• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Windows 10 Güvenli Önyükleme Nasıl Başlatılır?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Windows 10 Güvenli Önyükleme Nasıl Başlatılır?

Windows 10 Güvenli Önyükleme Nasıl Başlatılır?

Windows 10 işletim sisteminde güvenli önyükleme başlatmak isteyen kişilerin öncelikli olarak bazı ayarları yapması gerekmektedir.

Safe Mod olarak da adlandırılan güvenli önyükleme, Windows'ta bazı sorunların giderilmesi ya da bazı ayarların yapılabilmesi için gerekli olabilmektedir. İşletim sistemi konusunda ileri bilgi düzeyine sahip kişilerin çoğu işlemde güvenli mod gerekli olabildiği gibi Windows 10'da güvenli moda erişim sağlanması için bazı ayarların yapılması gerekmektedir.

Bilgisayarda yaşanan pek çok sorunun giderilmesi konusunda Windows 10 güvenli mod, yükleme seçenekleri gerekli olurken kişilerin bu önyükleme için ilk olarak işletim sistemi üzerinden bazı ayarları yapması gerekir.

Windows başlat menüsü üzerinden yapılan aramada, kişilerin sistem yapılandırmasını araması ve çıkan seçeneğe tıklaması ile birlikte özel ayarların bulunduğu ekran açılacaktır. Bu ekranda kişilerin güvenli önyükleme seçeneğini aktif hale getirmesi gerekirken, güvenli önyüklemenin altında yer alan seçeneklerden de en az seçilmelidir.

Güvenli önyükleme için yapılması gereken işlemler bu kadardır. Kişilerin ayarları yaptıktan sonra bilgisayarını tekrardan başlatmasının ardından sistem yeniden başlamada Windows 10 güvenli önyükleme ile gelecektir. Güvenli önyükleme ekranı acıdığında kişilerin yapmak istediği işlemlere göre seçim yapması yeterli olmaktadır.
Hazırlanıyor...
X