıktan sonra motorun o uyduda sabit kalmasıyla çözülebilir. 8000Xcam'larde olduğu gibi.
              Tasarım Arkadaşım Burda rastgele yazmıyoruz ve bu salınma olayı var.Ayrıca benim Bahsettiğim cihaz DPCIS serisi bu cihazda var salınma olayı.Daha önceden Vbox ile kullandığımda bu salınma yoktu ve kullandığım ekipman kaliteli.

Yorum yap

• ilk başta 5-6 uydu kaydettim ve cihaz hızından pek bir şey kaybetmedi ...10 lu
                gerisayım dışında -o gün akşam üzeri 18 uydu kaydettim ve yavaşlama oldu
                fakat 3 gün önce bu sayıyı 30 luyduya çıkartım ve kanal sayısı 6212 oldu
                kanal. taşımada. daha önceye nazaran .oldukça yavaşlama oluştu yalnız bede sanıyordum- sanırın daha sonraki yazılımlarda düzeltilir.

Yorum yap

• Team Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Benim topik gitti 2500 dpcı ilk konu açmıştımmm????
                  topic bir yere gitmedi duruyor,sadece konu başlığı düzeltildi,bilginize...
                  Forum Kuralları

Yorum yap

• nassat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Tasarım ve Mpl Üstadlarım

Tarama bitti ve biz Uydunun tekrar önceki ayarladığımız uydu olan Hispasata tekrar kaçmasını engellemek için menüden çıkmadan Liste Düzenine girdik ve Telstar 12'de herhangi bir kanalda info tuşla view yaptık ama yinede motor TELSTAR12'de salınım yapıyor.2500 DPCI 'da bu salınım olmuyordu.Ama 10 - 15 numara Süper Plusta toparlama yapıyor fakat Çanağın ayarlanan uydunun üzerinde olmasına rağmen yani kuşakta işaretlenip tarama yapılıp liste düzeninde TELSTAR12 seçilmesine rağmen salınım 10-15 rakam yapıyor.Yukarıda 25. Sayfadaki (21-03-2007, 19:16) Tarihli konunun tamamını okursanız beni daha iyi anlarsınız.

İnfo dersenizde 10-15 rakam motorunuz salınım yapacaktır.Bu Sadece SüperPlusta oluyor.

TP Frekans Düzenlemesi ile igili sıkıntı =
                    Bu arada TP düzenlemesinde bir Frekansı girdiğimizde 2-3 saniye bizi frekans düzenlemesinde BİLGİLER HAFIZALANIYOR diyerek kaydetmesi bizi sıkıntıya sokuyor.Uydudaki gerekmez frekansları çabuk silme ve çabuk frekans girme olayının olmasını isterdim.Frekans Silerkende BİLGİLER HAFIZALANIYOR diyor ve lcd ekran da yanıp sönüyor 2-3 saniye beklettiriyor durmadan.

Motorsuz çanak anteni kullanan arkadaşlar bu benim yaşadığım sıkıntılar sizler için önemli gelmeyebilir.Fakat benim gibi hareketli anten kullanıpta 30 uydu bilgisi girenler için çok önemlidir.Ben bilinçli bir kullanıcı olarak motorlu çanakta kuşağa uyduları hızlı bir biçimde oturtmak ve her bir uydudaki frekansları hızlı bir biçimde düzene kavuşturmayı isteyen bir kullanıcıyım.Bu receiverler piyasaya yeni sürüldü ve bir arkadaşımızında dediği gibi Bu receiverleri üreten STAR'larımız bizlere bu hususta yazılımsal olarak düzeltme yaparlarsa seviniriz.

NOT = Lütfen dostlar yazdıklarımın tamamını okursanız bana hak vereceksiniz.
                    bu bahsettiğiniz bir nevi auto focus olayına benziyor,normal olarak uyduları hafızaya aldığınızda info izle yapınca hareket etmemesi lazım ama şu an bende kurulu cihaz yok,uygun zamanda bu dediğiniz olaya bakacam..
                    ikinci dediğiniz olaya bende katılıyorum tp düzenlemelerinde işlem sonunda bayağı bir bekleme oluyor,sanırım @mach1 ve @doktor üstadlar bu önerilerinizi dikkate alacaklardır,ilerilerde çıkacak olan yazılımlarda bu sorunları yavaş yavaş çözeceklerdir...
                    Forum Kuralları

Yorum yap

• memoli42 Nickli Üyeden Alıntı
                      Tasarım Arkadaşım Burda rastgele yazmıyoruz ve bu salınma olayı var.Ayrıca benim Bahsettiğim cihaz DPCIS serisi bu cihazda var salınma olayı.Daha önceden Vbox ile kullandığımda bu salınma yoktu ve kullandığım ekipman kaliteli.
                      Size karşı "Rastgele yazıyorsunuz!" diye bir cümle kullandım mı ben? ben sorunu genel olarak belirttim bende böyle bir sorun yok diye. Lütfen önce yazılanları okuyun ve iyi anlayın!

Yorum yap

• tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Size karşı "Rastgele yazıyorsunuz!" diye bir cümle kullandım mı ben? ben sorunu genel olarak belirttim bende böyle bir sorun yok diye. Lütfen önce yazılanları okuyun ve iyi anlayın!
                        Arkadaşım siz eğer benim mesajlarımı tam okusaydınız Sizin pozisyonerdeki sensörde hata vardır demezdiniz.Biz Burada DPCIS modelinden bahsediyoruz siz süpercıs serisinden örnekleme yapıyorsunuz.Ben zaten yazmışım SüperCıs,da Vbox Kullanırken bu hataları yapmıyordu diye.Ve ayrıca ben bu motorlu sistemi tam 8 veya 9 senedir kullanıyorum ilk göz ağrımda Kyoto 8350Dap modelidir.

Yorum yap

• arkadaşlar bende 2000dpcıs super plus aldım...180 cm motorlu bağlicam.urfadan hangi uyduları alabilirim???bilgisi olan var mı??

Yorum yap

• Nassat arkadaşın dediği salınım olayı eğer uydular arası geçişte adım sayısı(limit sayısı) normal fakat uydu pozisyonudaki kaymadan bahsediliyorsa bunun çözümü eğer devre dışı yapılmadıysa motor üzerindeki diyotlardan yapıyor.Yani motoru stoplayan şalter diyotları cihaz üzerinden gelen akımdan fazla etkileniyor ve motorun biraz daha fazla çalışmasına dolayısıyla çanağın kaymasına sebep oluyor.Bunu çözümü motor kablolarını bağlarken direk bağlamak ve cihazdan limit ayarlarını yaparkenden sonlarda dikkatli olmak gerekiyor.

Siz, daha önceki cihazda böyle yapmıyordu diyorsunuz.Bu hususa pek bir şey diyemiyorum.Ama bir şey daha var oda kullanılan sensörün bir müddet kullandıktan sonra tek tarafa biraz fazla sayma başladığı, diğer tarafa ise normal sayınca otomatikman kayma oluyor.

Arkadaşlar bu söylediklerim tamamen benim kendi gözlemlerim ve deneyimlerim.

Bu uydu konum limitinden sonra 10 adım fazla sayıp daha sonra aynı sayıda geri sayıp durma olayı önceki 2500dpcı pluslardada vardı ve biraz sıkıcıydı.Ben de o zaman bu konuda yazmıştım ama bende derdimi bir türlü anlatamamıştım.Bu ileri geri olayı bizce çok gereksiz ve zaman kaybına neden oluyor.Bende daha önce kyoto 8550 dapcı ve goltmaster 9600 kullandım onlarda bu olay yoktu.

Bende istenirse bu konularında düzeltileceğini zannediyorum.

Eğer yanlış anlamışsam konuyu saptırmış olmakta istemem.Onun içinde özür dilerim.

Kolay gelsin.

Yorum yap

• Arkadaşlar Smart disk aldım 120 GB biçimlendire bakıyorum NTFS var neden FAT yok

External bu HDD yi görmedi alet nasıl FAT yaparımmm

Yada NTFS olarakda cihaz HardDisk yazılımı çıksa o da olur..
                              Hiremco TurBo4K

Yorum yap

• Makaracı Tarafından Gönderildi:
                                Nassat arkadaşın dediği salınım olayı eğer uydular arası geçişte adım sayısı(limit sayısı) normal fakat uydu pozisyonudaki kaymadan bahsediliyorsa bunun çözümü eğer devre dışı yapılmadıysa motor üzerindeki diyotlardan yapıyor.Yani motoru stoplayan şalter diyotları cihaz üzerinden gelen akımdan fazla etkileniyor ve motorun biraz daha fazla çalışmasına dolayısıyla çanağın kaymasına sebep oluyor.Bunu çözümü motor kablolarını bağlarken direk bağlamak ve cihazdan limit ayarlarını yaparkenden sonlarda dikkatli olmak gerekiyor.

Siz, daha önceki cihazda böyle yapmıyordu diyorsunuz.Bu hususa pek bir şey diyemiyorum.Ama bir şey daha var oda kullanılan sensörün bir müddet kullandıktan sonra tek tarafa biraz fazla sayma başladığı, diğer tarafa ise normal sayınca otomatikman kayma oluyor.

Arkadaşlar bu söylediklerim tamamen benim kendi gözlemlerim ve deneyimlerim.

Bu uydu konum limitinden sonra 10 adım fazla sayıp daha sonra aynı sayıda geri sayıp durma olayı önceki 2500dpcı pluslardada vardı ve biraz sıkıcıydı.Ben de o zaman bu konuda yazmıştım ama bende derdimi bir türlü anlatamamıştım.Bu ileri geri olayı bizce çok gereksiz ve zaman kaybına neden oluyor.Bende daha önce kyoto 8550 dapcı ve goltmaster 9600 kullandım onlarda bu olay yoktu.

Bende istenirse bu konularında düzeltileceğini zannediyorum.

Eğer yanlış anlamışsam konuyu saptırmış olmakta istemem.Onun içinde özür dilerim.

Kolay gelsin.

Benim söylemek istediğim önceki 2500 DPCI receiverde sonradan ayarladığımız uydudan antenin kaçmaması için eğer tarama yaptıysak liste düzeninden bulunduğumuz uyduda her hangi bir kanalda info dediğimizde 10 rakamlık salınım yapmıyordu.Fakat bu yeni 2000 superplus DPCIS elime geçtiğinde ise bulunduğum uyduda her hangi bir kanalda info dediğimde 10 rakamlık salınımı yapıyor ve sonra motor duruyor.Dikkatinizi çekerim başka uyduya kaçmıyor ve anlamayanlar sanacaklar ki mevcut uydulardaki salınımı anlatıyorum hayır öyle değil.Zaten uyduları ayarlayıp normal Mode 'den uyduları girdiğimizde seçtiğimiz uyduya gidip salınım yapması gayet normaldir.Bu da cihazın toparlaması demektir ve iyi birşeydir.Ama ilk defa ben uyduyu kuşakta bulmuşum sonra o uyduda tarama yapmışım ve liste düzeninden bu yeni ayarladığım uyduda sabit kalayım tekrar motor aklında kalan bir önceki uyduya gidip geri gelmesin diye yeni ayarladığım uyduda her hangi bir kanal üzerinde info dediğimizde (view) seyir durumuna geçiyoruz 10 rakamlık salınım yapıyor ve duruyor.Bu olay Next 2500 DPCI'larda ve X DPCI'larda yoktur.

Zaten bu receiver piyasaya sınırlı sayıda girmiştir ve yazılımsal ufak tefek sorunlar olabilir.Ben kendimce burada 2 adet sıkıntımı dile getirdim.
                                1. TP Düzenleme - Silme - Ekleme Zaman harcattırıyor.Bilgiler Hafızalanıyor diye 2-3 saniye beklettiriyor.Bu da bizi yoruyor hemde vakitten çalıyor.Gereksiz Frekansları da seçip işaretleyip silemiyorum.
                                2. Bir uydu ayarladığımda önceden ayarlı bir uyduya ne anten kaçsın ne de salınım yapsın.Çünkü receiver böyle birşeye maruz kaldığında yoruluyor ,ısınıyor.
                                Fakat normal mevcut uydular arası gidip gelmelerde salınım yapması iyidir.

Ben bir kullanıcıyım ve müşteriyim sıkıntılarımı dile getirmemde umarım üstadlarımız bizlere kızmazlar.Onların sayesinde bizler hareketli uydunun keyfini yaşıyoruz ve gönlümüzün istediği şekilde receiver'i kumanda ediyoruz.İnşallah hareketli anten kullananlar için bu bir son olmaz ve yeni teknolojilerde de bu sistemin devam etmesini temenni ediyorum ve gönülden istiyorum.

Sevgi & Saygılarımla

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X