• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dns ayarları ve güvenlik..?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Dns ayarları ve güvenlik..?

1. wetek play 2 de DNS ayarları nasıl yapılıyor.
    2. Statik ip ile cihaza bağlanmak güvenlimidir.
    3. cihaz dış etkenlerden nasıl korunur.
    4. cihaza güvenlik programı yüklenirmi yüklenirse hangisini önerirsiniz.

saygılar.

saygi56 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

saygılar.
    1. Settings (Sol üstteki WeTek yazan yer) > Network > Ethernet > Gelişmiş Seçenekler > IP ayarları > Statik yapınca IP'i girdikten sonra DNS ayarı da çıkıyor.
    2. Hiç bir farkı yok, tabii her ikisinin kendisinin avantajı var ama bunlar son kullanıcı için çok çok önemsiz şeylerdir.
    3. Nasıl? Virüs gibi şeylerse gereksiz bir korku olur bence.
    4. Yüklenir de çok gereksiz ya da anlamsız olur, onun yerine AD-Block (reklam engelleyici) kullanmak çok daha verimli olur.

Sevgiler...

Yorum yap

saygılar.
      1.wetek play 2 de DNS ayarı yapmadım DNS ayarını Modem arayüzünden
      yaptım cihaz direk görsün diye ama cihaz ağ ayarlarından cihazın ıp sini girerek
      STATIC bölümden ayarlaya bilirsiniz

2.statik ıp DNS ayarlarıyla ilgili olduğunu biliyorum giremediğin WEB adreslerine
      bakmak veya bir videonun engelini kaldırmak gibi

3.cihazı dış etkenlerden korumak için diğer cihazlarınızı nasıl koruyorsanız bunuda
      öyle korumanız lazım sıvı şeyler veya alkollü bezlerle silmemek gibi bunlar cihaza
      zarar verir hafif nemli bezle tozu alınabilir elektrik aksamı kesikken

4. evet cihaza güvenlik programı yüklenir Droid kısmına Google play storda
      ücretli ücretsiz APK örnekler var ben AVG pro apk kullanıyorum gayette başarılı

Anladığım Kadarıyla cevapladım
      saygılar
      Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
      Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

Bir de cihazın fişi takılıyken HDMI VE Uydu kablosunu takmayın ve çıkarmayın.

Sevgiler...

Yorum yap

bülent56 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          1.wetek play 2 de DNS ayarı yapmadım DNS ayarını Modem arayüzünden
          yaptım cihaz direk görsün diye ama cihaz ağ ayarlarından cihazın ıp sini girerek
          STATIC bölümden ayarlaya bilirsiniz

2.statik ıp DNS ayarlarıyla ilgili olduğunu biliyorum giremediğin WEB adreslerine
          bakmak veya bir videonun engelini kaldırmak gibi

3.cihazı dış etkenlerden korumak için diğer cihazlarınızı nasıl koruyorsanız bunuda
          öyle korumanız lazım sıvı şeyler veya alkollü bezlerle silmemek gibi bunlar cihaza
          zarar verir hafif nemli bezle tozu alınabilir elektrik aksamı kesikken

4. evet cihaza güvenlik programı yüklenir Droid kısmına Google play storda
          ücretli ücretsiz APK örnekler var ben AVG pro apk kullanıyorum gayette başarılı

Anladığım Kadarıyla cevapladım
          saygılar
          sayın bülent56 öncelikle 1-2 ve 4 ncü soruya cevaplarınız için teşekkürler.3 soru ise dış etkenler derken internet ten gelen etkenler demek istemiştim.yoksa cihazımı gözüm gibi korurum.saygılar

Yorum yap

sayın bülent56 öncelikle 1-2 ve 4 ncü soruya cevaplarınız için teşekkürler.3 soru ise dış etkenler derken internet ten gelen etkenler demek istemiştim.yoksa cihazımı gözüm gibi korurum.saygılar
            açıkça internetten gelebilecek etken deseydin ona göre cevap yazardık internetten
            hiçbirşey gelmez antivirüs apk programı ister kullan ister kullanma ne olabilir
            cihaz çöker veya kilitlenir onuda halledersin

not: Farkındaysan anladığım kadarıyla cevapladım diye yazdım

saygılar
            Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
            Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X