• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Tek kablodan çift receiver olmazmı :S

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Tek kablodan çift receiver olmazmı :S

İyi akşamlar arkadaşlar ben ilk defa uydu alacağım için birkaç sorum olucak yardım ederseniz sevinirim.
    -Ben 150 lik motorlu bir çanak alıp çatıya koyucam ancak evdekiler onun ayarlarından anlayamacağı için ikinci bir 90lık çanağıda turksata sabitliycem. sizce mantıklı bir hareket yapmış olurmuyum? yani türk kanalları sabit kalsinki evdekiler devamlı onları izleyebilsin bende motorluyla diğer uyduları ayarliyim.
    -Evim yeni tadilatlı olduğu için duvarlardan kablo geçirmek istemiyorum. zaten ev yapılırken tadilat sırasında duvarların içinden kablotv ve uydu kablolarını geçirmişler uydu kablosu yatak odasından balkona çıkıyor ordan çatıya uzatıcam. Esas sorunum şu 2 yada 3 tanede receiver alıcam ki diğer odalardanda bağımsız izlensin ancak balkondan gelen uydu kablosu tek ve duvarlardan tüm odaları dolaşıyor prizlerde hazır yani. çift yada daha fazla için evin içinden daha fazla kablo geçirmem gerekirmi yoksa herhangi bi aparatla bu hal olurmu yani tek kablo dan diğer receiverlarda yararlanabilirmi .soru biraz uzun oldu. tam anlatabilmek için. umarım yardımcı olursunuz şimdiden çok teşekürler.

Dero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arkadaşlar ben ilk defa uydu alacağım için birkaç sorum olucak yardım ederseniz sevinirim.
    -Ben 150 lik motorlu bir çanak alıp çatıya koyucam ancak evdekiler onun ayarlarından anlayamacağı için ikinci bir 90lık çanağıda turksata sabitliycem. sizce mantıklı bir hareket yapmış olurmuyum? yani türk kanalları sabit kalsinki evdekiler devamlı onları izleyebilsin bende motorluyla diğer uyduları ayarliyim.
    -Evim yeni tadilatlı olduğu için duvarlardan kablo geçirmek istemiyorum. zaten ev yapılırken tadilat sırasında duvarların içinden kablotv ve uydu kablolarını geçirmişler uydu kablosu yatak odasından balkona çıkıyor ordan çatıya uzatıcam. Esas sorunum şu 2 yada 3 tanede receiver alıcam ki diğer odalardanda bağımsız izlensin ancak balkondan gelen uydu kablosu tek ve duvarlardan tüm odaları dolaşıyor prizlerde hazır yani. çift yada daha fazla için evin içinden daha fazla kablo geçirmem gerekirmi yoksa herhangi bi aparatla bu hal olurmu yani tek kablo dan diğer receiverlarda yararlanabilirmi .soru biraz uzun oldu. tam anlatabilmek için. umarım yardımcı olursunuz şimdiden çok teşekürler.
    Arkadaşım tam anlamıyla sistemden verim alabilmen için her cihaz için ayrı
    ayrı kablo çekmen gerekiyor...
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Şöyle bir sistemle sabit olan antene bir adet LNB ve odalara dağıtmak içinde 6 lı veya daha fazla çıkışları olan Multiswicth işinizi görür. Sabit antenden gelen kabloyu Multiswicth'in Receiver girişine, odalara gidecek olan yerleri diğer yerlere takıp, odalara da receiver koyarsanız çalışır.

Yorum yap

işte bnm sorunum odaların hepsini tek kablo dolaşıyor olması bu bir sorun yaratırmı teşekkür ederim

Yorum yap

Odaların hepsine ayrı ayrı kablo olması lazım. Multiswicth ten çıkacak ve odalara dağılacak.

Yorum yap

yapma yaw bunun hiç bi oluru yokmudur kabloları duvarlarda görmekten bıktım . peki içeriden diğer kablonun yanından dolaştırılabilirmi öyle bişey yaptırmıştık yazlığa sanırım

Yorum yap

akadaşım senin için en güzeli skartlı alıcı vede vericiler var bu senin işine daha iyi yarar uydu taşımazsın sadece cihazı taşırsın

Yorum yap

Dero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                yapma yaw bunun hiç bi oluru yokmudur kabloları duvarlarda görmekten bıktım . peki içeriden diğer kablonun yanından dolaştırılabilirmi öyle bişey yaptırmıştık yazlığa sanırım
                Sevgili arkadaşım inan olsa TÜKAN senin.:tr: :tr: :tr:
                MACHİNA - 3-D
                8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
                PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
                TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

ben next in scart lı kablosuz alıcı vericisini kullanıyorum 3 katlı evde.Receiver en üst katta kurulu, orta katta mükemmel , en alt katta ise görüntü güzel ses biraz parazitli o kadar . Tavsiye ederim bu sorun için birebir

Yorum yap

arkadaşım oluru yok olsa herkes aynı şekilde kullanır ve multiswıch çoklu lnb gibi seçenekler asla olmazdı
                    MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X