• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

boot sorunu

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• boot sorunu

hocam 17.06 yazılımını usb den yüklerken hatayla karşılaştım .. boot modunda yazılımı atmaya çaliştim fakat boot modunda atmak isterken cihazım açılmıyor (kanal - tuşuyla) ..daha onceden atmış olmama rağmen şimdi bvöyle bi sorunla karşılaştım...ne yapmam gerekiyor acil yardımlarını bekliyorum akşama kadar bu sorunu çözmem gerekiyor.malumunuz mç var...saygılar...

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=30189

Buraya bakın

Yorum yap

hocam oraya bakıyorum ama sorunuma çözüm bulamadım...cihazın onunde 0 işareti çıkmış ole kala kalmış hocam...

Yorum yap

banderas18 Nickli Üyeden Alıntı
        hocam oraya bakıyorum ama sorunuma çözüm bulamadım...cihazın onunde 0 işareti çıkmış ole kala kalmış hocam...
        cihazını arka anahtardan kapat linkteki gibi yazılanları aynen yap cihazı boot konumuna al yüklemesi gerekir..
        bu konumda yükleyemezse zaten hiç bi şekilde yüklemez bi daha dene bence...

Yorum yap

hocam linki inceledim .şimdi cihaz stand-by konumuna gelmiyor.cihazımın onünde 0 yazısı yazıyor başkada bişe olmuyor.aynen dediğiniz gibi yaptım arka anahtarı kapatıp linkteki verilenleri uygulamak istedim fakat kanal - tuşuna basınca açılıp onunde 0030 sonra 001c ve 1 yazılarının yanıp sonmesi gerekir.işte bende bu olmuyor.kafayı yedim hocam...yardım please.

Yorum yap

normal modda atmayı dene stblink ile oda olmazsa usb ne yazılımı at cihaza tak cihazını arka anahtardan kapat aç belki şansına yükler...

dediğim gibi bu cihaza bu 3 sekilde yazılım yükleniyor bunlar işe yaramıyorsa yapacak birşey kalmıyor maalesef o zaman servise göndermen gerekebilir...

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Öncelikle cihazın elektrik fişini çıkarın ve Ch- tuşunu basılı tutup, fişi takın daha sonra cihazın önünde 0030 veya 0300 yazar. Bu işlemden sonra STBLink 01.06 editör ile boot modunda yazılımı atabilirsiniz.
              hocam tasarım hocamın verdiği bu bilgi ile açtım ..sağolun ilginize sorun halloldu..iiki varsınız dostlar..saygılar

(aslında benim gibi acemiler için bu bilgiyide verilen linke eklemek daha ii olurdu diye düşünüyorum...çünkü linkte gezinirken benimle aynı sorunu yaşayanların daha önceden epey olduğunu gördüm....http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=30189 )

Yorum yap

banderas18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                hocam tasarım hocamın verdiği bu bilgi ile açtım ..sağolun ilginize sorun halloldu..iiki varsınız dostlar..saygılar
                e ben sana dedim boot modda atmazsa hiç bi şekilde atmaz diye
                bi yerde yanlışlık olduğu belliydi neyse sorununu düzelttiğine sevindim hadi iyi seyirler maçı kaçırma

Yorum yap

G-Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  e ben sana dedim boot modda atmazsa hiç bi şekilde atmaz diye
                  bi yerde yanlışlık olduğu belliydi neyse sorununu düzelttiğine sevindim hadi iyi seyirler maçı kaçırma
                  sağol hocam tşkler ilgine....saygılar..

Yorum yap

banderas18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

(aslında benim gibi acemiler için bu bilgiyide verilen linke eklemek daha ii olurdu diye düşünüyorum...çünkü linkte gezinirken benimle aynı sorunu yaşayanların daha önceden epey olduğunu gördüm....http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=30189 )
                    İyide o linkte farklı mı anlatılıyor

Cihazımız kapalı yada fişten çekili rs232 kablomuz uydu cihazımıza takılı ve diğer ucu bilgisayarında com çıkışına takılı iken

kanal - yada aşağı tuşa basılı tutarak cihazımızı açıyoruz yada fişi takıyoruz.

aynen dediğiniz gibi yaptım arka anahtarı kapatıp linkteki verilenleri uygulamak istedim fakat kanal - tuşuna basınca açılıp onunde 0030 sonra 001c ve 1 yazılarının yanıp sonmesi gerekir
                    kapalı cihaz zaten açılmaz basmıssınız ama cihazı açmamışsınız yazdıgınız bu saygılar

Yorum yap

bigalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      İyide o linkte farklı mı anlatılıyor

Cihazımız kapalı yada fişten çekili rs232 kablomuz uydu cihazımıza takılı ve diğer ucu bilgisayarında com çıkışına takılı iken

kanal - yada aşağı tuşa basılı tutarak cihazımızı açıyoruz yada fişi takıyoruz.

kapalı cihaz zaten açılmaz basmıssınız ama cihazı açmamışsınız yazdıgınız bu saygılar
                      Hocam kusura bakmayın ben sizin oradaki yoğun anlatımınızı tam anlayamamışım.yoksa paylaşımınızı veya sizi eleştirmek değil niyetim.. ))) saygılar... ( ve ayrıca sağolun hocam sayenizde maçı kaçırmadım ve galip geldik )

Yorum yap

Sorun düzeldiğine göre konu kilitlenmiştir.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X